Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetesen nagynak becsült...

33 hetesen nagynak becsült baba még befordulhat?

Figyelt kérdés
2018. nov. 16. 07:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent a nagynak?
2018. nov. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
BPD: 92mm, AC: 320, súly 2650gr
2018. nov. 16. 07:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Hogyne! Még simán.
2018. nov. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Siman.

En is izgultam miatta, de hasonlo meretekkel rendeljezo babam az utolso hetekben meg tobbszor forgott.

32 het utan lett harantban, makd farosban, 36 hetesen mar fejvegu volt. Majd par nappal kesobb atfordult harantba ismet es onnan farosba.

Hiaba mondtak, hogy jo meretu, meg nagyobb is, en attol feltem, hogy kicsi, azert tud forogni. (Eleg vekony alkatu vagyok, a hasam is kicsi volt inkabb, a ket idosebb gyerek pedig 32 hettol vegig fejvegu volt, nem fotdultak mar el, igy nem ertettem, hogy ez a baba hogy kepes ennyiszer valtoztatni meg a poziciojan).

Vegul 37+6-nal nekem inditani kellett (mas miatt), akkor epp fejvegu volt, de magasan volt, a doki szerint meg siman forgott volna, ha akar...

Es nem is lett kicsi, ahhoz kepest, hogy ket hettel korabban jott szep meretei voltak, hozta az uh-s mereseket.


Nekem is elmondtak szazssor, hogy ne izguljak a pozicioja miatt, majd szules kornyeken meglatjuk mi lesz, de megis vegig aggodtam. Nekem az volt a param, hogy harantos is volt sokszor es 38 hetnel ha harantban van a baba, akkor befektettek volna a korhazba.

Vegul maskepp lett.

2018. nov. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

33 hetesen fordult be a fiam. Ugyan nem tudom ekkor mekkorát tippeltek volna, mert 30 hetesen voltam UH-n, akkor 2100 gramm volt. (3570-el született végül)

Hát megéreztem a produkcióját, amíg fordulgatott.

2018. nov. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért aggódok, mert borzasztóan félek a császármetszéstől. 3. babám nekem is, de az első kettő ilyenkor már befordult és végig úgy is maradtak. Faros szülést nem vállalok be.
2018. nov. 16. 09:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! 32 hétig fejvegű volt a babám, majd megfordult és popsival lefelé volt. 32 héten 2690 gramm volt a becslés, azt mondták, hogy első baba, nagy is és faros is... Ez császár lesz. Aztán 37 hetesen a méhszáj vizsgálat után mondta a doki, hogy befordult :-) 39+3-ra pedig természetesen megszültem és 4100 gramm 55 centi volt :-)
2018. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Ha harmadik baba, akkor valoszinuleg azert forgolodik ilyen sokaig. :)

Nekem azt mondta az orvos, hogy minel tobbedik terhesseg es baba, annal valoszinubb, hogy csak keson fordul be, vagy ha be is fordul, akkor poziciot valt akar a vegeig.

Eleve mar a medencenk is szelesebb, tobb a hely, a szovetek (meh izomzata es a hasfal, hasizom) pedig lazabb, hamarabb es jobban nyulnak, engednek. Ezert a baba is konnyebben atfordul meg a vegen is, valamint nem is illeszkedik be a fejuk sem, sokszor mar csak vajudas alatt. Elso szulonel meg sokkal feszesebb az egesz es lefele nyomodik a baba, nem annyira rugalmas a meh. De tobbediknel mar igen.

(En is meglepodtem, mert amugy rajtam nem igazan latszik, hogy akar egyet is szultem, a csipom sem szeles, vekonyka vagyok es kis pocakos voltam meg a harmadik babaval is. Sportolok, eros a hasizmom is. De ezek szerint megis jobban tagultak a dolgok mar most, mint elsore es masodjara. 🙂)

2018. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem 34 hetesen becsülték 3100 g-ra a kislányomat, azzal a jelszóval, hogy majdnem kizárt, hogy befordul mert hatalmas, meg is beszéltük a császárt. Majd 39 hetesen született meg 3050 g-al, tökéletes helyzetben, természetes úton. Hogyne fordulhatna be, simán!
2018. nov. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!