Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jól tartom a diétát? Cukros...

Jól tartom a diétát? Cukros lettem és mindig elvizonytalanodom.

Figyelt kérdés

Reggelim tojás (2 tojasból lepény vagy rántotta) zöldségek teljes kiőrlésű kifli, vagy abonett sonkaval esetleg körözöttel, tojaskrémmel.

Tízórai egy darab gyümölcs (alma, körte, kivi, narancs, polemo ilyesmik).

Ebed rakott zöldségek (zöldbab, karfiol), húsos ételek rizs körettel vagy hajdinával. Még dolgozom, így sokszor a helyi ebédlőben étkezem.

Vacsora 1-2 szelet teljeskiőrlésű kenyér meleg szebdvicsnek vagy az ebéd maradéka, körözött. Mindig valami nyers zöldséggel.


26 hetes vagyok. 180 gramm ch-t javasolt az orvos. A kalória számláló szerint 140 körül eszem.

Jövö héten megyek vércukor profilra. A cukor miatt sok a magzatvízem is. 6 étkezést nem tudok tartani. De igyekszem cukrot, csokit nem ettem mióta dietetikusnál voltam.

Mit gondoltok?


2018. okt. 20. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csak 140 gr szénhidrátot viszel be, akkor valószínűleg keton lesz a vizeletedben. Kevés a szénhidrát.
2018. okt. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kimaradt etkezeseknel egyel korpovit kekszet. (rajta van mennyi ch van benne)
2018. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs ez 180 gr CH. Én 2 hónapja csinálom, és 3 hete már inzulinos vagyok, sajnos még most sem állt be a cukrom. 35.hétben járok. A 6. étkezés is kellene. Én sem mindig vagyok éhes este 10-kor, de néhány korpovit keksz lemegy egy kis teával. Méred a főétkezések után 1 órával a cukrodat?

Nekem is azzal jön egyfolytában az orvosom hogy ketonos a vizeletem azaz éhezek, igy már 200 gr-os diétán vagyok mégis fogyok.

2018. okt. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Facebook van egy Terhességi diabétesz csoport, lépj be, nagyon sok hasznos tanácsot találsz ott.

Ha 180 g ch-ra van beállítva a diétát, akkor a 140 nagyon kevés. Ahogy írták: keton lesz a vizeletedben és az ugyanolyan rossz, mint a magas vércukor. Mész étkezések után?

Én is 180-on voltam, nagyon szenvedtem tőle, mert nem bírtam megenni az adagjaimat, de szerencsére a dokim kontroll mellett csökkentette az ch mennyiséget.

2018. okt. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem mérek vércukrot. Azt nem mondta senki, hogy kell. Azt mondták tartsam a siétát és két hét múlva menjek teljes vércukor profilra.
2018. okt. 20. 20:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez érdekes. Milyen értékeid voltak cukorterhelésen? Magyarországon élsz?

Mert itt van olyan doki, akit nem zavar a kaja utáni 9-es érték sem, de van olyan is aki 6,8-ra már inzulinozna.

2018. okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!