Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy kezeltétek terhesen a...

Ti hogy kezeltétek terhesen a rémtörténeteket?

Figyelt kérdés

Még csak 2 hete tudom, hogy terhes vagyok. Már volt 2 vetélésem, szóval érthető módon szorongok kicsit amiatt, hogy mi lesz, ha megint megtörténik, és nem is mondtuk el még senkinek emiatt.

Csak a szűk család tudja azt is, hogy dolgozunk az ügyön.

Ez most gondolom, még csak a jéghegy csúcsa, de tudom, milyenek az emberek, szeretnek rémtörténeteket mesélni. Ki hogy vetélt el, milyen betegen vagy halva született a gyereke stb. Az öregek meg főleg...

Nagyikám (akit egyébként imádok), ma felhívott csak azért, hogy elmesélje, hogy a Jolán lányának a testvérének a sógornőjének az unokatestvére...., tudod, akinek tavaly volt az esküvője (wtf? Fingom sincs róla, kiről van szó) 8 hetesen ment először uh-ra és el volt benne halva a baba.

És képes volt ezért felhívni... Nem tudja, hogy terhes vagyok, hogy én is kb 8 hetesen megyek először, de azt tudja, hogy 2 vetélésem volt, és próbálkozunk...

Szóval gondolom, a későbbiekben még lesznek hasonlók, és mondhatnátok nálatok bevált taktikát ezek ellen :) Amúgy is képes vagyok minden hülyeségen beparázni, nem kellenek a rémtörténetek a jóakaró ismerősöktől


2018. nov. 16. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Én elhatárolódtam


Nem vettem magamra

2018. nov. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor valaki belelendült az ilyen sztorikba, kedvesen megkértem, hogy ne haragudjon, de én nem szeretnék ilyesmiről beszélni vagy ilyesmit hallgatni. Általában bevált, kivéve párom nagymamáját. Minél jobban győzködtük, annál rémesebb történetekkel jött elő. Kb 3 hónapja olyan sztorit nyomott le, hogy rosszul lettem, haza kellett jönnöm mert remegtem és hányingerem volt... Na azóta nem mentem hozzá.
2018. nov. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon aggódtam terhesség alatt (problémás terhesség volt). Szerencsére engem nem találtak meg ilyen történetekkel, de ha valaki belekezd, szerintem is állítsd le kedvesen. Amúgy én csináltam magamnak, már volt, hogy sírtam, annyira felhergeltem magam, amikor a férjem egyszer nagyon helyretett, és közölte, hogy még egyszer nem akar ilyen állapotban látni, hogy így kivagyok a semmin. Akkor észbe kaptam, és ha eszembe jutott valami negatív, rögtön elképzeltem magam kezemben az egészséges, szép kisfiammal. Ez nagyon sokat segített, próbáltam a pozitív dolgokra koncentrálni és így el is múltak a rémképek.
2018. nov. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem sürgősen másra terelni a szót. Ha ez nem jár sikerrel, akkor illedelmesen megkérem a beszélgetőpartnert, hogy hagyjuk ezt a dolgot mert így is aggódós vagyok és nem szeretnék ezeken rágódni. Általában be is jön, eddig mindenki bocsánatot kért, belátta, és teljesen jól elbeszélgettünk másról. Neked sem kell eltűrni, nyugodtan szólj érte, nyilván kulturált és illedelmes stílusban.
2018. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Nőgyógyászati dolgoztam mikor terhes voltam, Sejtheted, milyen esetekkel találkoztunk. Most nem írok neked rémtörténeteket , de minden hétre jutott egy, de ezt ki kell zárnod magadban, nem tudsz mit csinálni , a sorsunk megvan írva ígyis úgyis. Beteg baba elmegy, egészséges megmarad , arra kell gondolni , hogy egészséges.


egyébként meg úgy voltam vele , hogy miért pont az enyémel lenne gond? Akkor ennyi erővel miért nem én nyerem a lottó ötöst ? mindegy hogy mással mi történik nem biztos hogy veled is azt fog.

2018. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kolléganőim jöttek folyton szülés-rémtörténetekkel. Én az első mondat után kértem, hogy ne is mondják végig, mert nem akarom hallani, ha folytatták felálltam és kimentem.
2018. nov. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem magymamám nem Jolánka unokatestvéréről mesélt, hanem sopánkodott, hogy mi lesz, ha bajunk lesz. Egy idő után kedvesen megkértem, hogy nyugodtan aggódjon, nem tiltom meg, de magában lesz kedves, mert nekem ez most nagyon szarul esik. Felfogta, befogta, csendben imádkozott, én meg békében terhesedtem tovább. Szerencsére nem lett semmi bajunk. Ezt javaslom bárki ellen, mond meg, hogy ez most téged extra szarul érint, lécci, fejezzék be. Ha nem fejezi, otthagyod.
2018. nov. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!