Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretőként gyereket vállalni?...

Szeretőként gyereket vállalni? Őrültség megtartani, ha előre tudom, hogy egyedül leszek vele?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, 3 éve vagyok egy férfi szeretője. Igazából ez több, mint szex. De kevesebb, mint kapcsolat... Ugyanis utazgatunk együtt, programokat csinálunk, rengeteget beszélünk mindenféléről, sokat segített már. Eleinte nekem csak kellett valaki, akivel jó a szex, mikor megismerkedtünk, a hátam közepére sem hiányzott volna egy kapcsolat. Viszont magas elvárásaim vannak minden téren, ez igaz a férfiakra is az életemben. Ő pedig mindentéren az elvárásaimon felül teljesített, szóval valahogy így egymás mellett ragadtunk. Tudok a feleségéről is, de sosem kértem, hogy váljon miattam, vagy hagyja ott (gyerekük nincsen, nem is lesz már). Viszont mint kiderült, terhes vagyok...

28 lennék, amikor megszületik, tehát nem olyan fiatal, amire az emberek felhúzzák a szemöldöküket. Anyagilag nincs problémám, van lakás, autó, biztos háttér. A munkám is olyan, amit tudnék folytatni egy kisbaba, kisgyerek mellett, én osztom be az időmet. Csak közben ott van az, hogy kb. nem lenne apja, lutri lenne, hogy mikor jönne olyan férfi az életembe, akivel komolyan együtt lennék, és szeretné a gyereket is. Mert hiába vagyok szép, csinos, dekoratív, a gyerek sok férfi esetében azonnali felejtést jelent. Nem hibáztatom őket, nálam is.

A "párommal" beszéltem erről, most azt mondja, hogy támogat engem is, és a gyereket is anyagilag, ha úgy döntök, hogy megtartom... Viszont nem tudom, mennyire értintene rosszul, ha a terhességem alatt mindenki kérdezősködne, faggatna az apa felől, vagy ha születése után a gyerek egyre jobban rá hasonlítana, és őt látnám benne minden nap.


Teljesen kivagyok. Fiatalon akartam szülni, 20-21 évesen. Máshogy alakult az életem (aminek örülök, egy gyerek mellett biztosan nem lenne ennyi jó emlékem, tapasztalatom, sikerem), de 1-2 éve érzem azt, hogy ténylegesen vágyom gyerekre, az anyaság jó és rossz velejáróival egyaránt.



2018. nov. 11. 16:42
1 2 3 4
 1/36 Miss Endzsi ***** válasza:
93%
Ezt csak te tudod eldönteni. Az adott feltételeidet nézve én bevállalnám, de ez én vagyok.
2018. nov. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Igen, apukán kívül minden feltétel megvan... Csak így nyilván minden felelősség az enyém lesz, nem lesz mellettem egy olyan társ, aki levenné a terhet a vállamról. Vágyom rendes párkapcsolatra is, és nem tudom, hogy a gyerek utáni vágy az erősebb, vagy hogy legyen egy olyan párom, akivel tényleg komolyan lehet tervezni.
2018. nov. 11. 16:48
 3/36 anonim ***** válasza:
52%

Én választanék: gyerek vs pasi

Hosszútávon elég nehéz elképzelni a kettőt együtt.

2018. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
57%
A gyerekvállalás a gyerekről kellene szóljon, nem a magányos nőről, aki úgy döntött, továbblép. Nem vagy még öreg, engedd el, ami nem működik és vállalj apával együtt gyereket, mert megérdemli a gyereked, hogy legyen apja!
2018. nov. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
43%
Én megtartanám a helyedben. Minden feltétel adott, kivéve az apuka teljes jelenléte. De reálisan gondolkozva semmi esély nincs rá, hogy ha teszem azt 7 év múlva, 34 évesen összeházasodsz valakivel, és gyereket vállalsz, akkor életed végéig együtt leszel az apjával, ugyanúgy elvált szülők gyereke lenne, akit apuka 2-3 hetente lát, ha még érdekelné a gyerek. Mert sajna gyakran előfordul, hogy egy új kapcsolat miatt elfelejtődik az előző kapcsolatból született gyerek. És ilyen esetben, egy viharos válás után is nézhetsz egy olyan gyereket, aki az apjára hasonlít, akit mondjuk időközben megutáltál.
2018. nov. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
78%
Plusz azt sem tudatod, hogy ha elveteted jön-e valaki, aki komoly kapcsolatot, gyereket akar, és azt sem, hogy esetleg ez a férfi nem gondolja-e át a kapcsolatot, ha megmarad a baba. Ezekre sajnos sosincs garancia, hogy mi fog történni, ha meghozol egy bizonyos döntést.
2018. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
25%
Tartsd meg :)
2018. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
59%

Én is megtartanám.

Nem könnyű egyedülálló anyának lenni, de sokan kényszerülnek ebbe a szerepbe. Semmi garancia arra, hogy egy tervezett gyerek esetén az apa nem pattan le rólatok, és nem maradsz ugyanígy egyedül.

Az etikai része meg... azon már kár rágódni.

2018. nov. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
74%
Megtartanám.Habár nagyon utálom a szeretőket (megcsalt feleségként) igyekeztem ezt a negatív érzést félretenni,és úgy gondolom adottak a feltételeid,meg vannak az anyagiak,aztán ki tudja.A szeretődnél nincs gyerek mint össze tartó kapocs,még az is lehet,hogy nálad köt ki.
2018. nov. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
77%

Nem őrültség, ez legalább egy kész tény :) és egyáltalán nem vagy öreg! Én is ennyi idősen szültem az első babát.


Amúgy mint no társamat kerdezlek, te miért elégszel meg a szerető szerepével? miért alazod a másik nőt? Mert sztem ezzel - míg a férjével együtt van, alazod, meg ha nem is tud rólad. Csak puszta kíváncsiság, ha nem akarsz, nem kell rá válaszolni.

2018. nov. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!