Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a méhen kívüli terhesség...

Mik a méhen kívüli terhesség tünetei?

Figyelt kérdés
2018. okt. 18. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért nem a google-be írod be?


[link]

2018. okt. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a baba a petevezetékbe fejlődik,ez fájdalmas,meg veszélyes
2018. okt. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván terhességre utaló tüneteket produkál, hisz attól még a megtermékenyített petesejt beágyazódik csak ugyebár nem a méh üregébe, hanem a petefészekbe vagy a petevezetőbe.

Ami esetleg jellemző tünete lehet az a kávézacc szerű vérzés és mivel az embrió olyan helyen növekszik ami számára nem természetes és nem képes a fejlődésre, így akármikor belobbanhat és akut hasi katasztrófát okoz amely azonnali orvosi ellátást igényel.

2018. okt. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyoldali enyhe görcsölésem volt, zaccos barnázás, és végbélfájdalom nagy wc-kor, azt hittem, belső aranyerem van. Amikor szétrepedt a petevezetőm, az rettenetes fájdalommal járt, ezután piros pecsételéses vérzés jelentkezett, de csak nagyon minimálisan. Másfél órával később már toltak is a műtőbe.
2018. okt. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: neked a 6. heti ultrahangon nem látszódott, hogy nem jó helyen van? Borzasztó, hogy ilyen megtörténhet! :( Remélem azóta minden rendben!
2018. okt. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem elég korán, 5+3 hetesen repedt szét, előtte egy nappal teszteltem csak nagyon halvány pozitívat. Azt a petevezetőt el is távolították. Borzalmas volt, de azóta meggyógyultam testileg-lelkileg, jelenleg 28 hetes kismami vagyok. 😊
2018. okt. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tavaly Augusztusban volt az esküvőnk, másnaptól nem védekeztünk, babát akartunk. Szeptemberben napra pontosan meg is jött, de tele volt alvadtvér darabokkal. Az 5 nap helyett 3 napig tartott. Itt még nem foglalkoztam nagyon vele. Elmúlás után egy 4-5 napra ismét megjött, akkor 2 napig, iszonyat görcsökkel. Bementem az ambulanciára, majd vizsgálat nélkül azzal elhajtottak, hogy biztos azért volt, mert próbálkoztunk. Rá 1 hétre kb elkezdtem barnázni. Nem fájt, de zavart. Sose csinált így a szervezetem. Visszamentem a kórházba, itt már kikönyörögtem egy ultrahangot, semmi, pihenjek.

rá pár napra a munkahelyemen rosszul lettem, mentőt hívtak hozzám. Ismét kórház, ultrahang, cisztám van. Csináltak egy labort, de az viszont nem mutatta ki állítólag. Ráfogták egy méh gyulladásra, kaptam antibiotikumot. Kb 1-2 nap elteltével elkezdtem görcsölni, visszamentem a kórházba, majd elküldtek, hogy ne mászkáljak márt feleslegesen, mert nem tudnak velem mit csinálni.

Másnap reggel csináltam anyukám javaslatára egy tesztet, 2 csík lett. Itt éreztem, hogy valami nagyon nem jó. Másnap már nem mentem dolgozni sem, úgy fájt a hasam. Kerestünk egy maszek dokit, másnap fogadott is.

Majdnem leájult a székről. A petevezetékemben ott volt egy magzat, szívhanggal, és már mocorgott is. Szerinte már egy 7-8 hetes simán lehetett, és csodálkozott, hogy a petevezetékem nem repesztette még szét. Egyből mentőt hívott, bejött velem a kórházba. 2 óra múlva már műtöttek is. az egyik petefészkem és petevezetékem ki kellett szedni.

Ma már 16 hetes terhes vagyok, és semmi probléma :)

2018. okt. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jesszusom utolso valaszolo, ez azert eleg durva, hogy a korhazban nem foglalkoztak veled. Nem tudtad utana felelossegre vonni a korhazat es azokat a dolgozokat-orvosokat akik elkuldtek, hogy semmi bajod nincsen?Nagy szerencsed volt, hogy ugymond "ennyivel" megusztad. Gratulalok a picihez es boldog babavarast kivanok neked. ♡
2018. okt. 19. 12:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Amikor engem küldtek el a kórházból, én is rákerestem a tünetekre, és én is mindenhol a kávézacc szerű vérzést olvastam. Viszont nekem élénkpiros vérzésem volt, mintha megjött volna. Volt, hogy végigfolyt a lábamon, és a tesztjeim is pozitívak voltak. A sürgösségin nem találtak uh-n semmit, hazaküldtek, hogy spontán vetélés. Majd még 3 hétig kisebb nagyobb szünetekkel pecsételtem, véreztem. És nekem is folyamatosan azt mondták, hogy tisztul a szervezet.. majd rosszul lettem, kórházba kerültem, bent fekvésem 4.(!) Napján találták meg a petevezetékben. Szerencsém volt, elhalt a magzat, de az, ahogy leráztak nem volt semmi, és még magánban is voltam. Valahogy mindennapos eset ez, de mégsem foglalkoznak vele az orvosok kellőképpen, sajnos :(
2018. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem tipikus tünetei voltak. Kávézacc szerű vérzés, végbél felé sugárzó éles fájdalom. Engem is majdnem hazaküldtek az ügyeletről, amikor éjszaka bementünk, mert UH-n nem láttak semmit, pedig fél órán át nézegették ketten. Úgy szaladt utánam az orvos, hogy inkább mégis felvesznek az osztályra. Másnap a legprofibb ultrahangos is csak a méhenkívülire utaló vérömlenyt látta, de ebből már biztos volt, hogy méhenkívüli terhesség. A bal oldali petefészkem teljesen hozzásimult a méhemhez, így nem látszott rendesen.

Szerencsére addigra már elhalt a terhesség, így a petevezetékemet meg tudták menteni. Azóta három gyermekem született.

2018. okt. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!