Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hány hetes terhes...

Most akkor hány hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Szeptember 23-án volt az utolsó menstruációm első napja, elvileg innentől számítva 40 hét a terhesség.


A ciklusaim nem 28 naposak, hanem átlagban 32-33 naposak, így a megtermékenyülés nálam nem a 14. napon, hanem a 19-20-dik napon következett be (október 11-12-én kb.).

Múlt héten hétfőn (nov.12-én) voltam az orvosnál, aki azt mondta, hogy 5 hetes terhes vagyok, a megtermékenyülést ő is akkora saccolta, mint ahogyan én gondolom, tehát valamikor október 11-e körülre.


Akkor ezek szerint a magzat 5 hetes, a terhességem kora pedig 7 hét? (most már 6 és 8)


Szeretném megnézni mindig, hogy éppen milyen fejlődési folyamatok játszódnak le és nem tudom, hogy melyik hetet nézzem.


Köszi.


2018. nov. 21. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a kérdés, két héttel később fogant a babód, ennyi.


Mensi szerint számolják a terhességet általában, de ha megvannak a pontos mérések, fogantatás időpontja stb, akkor be lehet lőni a pontos terhességi kort, ez a te esetedben is 6 hét.


Nekem is így volt, két héttel kisebb volt a babám az orvos szerint, még azt is mondta hogy nem fejlődik, vetessem el, pedig minden oké,csak annyi, hogy később fogant.



Az 6. Hetet nézd, a magzat és a terhességed is 6. Hétnél tart. A 8at már ne is figyeld. :)


Sok egészséget!

38hkm (mensi szerint 40hkm) 🤗

2018. nov. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kérdező ne hallgass az elsőre, holnap leszel 8 hetes. Október 11 minusz 2 héttől számold.

Az orvosod se jol mondta. November 12en mar a 6 hetet is betoltotted.

2018. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hmm.. hát szerintem meg jól mondta a doki, nálunk is ez volt csak februári hónapban. Február 13 volt az utolsó mensi, és amikor mentem dokihoz áprilisban, a mensi szerinti 7. Héten, mert véreztem picit, akkor derült ki, hogy a terhességem az 5. Hétnek felel meg.


Mert ha mensi szerint nézzük, egy dobogó szívű embriót kellett volna találnia, de ő csak petezsákot látott.

Ez alapján missed ab lett volna egyébként, de mondta hogy várjunk két hetet, mert van akinél csúszik a peteérés.


utolsó mensi szerint 9. Héten lett szivhangja a kisfiamnak, fogantatás szerint 7. Hét ugye..


A papírjaimra is mindig ezt írták, utolsó mensi szerint x. Hét, magzat mérete x-2 hét.


Aztán a genetikai uh-ra is már úgy kellett mennem hogy mensi szerint 13 hetes voltam, baba mérete 11. Hétnek felelt meg.



Azóta is így van, ha mensi szerint nézzük már rég szültem volna :D így még van két hetem..



Egyébként kiszámoltuk, február 25-én fogant a baba, ami ugye február 13 után kb 2 héttel van.


Na, szóval, van tapasztalatom ezzel a kérdéssel kapcsolatban, nem szoktam felesleges válaszokat írkálni, a saját sztorik nagyjából egyezik a tiéddel.



Jól mondta a doki, meg én is, 6. Hetet nézzed. Hiába nézed a 8. Heti történéseket, ott már embrió van meg szívhang általában, ami 6. Héten nem feltétlen, lehet neked csak petezsák van meg szikhólyag még..

2018. nov. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Az ultrahangon a szikhólyag látszott és egy pulzáló kis pont, de hallani nem lehetett kb semmit.

2018. nov. 21. 16:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Én pedig a saját sztorimat tudom leírni. Julius 3án volt meg utoljára, de peteérésem 26-27-én volt csak. Dokihoz augusztus 30án mentem, ahol 7 hetes terhesnek feleltem meg. Nem 5. Volt szívhang is, minden annak megfelelö volt, ami egy 7 hetes magzatnak/terhességnek lennie kell. 1 centis volt a baba, ez is 7 hetesnek felel meg. Azota ugy számoljuk h 13án volt meg utoljára.

Ha megnézed a neten a kalkulátorokat, akkor láthatod h a terhesség elsö két hete tkp az utolsó menzesz idöszaka.

2018. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na, jól összezavartatok:)


A papíromra ez van írva:

Egy élő embryo látható. CRL: 3 mm

A terhesség kora 5 hét (5 nap) - UH terminus szerint.

YS: 6 mm


Ez volt november 12-én. Ha ebből visszaszámolom az 5 hét 5 napot, akkor az október 3.


Ez így sehogy se jön ki....a valóságban szeptember 23-án volt a menstruációm első napja, de mivel nekem nem szabályos 28 napos ciklusaim vannak ezért onnan kellene számolni a 40 hetet, hogy megtermékenyülés - 2 hét --> ami szeptember 27-e kb.


VAGY 38 hetet kellene számolni a megtermékenyüléstől, ami nagy valószínűséggel október 11-én volt.

2018. nov. 22. 14:24
 7/8 A kérdező kommentje:

Találtam a neten egy ilyen kalkulátort:


[link]


Ha lentre beírom, hogy a fogantatás napja október 11-e akkor azt dobja ki, hogy 6 hét.

2018. nov. 22. 14:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Mosolyogtam a kérdésednél, mert számra pontosan ugyanezek az adataim, mint neked, mind az utolsó menstruáció, mind a ciklus hossza, mind a fogantatás kb időpontja stb, minden.

Még az első UH-m is november 12.-én volt :D

Nekem UH-n kb 6 hetesnek ítélték a babámat, volt pulzálás is, de azt mondták, hogy kb 2 hét múlva kellene visszamennem, mert most nagyon pici és később pontosabb kort tudnak majd mondani.

Nos, én tegnap kórházba kerültem, és ma csináltak egy UH-t, amin már 8+2 hetesnek ítélték, szépen volt fejecskéje (az agya is látszott) és látszanak a kezek-lábak is.

Kb ezzel számolj szerintem Te is :D

Kellemes babavárást!

2018. nov. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!