Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gáz lenne, ha már most táppénz...

Gáz lenne, ha már most táppénzre mennék?

Figyelt kérdés

25 hetes terhes vagyok. Eddig szerencsére problémamentes a terhességem, egy napot sem voltam táppénzen. Most viszont erősen gondolkozom rajta. :(

Fizikailag könnyű melóm van, irodai, tehát egész nap a gép előtt ülök. Viszont egyre stresszesebb és az egész munkanapot feszült idegállapotban töltöm.

Kb fél éve áthelyeztek cégen belül másik munkakörbe, mert egy részlegen többen felmondtak egyszerre, és kellett oda az ember. Nem volt választási lehetőség, vagy elfogadtam, vagy elküldtek volna, és mi akkor már terveztük a babát. Pár nappal később pozitívat is teszteltem.

A régi pozíciómat szerettem, szívesen jártam be dolgozni, nyugis, kreatív meló volt, volt idő normális tempóban dolgozni, ötletelni, megvalósítani, és belefért a munkám a munkaidőmbe. A kollégákkal nagyon jól kijöttem.

Az új részlegen teljesen más a helyzet. Sokkal több feladat, de nem kreatív, nem igazán kell gondolkozni sem (idő sincs rá), csak nyomjuk a melót, papírmunkát, sablonleveleket, mintha robotok lennénk. Szoros határidők vannak egy munkanapon belül is, megvan, minek kell meglennie 10-ig, 2-ig, nap végéig. Elég gyakran van szükség túlórára, napi 1 óra szinte megszokottnak számít. Hazamehetek időben, de akkor meg másnap reggel nem végeznék a 10-es határidőig... A munka olyan sok, hogy nincs időnk normálisan végezni (mert a határidő szent és sérthetetlen), ezért sokszor hibás munkát adunk le, amiért persze beszól a vezetőség. Pedig pontosan tudják, hogy sokat várnak el tőlünk, ezért is mondott fel 4 ember ebből a pozícióból 2 hónap alatt.

A főnökség rugalmatlan, csak elvárások vannak. A kollégákkal itt nincs túl jó kapcsolatom, idősebbek nálam, és nem nagyon vesznek be a csapatba. Ebédelni 2 előtt szinte sose tudok, mert ugye végezni kell a 2 órás határidőre az addigi munkákkal.


Ezen kívül a közlekedés: több mint 1 órát BKV-zok a munkahelyre, 2 átszállással, tehát 3 zsúfolt járművel. Jön az influenzaszezon, az emberek köhögnek, prüszkölnek, nem tudom elkerülni a tömeget, napi legalább 2,5 órát zsúfolt buszon, villamoson töltök. Home office lehetőség nincs.


Nagyon elegem van már (ahogy az írásomon is látszik, bocsi, de ki kellett adnom magamból), és gondolkozom, hogy mostanában elmenjek táppenzre. Pedig nem akartam "táppenzcsaló" lenni, a 36. hétig terveztem maradni, de így egyáltalán nem élvezem a terhességet, egész nap feszült vagyok és ideges a munka miatt. Reggel 6-kor kelek, fél 7 előtt ritkán érek haza, addig a munka határozza meg a napomat.

A táppénz miatt kiesett bevétel nem jelentene nagy gondot, egész jól keresünk, a férjem is támogatja, hogy maradjak otthon.


Szerintetek nagyon gáz lenne, ha ilyen körülmények mellett már 26-27 hetesen táppenzre vetetném magam? Ti mit tennétek?


2018. nov. 20. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Persze! Te érzed,hogy mikor akarsz tp-re menni! Ebbe nincs beleszólása a munkáltatónak!
2018. nov. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy érzed. Én elsővel hasonló lelkiismereti okokból végig nyomtam 34 hétig annak ellenére, hogy lett volna egészségügyi okom kiíratni magam hamarabb. Annyit elértem vele, hogy visszavártak és ez megnyugtató volt.

Ugyanakkor másodikkal kiírattam magam az elsó pecsételésre 13 hetesen, még egyszer úgy éreztem nem érne meg ekkora hajtást, főleg hogy itthon is elég munkát adott a "nagyobb", közösségbe még nem járó gyerek.

2018. nov. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Én biztos elmennék táppénzre. Élvezd ki otthon az utolsó 3 hónapot, pihenj sokat, vásárolj, nézelődj a babának és kényelmesen rendezd be a babaszobát. Dolgozhatsz még eleget az életben.
2018. nov. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Menj tpre nyugodtan. Még most tudnál pihenni, nem ér annyit az a pár 10 ezer ft. Nekünk nagyon nehezen jött össze a kicsi, hasonló helyen dolgoztam, egész nap idegesített,hajcsárkodott a nyomorult fönök, kb 10 hetesen tpre mentem. A gyerek egészsége a legfontosabb.
2018. nov. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj táppénzre!! Bőven sok az indok amit leírtál.
2018. nov. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Figyelj, átérzem a helyzeted, ugyanilyen munkahelyem volt terhesen, és én is a végéig akartam maradni, DE!

Ahogy bejelentettem a terhességem olyan szintű kihasználás ment, annyi munkát adtak, hogy szinte belebolondultam, ráadásul nem egyszerű munkákról volt szó, komoly szellemi megerőltetés stb. Szabit nem kaptam a vizsgálatokra se, és elvárta a főnök hogy hétvégén is akár, telefonközelben legyek, ha kell valami tudjak dolgozni otthonról is, fizetés cserébe semmi. Ebéd nincs, BKV 1 óra két átszállással, helyet természetesen senki nem adta át, és a 36. Héten nehéz hassal végig állni nem túl kellemes.

A munkaidő is sok. Szóval én totál megértelek, és azt javaslom hogy menj el táppénzre, nem vagy csaló, a terhes nőknek jár némi kivételezés, és nem ezer órát kellene ilyen körülmények között ledolgoznia.


Így is hős vagy, az első három hónapot hogy bírtad? Voltak rosszullétek?



Én végül eljöttem az utolsó hónapban, fogcsikorgatva kibírtam addig, de a mai napig bánom hogy nem jöttem el előbb. Nem volt idő kiélvezni a terhességet, felkészülni az anyaságra stb. Tanfolyamra is akartam menni, végül csak szülés után fogok az újraélesztőre.. te még akár most is elmehetsz, van ahol ingyenes.



Szóval ne legyen egy percnyi bűntudatod sem, ne csináld úgy mint én! Menj táppénzre, pihenj sokat, sétálgass, vásárolj, és élvezd a problémamentes terhességed amíg tudod :)

2018. nov. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy ne stresszelj. Teljesen megértelek! Én még csak most járok a 15. hétbe, de a munkahelyemen szét stresszelnek. Múltkor már vörös lett az arcom, mert az idegeségtől az egegbe ment a vérnyomásom. Az a fontos, hogy te nyugodt legyél és ne stresszelj, mert az a babának se jó. Jó babavárást! :)
2018. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj nyugodtan!

Én vészes hányással a 7. héttől tp-en voltam, kb. a 25. héttől lettem jobban, és mehettem volna vissza, de lebeszélt mindenki, és nagyon örülök neki!

Nyugodt, pihent terhességem volt, most se csinàlnàm másképp :)

Most gyesen vagyok a naggyal, úgy vàrjuk a kistesót.

2018. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!