Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért baj, ha panaszkodok az...

Miért baj, ha panaszkodok az orvosnak vizitkor? Mire való akkor a reggeli vizit, ha nem arra, hogy elmondjam a gondom?

Figyelt kérdés
Korházban vagyok,a reggeli vizitnél elmondtam az orvosnak,hogy nem vagyok jól,a gyógyszertől csak rosszabbul vagyok. Utána bejött a nővér,elkezdett bunkózni,hogy miért panaszkodok... Meg direkt bénán vett vért,mert "ugye aki panaszkodik,azt jól ki kell vizsgálni..." 31 hetes vagyok,és magasvérnyomással vagyok bent. Szerintem ez nem olyan dolog,amire ráfoghatom,hogy jó,csak hogy hazamenjek. Egyébként is látják a mérésekből,hogy nem az,90/60-as a vérnyomásom a gyógyszertől. Előtte meg 165/100 volt.
2018. nov. 5. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Mkk a kérdés? Ha nem vagy jól, akkor nyilván el kell mondanod. Mondjuk elképzelni nem tudom, miért tett erre bármi megjegyzést a nővér, hacsak nem 3 éves kisgyerek módjára, nyavalyogna közölted a problémádat ah orvossal. Ha nem így volt, akkor legközelebb ha a nővér megegyezést tesz, szólsz nekj higy moderálja magát, vagy panaszt teszel előbb a főnővérnel, aztán meg a betegjoginkepviselonel
2018. nov. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is voltak ilyen 'élményeim' a kórházi bentlétem alatt. Én 3 hónapot töltöttem bent. Még most sem tudtam feldolgozni azt az időszakot...

Nekem nem hittek, amikor panaszom volt, mert olyan jellegű problémám volt, ami objektíven nem kimutatható.

Aztán a végére elhitték, mert amikor ki akarták venni a méhszáj varratomat, már épphogy csak sikerült, mert teljesen bevágta a méhnyakat...

2018. nov. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Ne foglalkozz a nővérek bunkózásával, sokan azok sajnos. Nálunk olyanokért lecsesztek minket hogy ihajj.

Engem azért mert

1. az infúziómmal rosszul tartottam a karom és visszafele csordogált a vér, lecseszett hogy hát nem tudtam hogy nem kéne emelgetnem a karom derékszög felett? Mondtam neki hogy ezer bocs de még életemben nem volt infúziós állványom szóval nem, nem tudtam.

2. 29 hetesen bekerültem (az infúziós sztori is ekkor volt), koraszülés gyanú miatt kaptam tüdőérlelőt. El se mondták csak mikor rákérdeztem hogy amúgy mit szúr belém. Másnap este megkérdezte a nővér (egy másik), hogy megkaptam a hatos szurit? Mondom miért, ma is kapok?! Leordított hogy miért nem szóltam hatkor hogy adják be a másodikat! Mondtam neki hogy bocsika de a kutya nem mondta hogy kapnom kell még egyet és hogy órára pontosan ráadásul....ez tán az ő dolguk lenne.


Szobatársam antibiotikumos tabikat kapott. Őt is lebszta a nővér hogy mi az hogy nem ment reggel a tablettákért?! Szegény lánynak sem mondták egy szóval sem hogy abból kell még egy kör és talán mondjuk nem neki kéne amúgysem jelentkezni a gyógyszerért, hanem jönni a nővérnek és odaadni.

Jóhogy már amikor először kórházban van valaki, nem neki kell a kezelést lediktálni a kedves nővérkéknek...

2018. nov. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Felhaborito ez a helyzet. Sajnos aki tudott, mar elmenekult a magyar allami egeszsegugybol, dolgozo es beteg egyarant. Majd amikor jovore mar Nemetorszagban fog dolgozni, majd elbeszelgetnek vele arrol, hogyan nem viselkedunk a betegekkel egy civilizalt orszagban. Addig meg marad neki es sajnos igy nekunk is ez. Sajnalom. Ha meg csendben lennel, az lenne a bajuk.
2018. nov. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Én is le voltam döbbenve. Az egyik anyuka végig szakadt, kért egy tolókocsit, hogy ki tudjon menni a férjéhez, úgy leordították a fejét, mint egy kutyának, hogy mit képzel. A kisfiam 2 éves volt, készültünk haza, a kanült vették ki a karjából és szedték le a ragasztócsíkot. A kisfiam sírva fakadt, engem pedig jól lecsesztek, hogy ez nem fáj, közben idegesen fogta a fiam karját és óbégatta neki, hogy hagyja már abba a sírást. Komolyan nem értettem, hogy miért nem megy el inkább egy butikba dolgozni, ha ennyire nyomi, hogy egy 2 éves kisfiú felidegesíti.
2018. nov. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem meglepő.. Ez a magyar EU
2018. nov. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
EU az egészségügy akart lenni
2018. nov. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a magyar EÜ"

Én inkább azt mondanám, hogy ez nagyban emberfüggő is. Minden munkahelyen vannak fáradt vagy bunkó, vagy kiégett stb emberek. De tény hogy aki az eü-ben mindig igy áll az emberekhez az nem oda való. Én is kórházban fekszem most, 38 hetesen, eddig pozitiv tapasztalataim vannak az osztályról. Merek kérdezni, fogok is, mert saját érdekem. Az ilyen nővéreket meg helyre kell tenni, nem bunkón, de azért nyomatékosan.

2018. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A vicc az egészben,hogy csak egy kis diáklány. De komolyan ahogy beszélt velem,én éreztem szarul magam,amiért el mertem mondani az orvosnak mi bajom. Gondolom jobb lett volna neki,ha hazaengednek,és kevesebb beteggel kellett volna foglalkoznia. A karomat meg 3 helyen szúrta meg vérvételkor,holott egyetlen egy helyen látszik a véna,és mindig onnan veszik, ő is onnan vette,csak direkt a fájdalom okozás miatt csinálta... És nem beképzelem,nem hisztizek,azóta a mai nap csak mégbunkóbb lett.
2018. nov. 5. 13:19
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Én 4 hete szültem, sajnos az összes nővér bunkó volt. Nem tudok sajnos jót mondani róluk.
2018. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!