Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol vásároljátok a ruháitak a...

Hol vásároljátok a ruháitak a terhesség alatt? Mikor cseréltétek le a "sima" ruhatáratokat a kismama ruhákra?

Figyelt kérdés

Még a terhesség elején vagyok, nem is látszik a pocim igazán. Viszont vásárlási lázban égek, magamnak is néznék 1-2 csini darabot, vagy legalább megnézném, miket hol találok... Viszont a Zarán és a HM-en kívül nem igazán van olyan üzlet, ahol szép darabokat láttam volna. Maximum az ASOS, de az ugye rendelgetős.

Vagy ha XS-S a méretem, akkor nem is lesz rájuk szükségem, hanem elég mindenből az M-es méret?


Szeretnék csini lenni kismamaként is. Szóval ti hogyan oldjátok meg az öltözködést nagyobb pocakkal?


2018. okt. 13. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
2 terhessèg alatt 1db kismama nadrágot vettem (h&m vagy c&a), igazàn arra sem lett volna szükség mert teljesen jó volt rám minden
2018. okt. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Azt tudnám tanácsolni hogy ne vásárolj előre, nem tudhatod mennyire fog nőni a hasad. Az én hasam például annyira nem tágult hogy már problémánk is volt vele, 1-2 nappal szülés előtt még mindig csak 6 hónaposnak tűntem, pedig 8+fél hónaposan szültem. Én összesen 3 új nadrágot, 3 felsőt, és egy maxi ruhát vettem. Barátnőmnek viszont a vége felé akkora volt a hasa hogy mindenki azt kérdezgette tőle ikrek-e, ő trimeszterenként vett új ruhákat, mindkettőnknek első babák.


Boldog babavárást és könnyű szülést! (Négy hetes kisfiú anyukája.)

2018. okt. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Én csak kettő kismama nadrágot vettem. Kabátot kaptam kölcsön.
2018. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat?:)


És ha csak nadrágot vettetek, a felsőkkel mi volt? Vagy annyira nem volt hasatok, hogy jó volt rátok az, amit a terhesség előtt is hordtatok?

2018. okt. 13. 19:27
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Szia! Második trimeszter közepe felé járok. 170/57 kg-mal lettem terhes. Nekem sok ruhám van a H&M-ből. 12 hetesen vettem egy kismamanacit, mert kényelmetlenek voltak az itthoni gatyáim, az 38-as. Felsőkből én is XS-S-es méretet hordtam, van olyan topom, amit a mai napig fel tudok venni, pedig kezd elég egyértelmű lenni a pocak. Vettem eddig 5 sima H&M-es pólót, ezek M-es méretek, teljesen jók. Illetve van egy ingem, ami M-es, de még nagyon bő, szerintem sokáig jó lesz. Én azt mondanám, hogy nekem azért kell M-es, mert sokat nőtt eddig a mellem, és ahogy nő a pocak, az S-es póló jó, de kilátszik alóla a kismamanadrág hasrésze. Szerintem is időről időre vásárolj, attól függően, hogy mennyire kényelmesek a meglévő ruháid.:)
2018. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%
A szűkebb szabású nadrágjaimat körülbelül a 13 hétig hordtam. A magasított derekú vagy lazább nyári nadrágjaimmal még elvoltam a 21 hétig, akkor már kellett a terhes nadrág, mert ugyan még rám jöttek a régiek, de már nagyon kényelmetlenek voltak fél óra után. Felsőből van ami most is jó, ami picit bővebb szabású, de oversized darabokkal s végéig elleszek. :) Én pár darabot a H&M-ből vettem meg van itt egy noname ruhás üzlet, ami tart kimama ruhákat is.
2018. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%

Három nacim volt, egy ruhám, két pólóm és egy hosszú ujjú felsőm.

H&M és C&A vásároltam őket. Bár én L-XL métet vagyok. Sima tunikákat, hosszított felsőket hordtam még, rám jöttek a régiek. A vége felé kezdett csak kicsi lenni minden.

Szerintem is csak egy két darabot vásárolj egyszerre. Majd idővel meglátod mi jó.

2018. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Harmadik válaszoló vagyok.

Nekem olyan felsőim is voltak, amik deréktól lefelé bővültek, ilyen szoknyásan. Azokkal teljesen jó volt végig :) plusz voltak gumis-passzentos felsők is, az is sokáig jó volt.

2018. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

Én is XS méret vagyok, 156 centi, nem terhesen 47-50 kiló között. H&M-ből van a legtöbb cuccom, a kismamaruhákból ugyanúgy az XS-es kell, mint a normál ruhákból. Én nem szívesen veszek sima szabású, nagyobb méretű ruhákat, mert a pocak ugyan aláfér, de mindenhol máshol bő, nagy, eláll, és szerintem gázul nézek ki.

Nekem amúgy hamar kellettek a kismama göncök, nagyon hamar meglátszott rajtam a terhesség. Az elsőnél 14 hetesen kezdett el rákérdezni kb. mindenki, akkortól hordtam kismama nadrágot is. Most a másodiknál a 12. héten már látták rajtam, akik ismernek, a nadrágjaim ekkor már nagyon kényelmetlenek voltak, 1-2 hét múlva meg össze se értek rajtam. Van 1-2 hosszabb fazonú pólóm, ami jó rám most is (26 hetes vagyok), de általában véve a normál cuccaim sehogy se jók rám, mert ugyanolyan vékony vagyok, mint amúgy, csak a hasam nő, nem fér be alájuk egyszerűen, mostanra ha megpróbálom felvenni egy felsőmet, a köldökömig ér max. Nadrág teljesen esélytelen mindegyik.

2018. okt. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
H&M-ből ill.Lidl-ből vettem kismama holmikat. Az utóbbi ugye szezonális. Mindig is M-es volt a méretem, kismamafelsőkből sem kellett nagyobb, végig jó volt az M-es méret.
2018. okt. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!