Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom, hogy nagyon kényes...

Tudom, hogy nagyon kényes téma, de mégis megkérdezem. Nagydolog-probléma?

Figyelt kérdés

Akik érzékenyek ilyesmire, kérem, ne is olvassák el a kérdésemet, tanácsot szeretnék kérni, nem fújolást.

Szóval a problémám: 11 hetes terhes vagyok, engem is elért a székrekedés, de máshogy, mint gondoltam volna. Már 2-3 hete figyelem, és törvényszerű a dolog. 2-3-4 napig egyáltalán nincs székletem, de nem okoz kellemetlenséget, feszülést, meg is feledkezem róla. Ezek után hirtelen jön az ihlet, teljesen normális a dolog, nem okoz gondot. Rá kb. 20-30 percre pedig rámjön egy iszonyatos hascsikarás és vízszerű, habos hasmenésem van, utána sokáig fáj a gyomrom, enyhe hányingerem is van. Ha ennek vége, indul elölről a kör, és mindig ugyanebben a sorrendben. Kérdeztem a háziorvost, nem nagyon tudott mit mondani, adott Normaflore-t és aktív szenet. A nőgyógyászom pedig szabin van 2 hétig.

Nektek volt ilyen gondotok? Mivel kezeltézek?


Köszönöm a válaszokat!


2018. okt. 15. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Habos? Sosem hallottam ilyet

Szerintem menj el a haziorvosodhoz

2018. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Szorulás után gyakran van hasmenés. Egyél több rostot, kezdd a napodat joghurttal, ezek segítenek rendezni a dolgot. Illetve ne várj 4 napig, 2-3 után egy kis glicerinkup segithet
2018. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Főleg gyümölcsöket és zöldségeket eszek szívesen, a húsokat, kenyérféléket nem nagyon kívánom. Tejérzékeny vagyok, így sajnos a joghurt csak rontaná a dolgot. Eddig egyszer húzódott el 4 napig, általában a 2-3.
2018. okt. 15. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha tényleg "habos" állaga van a székletednek akkor az nem jelent jót. Normál esetben komoly fertőzésre utalna, szóval ahhoz hogy megnyugtasd magad mond el ezt az orvosodnak amit leírtál. Ők ezért tanultak ilyen sokat hogy segítsenek, szóval hajrá. :)
2018. okt. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyi magneziumot szedsz?
2018. okt. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magnézium szerintem csak hasmenést okoz, a vas szokott szorulást.

Nem szedsz olyan vitamint, amiben "tejakármi" van segédanyagként?

Aztán még ezt találtam: "A széklet állaga habos, híg és világos, ha a szénhidrát-emésztés problémája miatt túl sok keményítő van benne, rendszerint hasnyálmirigy-problémára utal. A keményítőt emészteni kezdő bélbaktériumok miatt az ilyen széklet szaga erősebb a megszokottnál, s hígabb is." ( [link]

Bár elvileg a székrekedés nem tünet, de ha nem hat a szén és Normaflore, lehet, hogy valami mást sem emésztesz. Akár keményítőt, mint itt írják, bár szerintem az puffadással is járna a hasmenés mellett. De azzal rosszat biztos nem teszel, ha kísérletképp kipróbálod pár napig - bár nem egyszerű tejfehérje-érzékenység mellett -, hogy alacsony keményítőtartalmú ételeket eszel. Pl. hús, hal, tojás, zöld leveles zöldségek, uborka, cukkini és más tökfélék, gomba... de még találhatsz a neten ötleteket, és hát csupa egészséges dolog. A keményítő vagy valamilyen fajta cukor intoleranciát egyébként terheléses vérvétellel lehet kizárni (gasztroenterológia, akár drága magánban).

2018. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!