Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2,7 a TSH a 12. hétben,...

Bogus20 kérdése:

2,7 a TSH a 12. hétben, thyroxint szedni rá minden egyéb vizsgálat nélkül?

Figyelt kérdés
Semmi mást nem vizsgáltak a pajzsmiriggyel kapcsolatban. A doki azt mondta szedjek thyroxint. Ilyenkor nem szokás utánajárni hogy mi az oka a TSH emelkedésnek? Autoimmun? vagy jódhiány? Csak mert még szoptatok is egy óriásbébit, és a terhesvitamint is csak akkor szedtem eddig amikor épp eszembe jutott. Továbbá inkább elfogyok mint híznék. Amúgy pajzsmiriggyel eddig sosem volt problémám. Vélemény? Tapasztalat? Volt valaki hasonló helyzetben?

2018. okt. 31. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyesmi értékem volt, külön rákérdeztem a magánorvostól, azt mondta, hogy 2. trimesztertől 3ig rendben van. Most neten is ezt találtam.


Szerintem akkor is alap lenne a T3, T4 vizsgálat, ha jelentősen emelkedett a tsh, hogy kiderüljön, valóban pajzsmirigy alulműködés áll-e a háttérben, mert más is okozhatja.


Én mindenképp endokrinológust kérdeznék meg.

2018. okt. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
3 hét után újra megnézettem, és teljesen rendben volt.. nem szedtem be közben semmit mert az új vérvételig nem is jött meg a recept postán. Annyi hogy mindig ettem egy kis áfonyát, ugye annak magas a jódtartalma.. hogy ezért vagy másért rendeződött, nem tudom, de most a közérzetem is jobb.
2018. nov. 17. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!