Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhes vagyok,...

Veszélyeztetett terhes vagyok, feküdnöm kell. Szóltam a mhelyen is, az volt az első kérdésük, hogy meddig? Mondtam a 12. hétig biztos, de az orvosom már most kijelentette, hogy nem enged vissza. Mikor és hogyan szóljak a főnöknek? Nem fog örülni.

Figyelt kérdés

2018. nov. 27. 06:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Szólj amikor már biztosan tudod,hogy nem mész vissza,bár én a 12.hetet megvárnám,addig még bármi lehet.Az viszont ne érdekeljen mit szól a főnök,a ti egészségetek és a baba az első.
2018. nov. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor szerintem megvárom a 12.hetet és utána szólok. Sajnos nagyon lelkis vagyok ő meg egy érzéketlen karrierista akit csak a cége érdekel:(
2018. nov. 27. 07:00
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Akkor semmiképp ne telefonon a főnöknek szólj. Vagy írj emailt, vagy egy titkárnőt hívj fel. Nincs most szükséged arra, hogy a főnök stílusát hallgasd.
2018. nov. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Már így is én voltam az utolsó szemét mert telefonon szóltam,hogy nem megyek mert ez a helyzet.
2018. nov. 27. 08:08
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

A helyében te is a cég érdekét néznéd. Fizeti a táppénzed hármadát, miközben semmi hasznodat nem veszi (durván hangzik, de sajnos tény). Nyilván tudnia kell, hogy csak néhány nap, vagy többet nem lát.

Mit szólnál, ha felvennének valahova dolgozni egy kismama helyére, aki hopp, három hét múlva mégis visszajön?


Nem egyedül te vagy ebben a történetben. És nem vagyok munkáltató... Csak nem az érzelmek vezérelnek, hanem a gondolkodás.


Jó egészséget és boldog babavárást :)

2018. nov. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Értelek de a törvényeket nem én hozom. Nem a kismamákat kéne ezért "büntetni".
2018. nov. 27. 08:54
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Ennek semmi köze a törvényhez. Ez arról szól, hogy elvárható, hogy tájékoztasd, mert attól, hogy te otthon vagy, a cég működik és működnie kell. Ez a tisztességes hozzáállásról szól. Ha tudod, hogy nem mész vissza, akkor legyen benned annyi, hogy mielőbb jelzed.
2018. nov. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Szólj minél előbb, hogy fel tudjon venni valakit! Most kivárnád a 12.hetet és aztán cseszel ki vele? Most hívd fel, hogy tudjon intézkedni
2018. nov. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most tudod, hogy végig táppénzen leszel, akkor miért nem lehet neki most elmondani?
2018. nov. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
A főnököd nem szólhat semmit ahhoz, hogy várandósan mennyit és mikortól vagy táppénzen, tudomásul kell vennie és kész. Szankciókat sem hozhat veled szemben.
2018. nov. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!