Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha hétvégén jelentem be hogy...

Ha hétvégén jelentem be hogy tethes vagyok és hétfőtől táppénzen leszek akkor kirúghatnak? Vagy terhesen védett vagyok?

Figyelt kérdés

2018. nov. 20. 10:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Veszélyeztetett terhes vagy , vagy miért vagy táppénzen?
2018. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Terhesen védett vagy.

Nem vagy köteles bejelenteni, akkor is védett vagy.

2018. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Volt egy vetélésem utána egy halva szülés és barnázok, trombózis hajlamom van és autoimmun betegségek :(:(szóval igen veszélyeztezett vagyok:(
2018. nov. 20. 10:55
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem.probaidos vagy akkor vedett vagy. En rendesen megsz..tam. tobb ev utan munkahelyet valtottam. 2 eve nem.jott a baba. Aztan terhes lettem . Az elso tappenzes papirom leadasa utan mar alig koszontek. Majd kuldtek a levelet, hogy probaidő vége, viszlat.
2018. nov. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Amennyiben nem próbaidős vagy, akkor igen védett vagy a terhesség alatt. Eh nem érinti a határozott idejű szerződést, aminek lejártával nem kötele s a munkáltató -ukat kötni akkor sem, ha terhes vagy
2018. nov. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!!!!
2018. nov. 20. 11:14
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Már táppénz alatt is kirúghatnak! Most jöttem el táppénzre. Hála égnek nekem nagyon jó főnökeim vannak, táppénz alatt hosszabították a szerződésemet meg hogy kapjak táppénzt!! A HR-es mondta hogy sajnos semmi nem védi a kismamákat már. Elküldhetik
2018. nov. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Határozatlan idejű a szerződésem. Nem próbaidós vafyok. Úgy tudom akkor nem rúghat ki terhesen. Most akkor mégis?
2018. nov. 21. 06:08
 9/18 A kérdező kommentje:

"Mikor tilos a munkáltatói felmondás?


Az Mt.- ben foglalt szabályok szerint két csoportra oszthatóak a felmondási tilalmak. Az abszolút felmondási tilalmak körébe tartoznak azon esetek, amelyben nem szűnhet meg a munkajogviszony és nem is közölhető munkáltatói felmondás, míg a relatív felmondási tilalmak csoportjában azon tényállások szerepelnek, amelyek időtartama alatt bár nem szűnhet meg a munkajogviszony, viszont közölhető a munkáltatói felmondás.


Az abszolút felmondási tilalmakat az Mt. 66.§ (3) bekezdése ismerteti, ide tartoznak a következők:


– a várandósság


– a szülési szabadság


– a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság


– a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés


– a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének, de legfeljebb ennek megkezdésétől számított 6 hónapnak a tartama


A fenti esetekben tehát egyáltalán nem nyújtható át felmondás a munkáltató részéről, későbbi időpontra vonatkozóan sem."

2018. nov. 21. 06:26
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

7!


Baromságot beszélsz. A terhesség alatt alapesetben védett a munkavallalo. Akkor is, ha táppénzen van. Ez alól kivétel a határozott idejű szerződés, ami ha lejár, a munkaviszony megszűnik terhesség alatt is.

2018. nov. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!