Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt akinek 3 héttel kisebbek...

Volt akinek 3 héttel kisebbek voltak, a babája lábai?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam UH-n, 31 hetesek vagyunk, és az orvos azt mondta, hogy minden testrésze megfelel a betöltött 31 hétnek, csak a lábai kisebbek! A lábait 28 hetesnek saccolta! Azt mondta, hogy ne féljek, azért van mert én sem, és az apukája sem vagyunk magasak.. Na jó, azért bennem van a félelem!

2018. nov. 8. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne aggódj. Főleg hogyha a doki is azt mondta hogy nem probléma. Másrészt én 1 héten belül voltam 2 dokinál és pont a lábánál az egyik 6mm-el nagyobbat mért. 3nap különdbséggel.

Szóval nem pontosak ezek a mérések.

Másrészt ha tényleg ti is alacsonyabbak vagytok, akkor valószínű csak genetika. Ne aggódj. 😊

2018. nov. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod! És nálad minden rendben van a babával?
2018. nov. 8. 08:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Eddigi ultrahangokon korának megfelelő volt? Lehet, hogy csak rosszul mérte.

Nekem 1x a bpd-t vélte kicsinek a doki, mondta, hogy megnézi még 1x, mert lehet rosszul mérte. Hát persze, hogy így is volt, teljesen jók voltak az értékek, csak először rosszul rögzítette a képet.

2018. nov. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az eddigi méretek mindd jók voltak, még nagyobb is volt mindíg a baba! Vér eredményeim mindd jó, genetikai UH-n is minden jó volt! A méhlepényem meg van öregedve (nem dohányzom, nem iszok) most ez is idegesít, hogy ez mitől lehet..? 31 hetes 4 naposan, azért ez korai!
2018. nov. 8. 08:43
 5/10 anonim ***** válasza:
A biztonság kedvéért nézesd meg egy 4D ultrahangon. Aki tapasztalt. Akkor meg nyugszol ha ott viszont minden rendben! Elhiszem hogy nem vagy nyugodt, en sem lennék az. Mihamarabb menj el!!
2018. nov. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én babámnak is kisebbek voltak a lábai, nem vagyunk mi sem magasak. Teljesen rendben van a gyerek, sőt már a hosszú lábai miatt kell rá nagyobb rugi, a kezénél fel kell tűrni. Az orvos mondta, hogy ne aggódj, nem egyforma senki sem. :)
2018. nov. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
El fogok menni, mert így csak magamat stresszelem! Persze az orvos próbált nyugtatni, hogy semmi baj nincs, azért kisebbek a lábai mert mi is alacsonyak vagyunk, de azért csak az én gyerekem, csak féltem! A méhlepényről meg semmit nem mondott, csak annyit, hogy meg van öregedve!
2018. nov. 8. 08:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Én Németországban jártam terhesgondozásra, itt átlagolják a különféle testrészek méreteit és úgy jön ki a saccolt szülési időpont. A feje mindig kicsit nagyobb volt a koránál, a lába mindig rövidebb,de kb úgy, hogy fej 31 hetes volt, a láb még 29. Teljesen egészséges méretű babának született (3490 gr, 51 cm, időre) és most 4 hónaposan is rendben vannak a méretei. Az ultrahangon sokszor csalhat, mert ha csak pár mm-el méri is el az orvos, már nagy különbségeket mutathat a valóságtól. Ezen szerintem ne stresszelj :)
2018. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat😊 és gratulálok a babátokhoz😊
2018. nov. 8. 10:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Tegnapi UH-n nekünk is 10milivel nagyobbat mért fejre mint a kora mi 33hetesek vagyunk, de mondta h nem tudja lemerni most rendesen biztosan rosszat mért mert minden más értéke jó és az előző uh alapján nem nőhetett annyit a feje. Valószínűleg nálatok is el van mérve
2018. nov. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!