Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha egy kismamámak több rossz...

Ha egy kismamámak több rossz foga is van kb 3-4 az ugye sok kezelés főleg ha gyökér kezelés is kell. Ez esetben nem lenne érdemesebb altatásos fogászatot keresni? Akkor egyszerre meg lehetne csinálni mind.

Figyelt kérdés
2018. okt. 30. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az altatás tudtommal átmegy a babához, míg a helyi érzéstelenítés nem. De egyszerűbb, ha elmégy a fogászhoz, aztán megkérdezed, egyáltalán mit kell veled csinálni és abból mit szabad terhesen.
2018. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3-4 fogról tudsz, akkor lesz ott még egyszer ennyi sajnos. Menj el fogorvoshoz, a helyi érzéstelenítést lehet terhesen is alkalmazni.
2018. okt. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Még mielőtt azt hinnétek, hogy igénytelen vagyok meg nem törődöm... Durva csintritkulasom van és azért romlanak ennyire a fogaim. Hiába ápolom rendszeresen. Kalciumot pedig nem tudok szedni mert vese kövem lesz tőle. Többször is kórházba kötöttem ki ez miatt. :(

2018. okt. 30. 23:36
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem kell hozzá igénylelennek lenni

Vannak akinek a fogai gyorsan romlanak



Pl nekem is 140-be volt

Nem látszott h baj van csak 1 fogon, a többi röntgenen csak


Egy hanyagságom volt

Nem évente, hanem 2 évente mentem dokihoz..


Altatásban sem csonálnaknsokat.. Sok a szervezetnel


Terhesen pedig nem altatnak



Sőt 1 fogam bajos lett pici lyuk

Figorvos kosta h a szoptatás utánig nem szalad el

2018. okt. 31. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utána jártál, mi okozza a csontritkulást?
2018. okt. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó :

Persze Utánajártam. Hormonàlis. Az egész endokrin rendszerem rossz sajna. Mellékvese alulmüködés, pajzsmirigy alulmüködés, magas prolaktin. Hipotézis adenoma. Inzulin rezisztencia. Azt mondták ezek okozták. Ezeket évekig kezelték de a kialakult csontritkulasom nem változott. A fogalom pedig iszonyat romlásnak indultak. Pedig én három havonta meg jelentem a fogászaton.


Semmi szájon át szedhető kalciumot nem tudok szedni mert egy héten belül vesekővem lesz. :(

2018. nov. 1. 10:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Sorstársként kérdeztem, mert nekem meg a terhesség-szoptatás, vérhigító, és tejtermékek bélbaj miatti nélkülözése miatt lett, hiába szedtem magamtól ilyen-olyan kalciumot. Nekem is fájt minden fogam, bár lukas csak egy lett, a többi egyszerűen lekopott... (én is havonta jártam fogászatra), na meg pár perc ülés-állás utás már begörcsölt az egész hátam, lett egy repedésem meg sérvem is... De végül a reumán felírt citrokalcium használt (bár a sérv maradt).

Ha te ehetsz, akkor a tejtermékek, zöld leveles zöldségek, mandula az ajánlatosak tudtommal, na meg a kocsonya :), ill. persze nem terhesen, ajánlgattak nekem a reumán többféle hormonális megoldásokat is a csontritkulásra. Meg nagyon hasznos a gyógytorna és a sok-sok rágás, mert a csont akkor épül, ha terhelve van.

Azért elég bátor vagy, hogy belevágtál a terhességbe...

2018. nov. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Büdös a szád
2022. jan. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!