Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetesen enyhe rózsaszínes...

19 hetesen enyhe rózsaszínes folyás megerőltetés után? Járt valaki így?

Figyelt kérdés

Most jöttem az ügyeletről, de annyira nem nyugodtam meg. 19 hetes vagyok, eddig problémamentes volt a terhességem. Ma délután kicsit jobban megerőltettem magam a szokásosnál: néhányszor felemeltem és kicsit cipeltem a 2 éves unokahúgomat, akire pár órát vigyáztam, és egyszer futottam is utána elég gyorsan, amikor elszaladt előlem a játszótéren. Nem hittem, hogy ez gondot okozhat, hiszen eddig semmi panaszom nem volt, nem kellett kímélnem magam, és tudom, hogy sokan sportolnak is még ennyi idős terhesen.

Viszont kb. 2 órával később elmentem wc-re, és nagyon megijedtem: a wc papíron rózsaszínes folyás volt, mikor megtöröltem, tehát kis vér vegyült a folyásomba. A hasam is fájdogált, feszült.

Nagyon megijedtem, és most este bementünk az ügyeletre, ahol megvizsgált a doki, de nem tulajdonított neki nagy jelentőséget. UH-t nem is csinált, csak manuálisan vizsgált, azt mondta méhszáj zárt, mindent rendben lát, és biztos a megerőltetéstől elpattant valami ér, ne aggódjak. Ennyit mondott.

Én viszont nem nyugodtam meg, mert a hasam is máshogy viselkedik azóta, feszül, picit fájdogál azóta is, szóval aggódom.

Vérzést nem tapasztaltam délután 4 óta, wc papíron sincs rózsaszín.

Van itthoni szívhang hallgatóm, megtaláltam vele a baba szívhangját.


Veletek történt hasonló? Tényleg nem kell aggódnom, vagy ti elmennétek holnap másik dokihoz?


Minden választ köszönök.


(Amúgy 3 napja voltam a 18 hetes UH-n, minden rendben volt akkor.)


2018. nov. 1. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Saját dokid/szülésznőd van? Ha igen, őt hívd fel.

Az nagyon jó, hogy azóta nem volt vérzés, most pihenj szigorúan.

2018. nov. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem csinalt uh-t...? Nem csodalom h felsz. En felciptem az ocsem fiat a hatodikra mert elromlott a lift es az anyja (a tesom csaja) akkor nalam 9hettel "terhesebb" volt. (en akkor 27hetes) Az eredmeny hogy tok begorcsoltem, de vegul nem lett semmi baj. 40.hetre szultem, de az orvos ugy leorditott utana mint meg soha, nagyon bantam amit tettem. Pihenj most nagyon sokat, nekem is ezt javasoltak
2018. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Off és bocsi, de hogy lehet tényleg ekkora baromságot csinálni mint utolsó, hogy jobban kíméli és jobban vigyáz a tesója csajának a babájára mint a sajátjára?!?
2018. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Utolag rohadtul banom, a szitu akkor elesben egesz máshogy hatott, mint most leirva.


Terhesen azert valljuk be az ember neha eleg "fura" donteseket is hoz. (legalabbis en hoztam) Tanultam belole, utolag fogom a fejem h te joo eg. Nekem problema mentes, neki horror terhessege volt, nem gindoltam h ebbol baj lehet de tenyleg nem.

2018. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Saját doki szabadságon, de felhívtam (még az ügyelet előtt) és ő is azt mondta, hogy ha nagyon kis mennyiségű volt a vér, akkor ne essek pánikba, menjek el ügyeletre azért, és pihenjek. Külföldön van amúgy, legközelebb 2 hét múlva tudnék hozzá menni, szóval ha elmennék újabb vizsgálatra a napokban, az szintén idegen orvos lenne.

Szülésznőt nem fogadtam, nem is tervezek.


Mostanra amúgy elmúlt a hasfájásom, persze fekszem és vettem be több magnéziumot, és félve járok pisilni, de azóta sem láttam semmi rózsaszínest a papíron... De nem tudom, mikor nyugodhatok majd meg. :(

2018. nov. 1. 22:06
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem tudom... Nekem 2,5 éves lányom van, sokszor cipelem bevásárolt cuccokkal együtt. Nem egyszer szaladtam eszeveszetten utána miközben ő szaladt az úttestre és emellett majdnem szívrohamot is kaptam, de ennyitől bajod lehet? Fura, mert sokaknak van már 1 vagy 2 gyereke és nem lesz bajuk emiatt. Én se nyugodnék meg, tuti elmennék uh-ra, ha más nem másik fizetős dokihoz. 19hkm
2018. nov. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, próbálj picit megnyugodni szerintem, ha azóta sem volt vérzés, de hétfőn ha még mindig nem az igazi, akkor elmennék inkább egy idegen dokihoz is a helyedben. Utolsó, szerintem úgy azért kicsit más, mikor az ember szervezete hozzá van szokva, hogy rendszeresen emel egy bizonyos súlyú gyereket és mondjuk napi szinten szaladgál utána, mint az, hogy a kérdező valószínű nem csinálja ezt nap mint nap, ergo nincs hozzászokva ehhez a fajta terheléshez. Tudom nem nagy súly, mégsincs hozzászokva valószínűleg, emiatt lehet ez az eredmény szerintem. Te megedződtél ennyi idő alatt, valószínű ezért nem okoz nálad problémát.
2018. nov. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

25 hetes vagyok, folyamatosan barnázgatok, rózsaszínes.

Egyszer voltam ügyeleten vele mert én is megijedtem, 21 hetesen,Sote 1, kettő orvos is megvizsgált kb 3-4 féle módszerrel (hasi, hüvelyi uh, kézzel, vmi kis eszközzel) és minden rendbem volt a babával, nekem van 2 leszáradó polipom, az vérezget + a megerőltetés, sajna hiperaktív vagyok, nem bírok pihenni, attól depis leszek.

A dokim is mondta, hogy megerőltetéstől is lehet, szerinte az a valószínűbb.

Addig, amíg mindent rendben találnak a vizsgálatokon, addig kár a pecsételés miatt aggódni, neten sajnos olyanokat írnak róla, hogy engem is felzaklattak, mindenhol úgy írják le, hogy ha ilyen van kb vedd biztosra, hogy vége.. de az orvosom szerint az esetlegesen előforduló barnázás nem mindig jelent végzetes bajt,van akinek végig van kb ok nélkül. Nyilván figyelj oda magadra és nem árt egy kis pihi és sok magnézium.

Ha élénk piros vérzésed és erős hasi görcsöd lesz akkor irány a doki azonnal persze.

2018. nov. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!