Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi baja lehet a babámnak?...

Mi baja lehet a babámnak? Teljesen ki vagyok

Figyelt kérdés

Alapból nem közép időben fogant, kezdettől kisebbnek mérték legalább 1 héttel.

Október 26 án voltunk babamozin ahol ezt az adatokat mérték:

BPD: 67mm

FL: 46,7 mm

AC : 231 mm

Itt megállapították, hogy menstruáció szerint 28 hét 6 napos vagyok, de a mért adatok szerint 26 hét 4 nap.

Azt mondták ez teljesen rendben van hiszen kezdettől kisebbet mértek.

Tegnap voltam 32 hetes ultrahangon.

Menstruáció szerint 32 hetes és 2 napos voltam.

A szonográfus elkezdte nézni, és kérdezte hogy biztos, hogy 32 hetet betöltöttem e

Mondtam hogy igen

Mert hogy kicsi a baba.

Vagy 2 héttel. És mondtam, hogy mindig kisebbet mértek. Teljesen meg volt ijedve, hogy mit csináljunk.

Menjek vissza 2 hét múlva, egyek sok fehérjét hogy hízzon.

Ezeket az adatokat mérte:

BPD :75mm

AC : 234mm!!!!!

FL: 52mm


Miért nem nőtt a pocakja szinte semmit 1 hónap alatt?

Teljesen magam alatt vagyok

Azt mondta a magzatvíz rendben van az áramlás jó, a méhlepény is rendben van. Nem érti...

Mi lehet a baj?

Nincs fogadott orvosom.

Vettem gyorsan Gravidát. Meg eszek mindenfélét amibe sok fehérje van, de magamba vagyok teljesen roskadva.

Valaki volt már hasonló helyzetben?

Menjek el valami magán dokihoz vagy mit csináljak? Én megőrülök 2 hétig, nagyon sokat vártunk erre a babára.

Kérdezte én meg a párom mennyivel születtünk mert lehet genetikai oka van én 3 kilóval, itthon kiderült párom 2,8 kilóval de ő mindvégig gyermekkorában rettenetesen sovány volt. Ez lehet az oka vagy mégis mi? Köszönöm előre is a válaszokat.


2018. nov. 20. 16:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és az előző 2 hónapban mindig 3-3centit nőtt a hasa.
2018. nov. 20. 16:32
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nyugodjál meg, esetleg keress egy magándokit, aki megnyugtat, egyébként se a gravidától, se a fehérjétől nem fog nőni, egyél inkább amihez kedved van.
2018. nov. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Ezek a mérések nem pontosak. Ha ugyan az az orvos ugyan azzal a géppel 5 perc különbséggel kétszer megmérné, akkor is más adat jönne ki, attól függően, hova kattintott az egérrel. Semmi baja a babádnak, higgadj le! Ha jó a lepény és az áramlás, akkor minden OK. Az én fiam is 2970 grammal született 40+0 hétre, egészséges vasgyúró, semmi jelentősége a magzati méreteknek, amíg nem kóros. Ez nem az a kategória. Ha az is lenne, kint megnőne, ennyi. Tele van a terhespatológia sok héttel lemaradt magzatos kismamákkal, azoknak sem lesz semmi baja, kint megnőnek. Nálad ilyenről szó sincs még!
2018. nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

Lehet, hogy valaki elmérte. Egyszer a főorvos nem tudta rendesen lemérni a babám fejét, nem akart több időt rááldozni és saccperkábé bediktált egy nagyságot. 2 nap múlva kiderült, hogy semmi köze annak az adatnak a valósághoz. (akkor nekem is 2,5 héttel kisebbnek mérték csak a fejét).

Ha az megnyugtat, keress egy másik orvost, de ha folyamatosan 2 héttel le van maradva a pici, akkor

1.) nem értem a 12. uh-n miért nem korrigálták a korát/szülés időpontját,

2.) normálisan fejlődik, csak nem lesz nagy baba.

