Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetesen ha ingyenes influen...

36 hetesen ha ingyenes influenza elleni védőoltást szeretnék kapni miért nem a házi orvoshoz, miért oltási tanácsadóhoz kell fordulnom?

Figyelt kérdés
Ma a védőnőnek megemlítettem, hogy szeretném beoltatni magam influenza ellen, eddig minden évben kaptam. Epilepsziás vagyok, nekem anno ingyen lehetett, habár ez lehet a házi orvosom jóindulata miatt volt, ezt nem tudom. Én azt hittem hogy a házi orvoshoz kell mennem és akkor ő intézi majd,de helyette kaptam egy nevet Dr.Mészáros Zsófia oltási tanácsadójét hogy írjak neki e-mailt amiben időpontot foglalhatok nála. Most ehhez miért kell tanácsadó? Nincs is e-mail címe, a tel.számon nem lehet elérni a Dél-pesti Centrumkórházban, emellett van rendelése máshol, de az jó drága lehet. Mit lehet tenni?

2018. nov. 8. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán ha beszélnél a háziorvosoddal, előrébb lennél.

Nincs egyetértés a szakmában egyébként, hogy szabad, kell, lehet-e oltani a kismamákat, gondolom ezért irányított oda a védőnő, de neki (a védőnőnek) konkrétan sok köze nincs hozzá.

2018. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Ha sérült babát akarsz oltasd be magad!! Én sose tenném még akkor sem ha nem lennék babás!! De szived joga!
2018. nov. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Buta primitív liba vagy második, bocs. A természettudományok téged is elkerültek. Pont az olyan anyák miatt halnak meg sokszor gyerekek mint te. Ha Indiába mennél akkor gondolom veszettség ellene sem oltatnád be magad vagy a gyered. 99%-os a halálozási aránya. Ott a HPV, egyre több nő, sőt már lány, kislány lesz beteg, ami sajnos később méhnyakrákká alakulhat, de gondolom inkább a lányodat ha van se oltatnád be. ÁÁÁ, minek is írom, úgysem vagy hozzá érett.
2018. nov. 8. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, harmadik trimeszterben természetesen kaphatsz oltást. Ezt a háziorvos is beadhatja. Én az ingyenesen kapható 3Fluart helyett a fizetős Vaxigrip tetrát választanám, mert egyrészt nem 3 hanem 4 törzs ellen véd, továbbá nem inaktivált vírus van benne, hanem darabolt vírus így én biztonságosabbnak érzem.

A háziorvosod persze mondhatja azt, hogy nem meri beadni.

2018. nov. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat előző kommentemet módosítanám, kaphatsz Influenza elleni oltást.
2018. nov. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. nov. 9. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!