Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is érezte magát depresszió...

Más is érezte magát depressziósnak a terhesség elején?

Figyelt kérdés
Alig két hete derült ki, hogy babát várunk. Tervezett baba, de rögtön az első hónapban sikerült, amire viszont nem számítottam. Mindig stresszes és szorongó voltam a munkámmal kapcsolatban, de most az utóbbi pár napban nagyon a felszínre tört, folyamatosan csak sírok. Eszembe jutnak a hibáim, hogy miket csináltam rosszul, miket nem oldottam meg, mennyi feladatom lenne, és hogy ha fél év múlva eljövök, és felvesznek a helyemre valakit, az sokkal de sokkal jobb lesz, és majd talán nem is várnak vissza, és az lesz a közvélekedés, hogy tulajdonképpen milyen alkalmatlan is voltam én. Marcangolnak ezek a gondolatok, hogy egy csődtömeg vagyok, pedig repkedni kellene a boldogságtól, hogy baba lesz. Mi van, ha ez egyáltalán nem fog elmúlni? Borzalmasan érzem magam, nem tudok örülni semminek most. Félek, hogy ez nagyon nem tesz jót a babának, és azt sem bocsátanám meg sosem magamnak, ha emiatt történne vele valami rossz. Egyedül vagyok ezzel?
2018. okt. 21. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak a hormonok, de ha ez tartósan fennáll vagy úgy érzed, súlyosnak mondható, mindenkepp fordulj szakemberhez. Nem szégyen, hidd el. Amit érzel, tulajdonkeppen normális, csak nálad valamiért súlyosabban jelentkezik. Én azért voltam borzalmasan kiborulva, már-már depressziós, mert a pozitív teszttő fogva szinte rögtön elkezdtem hányni, és nem is múlt, sőt, rosszabbodott a 12.hétre. Utáltam az egészet, már tényleg olyan gondolatok voltak a fejemben, hogy bárcsak elmenne a baba. Tudom, gáz, de ez van. Rosszul éreztem magam a gondolataim miatt is. A 18 hetes uh-n meghallottam a szívdobogását és megtudtam, hogy kislány és valami olyan boldogság öntött el, hogy minden kétségem elmúlt, egyszerűen beleszerettem a gyerekbe és többé sem negatív gondolataim, sem rosszulléteim nem voltak többet :)
2018. okt. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez elég sokmindenkivel előfordul. Tombolnak a hormonok. Ugyan én depressziós nem lettem, de nagyon sokat sírtam totál semmiségeken. Biztos, hogy ki fogsz ebből jönni. Sokan mondják, hogy majd ha meghallod a babád szívdobogását.. persze, csodálatos, de engem jobban megérintett amikor 11 hetesen elmentem ultrahangra és pörgött-forgott a kis pocaklakó teljes emberformával már :) ott kezdtem el felfogni mi is történik és azóta mindig csak várom az újabb ultrahangot, hogy lássam mennyit fejlődött. Csodálatos dolog ami történik veled, próbáld meg a negatív gondolatokat száműzni és csak a pozitívra gondolni. Menj el egy bababoltba nézelődni. Gondolkodj neveken. Nézegess babaágyakat. Fiút vagy inkább lányt szeretnél? Kistesóról mit gondoltok? Ne a munkára gondolj. 3 évig ráérsz még vele. Lehet vissza sem akarsz majd oda menni. Akár olyan tanfolyamot is elvégezhetsz ezidő alatt, ami jobban érdekel. De most az a legfontosabb, hogy lesz egy kisbabád. Ez a legnagyobb boldogság az életben, majd meglátod :)
2018. okt. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!