Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt hogyan étkezté...

Terhesség alatt hogyan étkeztél? 👩🏻+👶🏻=?

Figyelt kérdés
Próbáltatok különösen oda figyelni az étkezésre, vagy csak azt ettétek ami jólesik? Ki hogy csinálta? :) Nagyon érdekelne hogy mások hogy vannak ezzel. Köszönöm szépen a válaszaitokat! További szép napot!🤗

2018. okt. 31. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy ettem, mint előtte


Annyi különbséggel, hogy hamarabb éhes voltam

A köztes nasi az korpovit, zab, vagy gyümölcs volt

2018. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyit eszek, mint terhesség előtt, ez kb. napi kétszeri normál étkezés, meg nasi, ami általában gyümölcs, nagyritkán édesség. Én már a baba előtt is figyeltem, sok salátát és gyümölcsöt ettem, kenyeret havonta kb. egyszer. Az történt, hogy a 12. hétig salátára nézni sem bírtam, csak péksütit kívántam, majd megőrültem, hogy oda a normális étkezésnek, aztán a 13. héttől visszaállt a normál ízlésem. Szóval én általában főtt kaját eszek, húsból leginkább csirke, köretnek rizs, krumpli vagy saláta, sok főzeléket, levest eszek, illetve minden este lefekvés előtt egy narancsot és egy almát. Amire nekem jobban kell figyelni, az a folyadékbevitel, mert ezelőtt képes voltam napi 0,5 literrel ellenni, ezt most már sikerült feltornázni napi 2-2,5 literre.
2018. okt. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig úgy terveztem, hogy mégjobban oda fogok figyelni az egészséges táplálkozásra terhesseg alatt.. hát a kis drágám nem így gondolta, hiszen szinte csak a szenny kaják maradtak/maradnak meg bennem. :D Édességek, péksüti nálam is, gyorskaják.. Sőt, a víz is általában visszajön, bár a cukrozott szrok is, kivéve a hideg tej. Remélem ez változni fog nálam is, még csak 8 hetes vagyok. :)
2018. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt terveztem, hogy jobban odafigyelek, de mindentől rosszul voltam az első három hónapban, zöldségek-gyümölcsök folyamatosan a wc-ben landoltak, rizsen, krumplin, roston csirkemellen, savanyúságokon, meg szendvicseken éltem, de feleannyit tudtam enni, mint a terhesség előtt, emiatt öt kilót fogytam. Ja, és kólát is ittam időnként, amikor nagyon rosszul voltam, egyedül az segített. Most a 30. hétnél járok, eszek mindent, ami jól esik, már nem görcsölök ezen, egyik nap grillezett csirkemellet eszem párolt zöldségekkel, másnap meg simán betolok egy tányér rakott krumplit, stb. Meg legszívesebben mindennap kakaóscsigát ennék, ezt heti kettőre korlátoztam, mert nem szeretném, ha a hátsóm is nőne. :) Gyümölcsöt egyszer eszem egy nap, azt is délelőtt és csak egyet-egyfélét (pl. egy alma vagy egy körte, stb). Arra figyelek most már, hogy a puffasztó dolgokat igyekszem kerülni (brokkoli, karfiol, gomba, kukorica, káposzta, stb), mert nagyon belassult az emésztésem.
2018. okt. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kávéról szinte teljesen lemondtam, nagyon zsíros és egészségtelen ételeket is próbáltam kerülni pl. Hamburgert,sült krumplit,(nem mindig sikerült.)mikor nagyobb lett a hasam a puffasztó ételeket is el kezdtem kerülni. Süti, édesség mértékkel. Vacsim általában alma volt.
2018. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5ös vagyok. Így 10 kilót híztam terhesség alatt, babóm egészséges, 3300g-al született.
2018. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Összevissza.

Mivel pultosként dolgoztam, 10-10-ig volt a munkaidő, és akkor ettem, amikor épp nem volt vendég, így eléggé káoszos volt az étkezésem.


De előtte is így éltem, szóval csak egyszerűen nem változtattam semmin. Tökéletesen egészséges fiam született (37. hétig dolgoztam)

2018. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Elso idoszakban ugy ahogy bennem maradt. 🙊🤢


Kesobb meg 160 g CH dieta terhességi cukorbetegseg miatt.


En marha szerencsés no vagyok, lefogytam tehesen.


Egyebkent hust, sok zoldseget, kimondottan sok halat, es savanyusagot ettem meg dietas turorudit, natur tejtermekeket, gyumocsot, napi egy kavet, irto soksoksok vizet (nyaron vtam kismama). ;) nem panaszkodom, de lenyegeben eleinte igyekeztem tudatosan egeszsegesen enni, aztan a dieta kikenyszeritette azt, h ne adjam fel a vegere se.

2018. okt. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!