Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előfordult hogy hivtátok a...

Előfordult hogy hivtátok a vèdőnőt vagy a dokit? Ha igen, mièrt?

Figyelt kérdés
Nèha olyan cikinek èrzem hogy zavarom őket ha gondom van...
2018. nov. 3. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Zavarod?

Hát fontosabb mit gondolnak, mint a gyereked? Szerintem nem..

Én pl pont 2 napja unnepnapon zavartam a Gyerekorvost és a védőnőt, mert nem ment le a láza. A végén mondtam h elnézést h pont ünnepnap zavarok de egyik sem tűnt sértettnek vagy ilyesmi.

2018. nov. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Védőnőt soha nem hívtam, amit kérdezni lehetne tőle, azt mind megtalálom interneten. Dokit kétszer, mindkétszer egy eredmény miatt volt megbeszélve, hogy hívom. Amúgy nem látom értelmét, miért kellene bármelyiket is hívni, hiszen ha probléma van, ah ember megy azonnal az ügyeletre.
2018. nov. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Én hívtam a védőnőt kétszer is, ebből az egyik vasárnap volt. Nem éreztem cikinek, nekünk nagyon kedves és segítőkész a védőnőnk, nagyon hálás vagyok, hogy ilyen tündéri. Mindig mondja, hogy bármikor hívhatom, nem osztja az észt és hasznos tanácsokat ad.

Az első alkalommal az első gyereknél hívtam fel mert lázas volt és tanácsot kértem, a második alkalom a második gyereknél volt, nem akart enni a baba és féltem, hogy kiszárad.

Ha valami akadékos banya lenne, én is biztos a neten bányásztam volna inkább.

Dokit szerencsére nem kellett még.

2018. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Védőnőt 1-2×, a dokit sokszor hívtam.

Nagyon problémás terhességem volt; olyan is volt, hogy ők hívtak fel, hogy hogy vagyok, és olyan is volt, hogy a doki már nem vizsgálhatott kézzel a problémáim miatt, csak UH-zott 3-4 hetente, és közte Ő kérte, hogy minden héten hívjam fel 1x, hogy mi a helyzet. Azért alakult így, mert 3 hónap kórházban fekvés miatt hazakértem magunkat, az orvosom viszont bent akart tartani szülésig (további 3 hónap).

2018. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Egyáltalán nem ciki!

Hívhatod hétvégén vagy éjszaka is, mikor a gyerek miatt nem tudsz aludni!

A védőnővel való kapcsolatodban egyáltalán nem ciki hogy hívod, hiszen a barátnője, gondozottja vagy. Ezért is hivják védőnői gondozásnak. Bármit elmondhatsz neki. Igaz, hogy heti munkaidőkeretben dolgozik 40 óra, de most fog majd változni hogy legyen kötetlen a védőnőnek is a munkaideje egy része hogy aki igényli este vagy hétvégén is tudjon menni a család személyes igényeinek és érdekét figyelembe vegye. Vera privát e-mail cimén levelezünk és többször figyelmeztetett már hogy a szó elszáll az írás megmarad. Gondosan rakjam félre levelezésünket mert jól jöhet még a későbbiekben, nehogy letöröljem. Kérdezhetek tőle bármit bármikor. Ha ő nem tud segíteni, akkor megkérdez másokat is. Egyszer küldtem és jelentettem fel, amikor nem tájékoztatott az anyatej szerzésének lehetőségéről. Én jártam utána őhelyette, pedig az ő feladata lett volna, ezért is kötelező mostmár a védőnő, mert ő mindent tud, helyettünk is.

Mostmár összehangolódtunk vele. 1 éve költöztünk. Megtanulta, hogy velünk másként kell bánni (férjem jogász)és elmagyarázta neki, hogy minden családlátogatás után hagyjon nálam egy igazolást és mindent mutasson meg amit irogat rólunk a rendelőjébe minden családlátogatás után. A legközelebbi alkalommal elhozza kérésnélkül. Megértette és elfogadta úgy hogy azóta ő is együttműködik velünk.

Mostanra már kibékültünk és kibirom azt a 10 percet.

4,5 gyerekes anyuka

2018. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Ne hülyéskedj már!

Fontosabb a védőnő magánélete mint a te gyereked érdeke?

És ha valami baj van, akkor a védőnő nem mondhatja azt hogy éppen szülinapon volt!

Nekik a gyereked mindenek felett álló érdekeit kell figyelembe venni. Gyámüges mondta nekem.

Ha fontos, akkor fontos, ő nem kérdőjelezheti meg az érzéseidet.

32 hetes vagyok de sokszor hívom hétvégén volt hogy éjszaka mert van mellette másik kettő.

2018. nov. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Áruljatok már el nekem hogy ugyan miért hívjátok fel éjszaka vagy hétvégén a védőnőt ?
2018. nov. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bocsánat de én sem értem, hogy éjszaka miért hívjátok fel.. A védőnőnek is van munkaideje, családja és ő is ember! Az ilyen esetekre találták ki az ügyeletet. Nyilván vannak fontos sürgős esetek de akkor vagy mentőt vagy az ügyeletet hívom!
2018. nov. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!