Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az természetes terhesség...

Az természetes terhesség alatt ha néha szúró fájdalmat érzek? Meddig tart ez a megfog jönni érzés? 10 hetes terhes vagyok most. Mi az a fájdalom ami mar nem a normális kategória?

Figyelt kérdés
Külföldön élek és itt nem úgy van hogy bemegyek a nőgyógyászhoz és meg is nézi a babát. Itt először házi orvoshoz kell menni aki pozitív teszt hallatán beirat a védőnőhöz és ultra hangra akik 3 heten belül( jó esetben) vissza igazolnak mikor is várnak az első vizsgálatra. Nőgyógyászt sokan nem is látnak csak ha vmi olyan gond van. Itt 12 hetes terhesség előtt nem is terhesség nekik. Mondtam neki hogy néha érzek vmi szurkoló fájdalmat de nem igazán reagált rá. Nincs vérzés szerencsére. 7 éve próbálkoztunk már a babával es most végre 5 teszt is pozitív lett. Lehet csak túl aggódom.
2018. okt. 26. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem vagyok orvos hogy megtudjam mondani mi normális és mi nem.. Én 7hetesen voltam görcsökkel, nyilalással ügyeleten, amikor már a levegővételnél is fájdalmat éreztem. Az orvos azt mondta hogy szedjek magne b6-ot, ugye továbbra is terhesvitamint, illetve sok pihenés, tiltólistára tette a fürdőzést és a szexet a 12. hétig. Pár nap alatt enyhült utána szépen fokozatosan, de jelentősen a 12.hét után múlt el.
2018. okt. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hol laksz ?

A világon mindenhol ellátják a terhes nőt ha gond van.

Nem, nem gond a szurkálás meg a fájdalom, ami a terhességben gond, az a vérzés és az olyan erős görcs hogy nem bírsz kikelni az ágyból.

2018. okt. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Anglia? Engem erős vérzéssel is elküldtek, hogy az természetes.. sajnos tényleg így van, 12 hét előtt számukra nem fontos, ha el kell mennie a babának, akkor elmegy.

Nekem is van szúró fájdalmam, kibírható, én nem foglalkozok vele. Ha nagyon elviselhetetlen, akkor mindent megpróbálnék, hogy megnézzenek, vagy pedig magán úton elintezném.

2018. okt. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen Anglia. Nem elviselhetetlen abszolút. Mar foglaltam privát ultra hangra időpontot keddre mert engem ez a várakozás nem nyugtat meg. Én sajnos tapasztalatból tudom hogy még a sürgősségi ellátásnal is könyörögni kell hogy csináljanak vmit az meg nem is mondom hogy sima orvoshoz 1 hónap mire időpontot kaptam. Múlt heten voltam de az időpontot egy teljesen más ügyből kifolyólag foglaltam már egy hónapja. Nogyogyaszhoz 5 ev könyörgés után küldtek el mikor már 3 hónapja megvolt. Addig ha barmi volt otthon mentem el magánhoz. Olvastam neten hogy kisebb gorcsok normálisak mert sok minden folyik odabent. De azért kiváncsi voltam a tapasztalatokra olyanoktól akik többet tudnak nallam
2018. okt. 26. 17:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Angliában dolgozom, kórházban, több mint 10 éve. A sürgősségin egyből ellátják a terhes nőket. A mi kórházunkban is, és a teljesen másik kórházban is ahova én mentem mikor véreztem koraterhességben.

Az összes nyugat-európai országban, Amerikában, Kanadában 2 db ultrahang van, ami tökéletesen elég. Otthon azért van ilyen sok, mert a nők az orvosok zsebét tömik pénzzel. Kutatások kimutatták hogy a hiperaktivitás, viselkedészavar összefüggésben van a teljesen feleslegesen végzett ultrahahangokkal.

Nem kellene aggódnod, nyugat Európában vagy, és nem a Balkánon.

2018. okt. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondolom nem ugyanazon a sürgősségin jártál mint ami itt van.. nem terhes voltam nem is láttak el rendesen mindegy ez más téma... a témára kerek választ ha lehet ami nem az angliai orvosi/sürgősségi ellátás. Köszönöm
2018. okt. 26. 21:15
 7/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok, nekem a GP annyit mondott, hogy abban az esetben, ha erős fájdalom jár erős vérzéssel, akkor lehet aggódni. Neked ezek szerint egyik sincs, úgyhogy remélem a legjobbakat. :) Szóval igen, kisebb fájdalmak, szúró, görcsszerű(premenstruációs) lehet normális, hiszen hatalmas változások mennek keresztül a testedben. Én is túlaggódom, első baba, és amilyen hozzáállást tapasztaltam az orvosoktól, egyáltalán nem érzem jobban magam. Kitartást nekünk! :D
2018. okt. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen kitartás nekünk :) biztos én is túl aggódom de mar olyan rég vágytam rà csak meg akarok győződni róla hogy minden rendbe megy. Már csak pár nap az scan-ig. Alig várom láthassam bár tudom meg csak egy kis paca lesz a képernyőn de akkor is :) nem akartam bele élni addig magam a dologba meg nem tudom minden rendbe van de mégis bele éltem :)) minden gondolatom ő körülötte forog most...
2018. okt. 27. 07:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Szúró,alhasi fájdalmat mindkét terhességnél éreztem,az első felében.Tágul a méh,nyúlnak a méhszalagok.
2018. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!