Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti így igent mondtat...

Kismamák, ti így igent mondtatok volna? Jól gondolom, hogy ennek nem ez a módja?

Figyelt kérdés

Jövő tavasszal fog megszületni a kisbabánk, nagyon várjuk annak ellenére, hogy egyelőre nem terveztünk gyereket. A párommal nem vagyunk házasok, de nem is érezte egyikünk sem úgy, hogy a papírtól többek, jobbak lennénk. Nyilván a baba miatt ez is aktuális lett, de mondtam neki, hogy nem akarok most így hirtelenjében eljegyzést, esküvőt. A mai világban ez már semmi hátrányt nem jelent, és szerettem volna rendes esküvőt, nem egy gyors vacsit valamelyik étteremben. Szóval tudta, hogy nem akarok jelenleg semmi ilyesmit.


Erre tegnap elém áll itthon egy gyűrűvel, és mondtam, hogy ezt nem gondolhatja komolyan... Egyedül a gyűrű stimmelt, de semmi más nem olyan volt, mint akarnám. Ezt el is mondtam neki, hogy nem úgy akarok visszaemlékezni az eljegyzésünkre, hogy edzés után punnyadok a sorozatom előtt egy sima este. Ráadásul annak sincs értelme, hogy most akkor évekig jegyben járjunk. Mondtam neki, hogy szeretem ettől függetlenül ugyanúgy, mint eddig, de nem így és nem most akarok menyasszony lenni. Viszont megsértődött, hogy nekem semmi nem jó, és hogy úgyis tudja mindenki, hogy előbb utóbb összeházasodunk, mire akarok várni.


2018. okt. 15. 15:16
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
93%

Aki valóban házasságot akar, az nagy ívből tojik arra, hogy milyen körítéssel kérik meg.

Mi konkrétan megbeszéltük, hogy össze akarunk házasodni, nem volt semmi csicsa.


Te nem akarsz, mondd meg neki.

2018. okt. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem a hormonok miatt van ez most benned.

Meg talán ilyen típus vagy.


Én inkább le sem írom, milyen eljegyzésünk volt. És a gyűrűhúzás után 5 évvel volt esküvő.

És már 13 éve együtt élünk, 8 éve házasok.


Nem érzem kevesebbnek az életem azért, mert hosszú jegyesség volt, sem azért, mert nem a világ legromantikusabb eljegyzése volt az enyém.

2018. okt. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
91%
Tehát nem tetszett a körítés, ezért nemet mondtál. Azaz eszed ágában sincs hozzámenni.
2018. okt. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
94%
Hat en megmondtam a ferjemnek anno, hogy egy gumicukor gyuruvel is megkerhet barmikor, kulonleges alkalom nelkul, mert nekem a korites egyaltalan nem fontos, nem kell filmszeru romantikus jelenet, es a szandeka a fontos nekem, hogy velem akarja leelni az eletet. De ez en vagyok, en a hetkoznap delben tartott kettanus titkos, honapokkal korabbi polgari eskuvot is millioszor jobban elveztem, mint a kesobbi templomit a baratokkal es a csaladdal. Sokkal meghittebb volt, csak egymasra tudtunk figyelni, nem volt ezer mas dolog, ami elterelete volna a figyelmunket masrol. Azt hittem, igy nem lesz bensoseges, de igy lett igazan az.
2018. okt. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:
De, nyilván akarok és szeretnék majd eljegyzést, esküvőt. Csak nem azt szeretném, ha a nappaliban kérné meg a kezem egy tök átlagos estén. Szeretem a felhajtást, a kicsit romantikus dolgokat, gesztusokat. Ezt ő is tudja, és azért sem értem a sértődöttségét, mert elmondtam neki, hogy nem akarok gyors eljegyzés-esküvő kombót terhesen.
2018. okt. 15. 15:23
 6/56 anonim ***** válasza:
87%

Elrontottad szerencsétlen barátodnak az összes feléd irányuló törekvését, és érzésének a kifejezését.


Hát, én amondó vagyok, lesz még idő, mikor vissza akarod majd fordítani az idő kerekét, hogy ezt a pillanatot megváltoztasd. Ennél jobban nem alázhattál meg egy férfit, akinek a gyermekét várod.


Ügyes vagy. Nagy tapps.

2018. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
92%

5

Nem, te felhajtást akarsz, nem házasságot.


A gyereked apja, aki életed szerelme és párja kellene hogy legyen, megkérte a kezed. Amit te kikérsz magadnak, mert elég a felhajtás körülötte.


Tehát a felhajtás fontosabb.

2018. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
95%
Oszinte voltal vele. Ennyi. Azt ne vard, hogy meg egyszer megkerjen, mert ezek utan szerintem arra nagyon minimalis az esely.
2018. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
95%

Ja. Majd 10 év múlva amikor a gyerek megkérdezi az apját, miért nem vett el téged, majd az lesz a válasz: én megkértem, de nemet mondott...


Szerintem sem fog felhajtást csinálni hogy újra megkérje a kezed. Ez a vonat már elment...

2018. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
66%

Te nem akarsz, ő akar. Nem egyeznek a vágyaitok, ennyi. Itt a történet vége.


Tudod azért elég szánalmas az, hogy úgymond "kegyet akarsz gyakorolni" az igennel, amikor már "semmid nincs", mindent megkapott, a gyerek is úton van.

2018. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!