Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pontosan hány vizsgálat van...

Pontosan hány vizsgálat van az első trimeszterben? Megoldható kb 3 hét alatt?

Figyelt kérdés

Mire orvoshoz megyek, 8 hetes leszek. Kb Karácsonykor töltöm a 12. hetet, szóval az első orvoslátogatás és a 12. hét között (ha a Karácsonyi szünnapokat is beleszámoljuk), 3 hetem lesz az egészre...


Amikről tudok:

védőnő

fogorvos

vérvétel?

12. heti genetikai


Ez már legalább 4 nap (sajnos fix a munkaidőm, tehát nem mehetek be 1 órával később, ha nem tudok beérni, akkor szabadnapot kell kérnem). Sajnos nagyon év végére jött a baba, így szabim már nincs, nem tudom, hogy fogom megoldani.

Van még valami ezeken kívül?


2018. nov. 5. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:

A fogorvos nem kötelező.

Nekem úgyvolt, hogy terhesség megállapítás másnapján el kellett mennem az sztk-ba uh-ra, aztán később a védőnőhöz, a háziorvoshoz és a 12. heti vérvétel és uh

2018. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első trimeszterbe kb ennyi a vizsgálat amennyit írsz.

Most kapsz majd egy papírt a terhességed megállapításáról azzal kell menned a védnőnőhöz hogy kiállítsa a kiskönyvedet.

Én 2x voltam nála az első trimeszterbe, szerintem ezt vele is megtudod beszélni.


Fogorvos, egyrészt úgy tudom nem kötelező ha tudod hogy rendben vannake a fogaid. De ha nincs rendben akkor igen oda elkell menned.


Vérvetel az nekem pl hajnal 5kor volt, nem tudom hányra jársz dolgozni mert ha ennyire nem korán akkor utána tudsz menni nyugodtan.


Na és igen 12dik héten van a genetikai vizsgálat.


Plusz, nem tudom milyen gyakran akarsz járni terhesgondozásra én 5hetente jártam. De amikor volt a 12dik heti genetikai akkor nem mentem még külön oda is.


Bőven elég lesz az az idő hogy elintéz mindent.

2018. nov. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Vért csak a 12. heti genetikain vesznek, vagy külön is el kell menni vérvételre?

Fogorvost mondjuk nem hagynám ki, amúgy is időszerű az éves ellenőrzés, de ha nem szükséges az első trimeszterben, akkor azt januárra hagynám.

2018. nov. 5. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:

A kötelező vizsgàlatokra el kell engednie a munkáltatónak és a kieső időt nem dolgoztathatja le. Ez törvényben szabályozott és nem kötelezhet rá, higy szabadnapot vegyél ki.


Védőnő nálunk heti 1 nap van csak. Véreredményért nekem 3 helyre kellett mennem munkaidőben. (Labor másnap, véradó 3 nap múlva, házi orvos 2-3 hét múlva). Házi orvoshoz is kellett mennem ekg miatt.


Ha ügyes vagy össze lehet egyeztetni a vizsgálatokat, de nem egyszerű.

2018. nov. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor asszem, a vérvétel bele fog férni munka előtt is :)


Remélem, a genetikaira nem lesz gond az időpont szerzés pont karácsony hetében... :)

2018. nov. 5. 14:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Külön kell elmenni. Az teljesen más amikor 12dik hetes genetikai vizsgálatkor vesznek vért az a kombinált teszthez szükséges, ha kéred.

Ez a másik pedig egy nagylabor.

De a védnőnő felvilágosít majd mindenről.

A fogorvost nyugodtan hagyhatod januárra.

2018. nov. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kötelező vizsgálatokra köteles a munkáltató elengedni,nem kell szabadságot kivenni. De egész napokra nem köteles elengedni, csak annyira, amennyi időbe az orvoshoz jutás és vizsgálat,valamint a visszaút. Szóval ha az 2 óra, akkor nem mehetsz el egész napra. Viszont az az idő is munkaidőnek számít, és nem kell utólag ledolgozni.
2018. nov. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért hogy ne legyen vele problémád nyugodtan hívd őket már 10 hetesen fel és kérj 2 hétre későbbre.
2018. nov. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!