2018. nov. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Ne parázz



Fontos, hogy figyelnek rád


Lehet baj is

De a legtöbb esetben nem az



Nekem 3 héttel volt kisebb, úgy, hogy hamarabb is fogant.


Nálunk is nézték a családot ( férjem 2400-zal született)


Kaptam hörgőtágítót, azzal jobban gyarapodott


Mindvégig jók voltak az eredményeink a

Méretet leszámítvA

A gyógyszert is azért kaptam, hogy 2500 felett legyen, hogy hazaengedjenek minket időben.


Végül az utolsó 2 hétben összeszedte magát ( uh is mutatta)

3000-rel született


Szóval lehet genetika is

Lehet rossz keringés is

2018. nov. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez valós méret akkor már küldött volna magzatviz mintavetelre.. Nyugi. Valami ellett írva vagy mérve :)

Ne stresszelj, hisz tudod h eleinte is már kisebb volt PLUSZ a hiba amit sosem jegyez meg egy kismama sem vagy ha igen, ilyenkor elfelejtik azonnal.

A 12.HET BETOLTESE UTAN, MÁR NEM EGY ÜTEMBEN FEJLŐDNEK A BABÁK!!! ne várjuk ezt.. Nem olvasnak orvosi könyveket stb.

Az én fiam kB sosem volt a 13.het után akkor amekkora "" kéne""legyen.. Szegény mégse született de már teljesítsen.:D

Relax!! Tudom nehéz, de a pánik semmit sem használ. Higgadtan felhivsz egy magánorvost és elmész hozzá 1x h nézzen rátok.. Ennyi.

Az én fiam 16hetesen 19hetesnek felelt meg, aztan 26hetesen 24 nek.. Utána kB 30hetesen 2hettel volt kisebb. Utána meg mindig 6-8nappal.vegul pici súllyal született a 38.hetre!

2459grammal 48cm-el! Semmi baja. Nagyon szívós. Már 6hosan mászni kezdett és már jó husis baba. Hamar kezdett minden csinálni! :)

2018. nov. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem 36 hetesen azt mondták, hogy 1830 gramm. 38 hetesen született 2480 grammal. Semmi baja nem volt, csak mi is kicsik vagyunk. Most 5 hetes és már több mint 1 kg-ot hízott, pedig a kórházban a súlya is visszaesett.
2018. nov. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7# minden baba veszít a súlyabol az első napokban. Kiuritik a magzatszurkot stb.. 10%-ot veszítenek.

Mi a 2459 grammos fiúkat 2330grammal hoztuk haza.

2018. nov. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet, hogy én értek félre valamit, de nem látom a problémát. Azt mondod, menzeszhez képest kezdettől kisebb 1 héttel, tehát eleve később foganhatott egy héttel. Ha így nézzük, akkor meg csak 1 héttel van "lemaradva", ami teljesen belefér a normálisba, lehet alkati adottság, egy hétnyi eltérésből még egyetlen doki se csinál problémát.

Amúgy a szintén 32 hetes, pocakban lévő kisfiam is 1 héttel később fogant, én ezt tudtam is, mert 35 napos ciklusaim vannak, az elejétől igazolta az ultrahang is. Nekem át is írták a szülés várható dátumát ennek megfelelően, és eszerint számolják a terhességi heteket. Így ő teljesen megfelel a korának. A lányom viszont anno mindig kisebb volt pár nappal, vagy 1 héttel a fogantatáshoz képest is, de mindig azt mondták, hogy ennyi belefér.

Szóval igazából az van, hogy nálad is a fogantatáshoz képest 1 hét az eltérés, önmagához képest a baba tök normál ütemben nő, nem értem, mit paráztatnak.

2018. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nyugi, simán lehetett elmérés. Nekem 29 hetesen 62 mm volt a combcsont, majd 30 hetesen 57 mm. Mégsem paráztam be, ezek csak becslések. Nyilván nem nőtt vissza a comb, fizikailag lehetetlen :D
2018. nov. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!