Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire befolyásolja a...

Mennyire befolyásolja a fekete tea a magzat fejlődését?

Figyelt kérdés
Mostanába elég sűrűn meg vagyok fázva, és hát mivel nagyon szeretem, így fekete teát ittam. Azonban, az imént találtam egy cikket, hogy kerülni kell bizonyos teaféléket mert a magzatra rossz hatással van a koffein, és hát éléggé megilyedtem. Természetesen ezután elhagyom a fekete teát.

2018. nov. 22. 07:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat 12 hetes terhes vagyok.
2018. nov. 22. 07:42
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Ne viccelj már 😊 és főleg ne olvass idiótáktól, hozzá nem értőktől cikkeket! 3 gyerekem van, veszélyeztetett terhes voltam mindig, szoptattam a babáimat, de a napi 3 kávét soha nem hagytam el. Tudott róla az összes orvos, szülésznő, védőnő, soha, senki nem mondta, hogy ezt nem szabad. Pedig nagyon vigyáztam minden terhességemnél, mindent betartottam és mindent megkérdeztem, nem árt-e 😊
2018. nov. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
A koffein kicsit megdobogtatja a szívét, fejfájás, hanyinger, rossz közérzetet okozhat, fejlődési rendellenességet nemhinném
2018. nov. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
semennyire
2018. nov. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Kedves második! Légy olyan szíves és áruld el, honnan veszed, hogy a 12 hetes magzatnak hányingere és fejfájása lehet, miután az anya fekete teát ivott? Miféle vizsgálatokra alapozod ezt? Vagy csak úgy magadtól gondolod? Mert akkor kezet foghatsz a cikkíróval. 😂
2018. nov. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Én alapon nem kávézom, viszont végigteáztam a terhességeimet, a reggeli erős assam teám tejjel (van olyan erős, mint a kávé, sőt) sosem maradt el és délután is teáztam, fehér tea vagy valami enyhébb. Milliók vannak így evvel, azt gondolom az angol gyerekeken mindenképpen látszana (vagy más rendszeresen teázó nemzeten)ha ártalmas lenne a teafogyasztás, mert egy paraszthajszálnyit sem vesznek lejjebb a napi adagjukból terhesen sem és mivel ez nem újkeletű dolog, hanem mindig is így volt, már rég rájöttek volna az okosok a jópár évtized(évszázad) alatt, ha a magzat fejlődésére ez káros hatással volna. Nyilván nem kell nyakló nélkül vedelni a koffeint, bármilyen formában is óhajtja bevinni az ember, a fő a mérték, de mégis mi baj lehetne a normál mértékű teafogyasztástól? Ráadásul gondolom valami Pickwick vagy Lipton féle, harmatgyenge filteres cuccot nyomsz, ami még teának is alig nevezhető, ártalmas mennyiségű koffein még több filternyi teájukban sincs az biztos. Ha magas a vérnyomásod, akkor kell erre figyelni nyilván, de az esetben nem csak terhesen kell az óvatosság, amúgy meg a józan ész és a mértékletesség elvét követve teázhatsz nyugodtan. Lassan már levegőt se lehet venni szegény várandós nőknek, mert mindenről kering valami urban legend, hogy ártalmas.
2018. nov. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Nekem még javasolták is, hogy napi egy-két kávét igyak, mert anélkül 100 alatt van a vérnyomásom. :) Semmilyen fejlődési rendellenességet nem okoz. Az utolsó hetekre abbahagytam reflux miatt, de ugyanannyit mozgott a baba a kávézás alatt és nélkül is, nem volt semmi különbség.
2018. nov. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%

Koffein, alkohol, cigaretta, drogok és gyógyszerek tiltólistásak terhesség és szoptatás alatt.

Persze sokan nem tartják be, de nem véletlenül mondják, hisz a felnőtt emberre is káros.

2018. nov. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző , akkor ostobaságot írtál ,,hogy lefagyott az oldal mikor megnyitottam.


Kérdező, 200 mg koffein mehet terhesen, nézzél táblázatot , hogy egy fekete teában mennyi van , és annak megfelelően igyad.

2018. nov. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyi okoskodó hülye van, eszméletlen. Olvas valami blikkszerűségben hasonló ostobáktól félinformációkat és már tanácsot oszt várandós anyukáknak, mint valami professzor....
2018. nov. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!