Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák mit esztek?

Kismamák mit esztek?

Figyelt kérdés

akik odafigyelnek/odafigyeltek az étkezésre főleg, azoknak a tapasztalatára vagyok kiváncsi!

elsővel 16 kg híztam, most nem szeretnék ennyit, mert most nyáron kicsit elhagytam magam és 4kg felszaladt

16 hetes vagyok jelenleg, eddig könnyű volt,mert a rosszullétektől semmit nem tudtam enni...de most visszatért az étvágyam, sőt túlságosan is

sosem voltam egészségesen étkező..szóval nulla tapasztalatom van

mit nassoltok pl. chips helyett? sajnos azt kívánom nagyon, meg a sajtburgert pizzával 😯


2018. okt. 15. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Semmi baj a pizzával, ha azt kívánod. Sétálj, mozogj sokat és eheted, csak ne vacsorára.
2018. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%

Semmi nem nassolok chips helyett, mert nem egy helyettesítendő dolog ...


Én normálisan eszem, mint eddig, zödséget-halat hússal, durumtésztákat, sok zöldséget. Előtte sem akartam junk foodot enni.


Szoktam pizzát is, ami szintén egészséges, gondolom nem eszel meg egy egészet, ha rendes alapanyagokból készült, ha nincs rajta egy csomó fölösleges, hízlaló, megbetegítő dolog és vékonytésztás.


Most pl. imádom, hogy friss alma, friss körte van, folyton ropogtatom.

2018. okt. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

pont ez a baj,hogy rettenetes kívánom az egészségtelen ételeket...

emiatt akarom helyettesíteni ezeket

2018. okt. 15. 12:21
 4/13 anonim ***** válasza:
22%

Akkor egyszerű: pontosan tudod, hogy a zöldség egészségesebb, mint a chips. Edd azt. Nincs olyan, hogy ugyanolyan ízű és majd nem kívánod ... A szívednek-ereidnek nem tesz jót, a gyereknek nem tesz jót, ezt beszéld meg magaddal.


Mert létezik olyan, hogy züldségchips, de hát az is olajban mélysütött ... Egyszerűen ne vedd meg azt, ami káros, ezen csak az akarat segít.

2018. okt. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

25. hét körül kezdtem kívánós lenni. Addig semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Nem is jött fel rám addig plusz kiló. Aztán elkezdtem veszettül kívánni a big macet, meg a sütiket. 30 hetes vagyok. Azóta is tart. Hetente egyszer engedek az erősebb kísértésnek. Nem a heti egyszeri sütitől fogok elhízni. Viszont ha eszem akkor utána napokra megnyugszik a lelkem és hiába kívánom, meg tudom állni mondjuk a következő hét végéig.

Egyébként én kalóriát számolok és úgy étkezem. Így látom mikor fér bele adott napon mondjuk egy sport szelet.

2018. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerencsére semmit nem kívánok. Kb húst eszek hússal, kenyeret alig, almát, sok vizet. Nem kívánok semmi egészségtelent, kb 2-4x eszek 1 nap főként husikat, joghurtot, néha corn flakes-szel. 4 kg plusznál járok 27 hetes terhesen.


Az előző terhességemnél csoki, kakaó, pizza, hambi, sajtburi, minden, ami egészségtelen. A végéig 12kg jött fel, de úgy voltam vele, hogy inkább megeszem, amut megkívánok, mint helyettesítsem. Szülés után kb 1 év után már visszanyertem a formám.

2018. okt. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Én úgy eszem, ahogy majd a gyerekem ízlése szeretném, hogy alakuljon, nem az alapján, hogy nehogy hízzak. Én ebben nagyon hiszek.

Üdítőt nem iszom, csak mentes vizet, de eddig 27 év alatt ez így volt, minden mást utálok.

Édességet nem szoktam enni. Tojást, zöldség hússal vagy hallal, olajos magvak, természetes ízesítők és kerültem az ízfokozós dolgokat.

Pizzát, hamburgert néha én is megkívánom, akkor pizza esetében van itt egy pizzázó, amiről tutibiztosra tudom, milyen minőségi alapanyagokat használ és oda megyek vagy magam készítem el teljesen, a hamburgert pedig abszolút magamnak készítem a bucitól a húsig így tudom mi van benne.

Ami a chipset illeti sima és édesburgonyából is tudsz magadnak nem egészségtelen változatot készíteni, nagyon vékonyra fel kell őket vágni (jól jön ehhez ilyen szeletelő), egy sütőpapírra halmozod őket, meglocsolod picike olivaolajjal, fűszerezed (só, fokhagyma pl), aztán betolod a sütőbe, néha átkavarod és kész chips. Más zöldségeket is lehet - és érdemes hogy ilyen ropogatatnivaló legyen belőle - megsütni hirtelen és nagyon finomak. (:

2018. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

28 hetesen most tartok 5.5 kg hízásnál, úgy hogy semmi hányingerem nem volt az elején, sőt a farkas éhség volt nálam az egyik első tünet, ami azóta is kitart. Én ha 3 óraig semmit sem eszem akkor nagyon rosszúl vagyok (a cukrommal amágy nincs baj).

Eszek mindenfélét, de csak módjával. Vigyázok arra, hogy minden nap legyen tejtermék és zöldség vagy gyümölcs. De ha épp chipset vagy KFC-t ennék akkor azt eszek. Jó tip itt, hogy ne a legnagyobb kiszerelést vedd. :D Amúgy én áttanulmányoztam a chips cimkéket és abból is van ami csak krumpli, olaj és só, tehát semmi mesterséges dolog (tartósító, adalék, szinező anyag) nincs benne. A másik amire én figyelek, hogy napi átlag 5-6 étkezésem legyen kissebb adagokkal és rengeteg vizet is iszom (lefekvés előtt 2-3 órával már épp csak 1-1 kortyot, hogy éjjel ne koslassak a mosdóba). Ha épp gumimacit ennék (újabban ez nálam a sláger) akkor azt eszek, de akkor az az egyik étkezésem róvására megy (általában az uzsonnáéra vagy a vacsoráéra), így nem csak egy plusz nassolás (azaz nem teljesen feleslegesen bevitt kalória). Amúgy ilyenkor a kalória szükségletünk kb 200-300 kalóriával több, de ez is csak úgy a terhesség második felétől. Ha ezt észben tartod akkor nem hiszem, hogy gond lesz.

Plusz kell mozogni rendszeresen, ha csak nem ellenjavalt orvosilag. Nekem ment egy darabig a terhes torna, de a gyakori has keményedés miatt abbahagytam, helyette rendszeresen sétálok.

2018. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

nem is feltétlen attól félek,hogy nem sikerül lefogynom...mert szoptatás miatt kb. szülés után 3 hónappal már kevesebb voltam,mint terhesség előtt

inkább csak a tudat is zavar,hogy nem épp egészségesen eszek...meg ugye most plusszal is kezdtem :/

2018. okt. 15. 12:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Bármit, amit megkívánok, de én készítem el. Hamburgerbuci rozs vagy durumlisztből, sajt nem lapka, hús darált marha+só+bors, rengeteg zöldség. Kész a sajtburger. Pizzatésztát 5 perc begyúrni, szintén mehet jobb lisztből. Megpakolom 92%-os sonkával, csirkemellel, kukoricával, hagymával, sajttal, én nagyon szeretem barackkal vagy ananásszal is. 10 perc munka van vele és isteni finom. Chips helyett sütök kis leveles tésztás falatkákat vagy túrós pogit.
2018. okt. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!