Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt még kismama akinek...

Van itt még kismama akinek kisebb a babája az uh-ák alapján?

Figyelt kérdés

31 hetes leszek a héten, de 25 hetes kor óta 2 héttel kisebb a baba méretei. Fejlődik csak a maga kis ütemében.

Viszont a dokim azt mondta nem változtatja már meg a szülés várható idejét. Na de ebben az esetben később fog jönni? Vagy mire számíthatok?


Mellesleg 1-2fokban érett a lepény félek hogy kise bírja a végéig, pedig így hogy kisebb jó lenne kihúzni 38-40dik hétig.


2018. nov. 28. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, nekem nagyon benézték, nekem is több mint 1 héttel kisebbnek mérték mindig, halálra ijesztgettek. Közben 3350 g-al született a kislányom, minden rendben volt.
2018. nov. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem is mondtak már mindent. Méhenbelüli retaráció, koraszülés, nagyon kicsi a baba,rossz az áramlás (jó volt a flowmetrian eddig mindig)..volt hogy napokig kivoltam ezek miatt. Első baba, igy azt se tudtam hogy mi hogy is van. De bizok a kislányomba es tudom hogy jól van, nagyon kis aktív.

Na de remélem énis szerencsés leszek és egy 3kg-os egészseges kisbabám születik.😊

2018. nov. 28. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Irod, hogy a 25 hettol merik kisebbnek.

Ha a tefhesseg elejen 12-14. hetig olyan merete volt, mint a mensi szerint, akkor az a helyes, ha az orvos nem datumozza at. A babak csak az embrionalis korban fejlodnek kb egyforman, kb a 14. het utan mar a sajat tempojukban nonek, amit ugye meghataroz a genetika, illetve a mehen beluli allapotok is.

Addig lehet atdatumozni a terhesseget, mert ha pl 12 hetesen kisebb a baba, az aztert van, mert kesobb fogant, fiatalabb a terhesseg. De azutan kisebb, az azt jrlenti, hogy egyszeruen kisebb, mint az atlag, de nem fiatalabb.

Gondolj csak bele, hogy szuletnek 2,6 kg-os babak 40. heten es 4,1 kg-osok is, nyilvan mar mehen belul is elojonnek a 2. es 3. Trimeszterben is a meretbeli eltetesek.

Azert figyelnek ilyenkor jobban oda, mert nem tudni elore, hoy a baba lemarad (mert pl nem latja el rendesen a lepeny) es ilyenkor wlion az a pont, hogy kivulrol segiteni kell, vagy azert kisebb, mert egyszeruen egeszseges, de kisebb baba es nem 3,5 kiloval fog szuletni. Ez egyaltalan nem baj, attol meg teljesen egeszseges.

De ezt nyilvan nem tudja az orvos eldonteni, igy inkabb figyeli. Ez a dolga, ez a helyes.

Ha nem foglalkoznak vele es megis valamilyen gond van, az a rossz.

De atdatumozni semmikepp sem kell es te is az eredeti kiirassal kalkulalj, emiatt a baba sem marad bent ket hettel tovabb.


Az en tapasztalatom az, hogy az ultrahangos meres elofordulhat hogy teved, de ha tobbszor nezik/merik, akkor azert lehet hinni neki.

Nekem 3 gyermekem van, jot hoztak a kalkulaciok mindig. Egyik baba tunt kisebbnek, nem sokkal es nem is minden merete, de a masik kettohoz kepest jelentosen kisebb volt (nekik a 30. hettol egy-masfel hettel voltak nagyobbak a mereteik). Igaza volt az uh-nak, mert bar o maradt bent a legtovabb, de tenyleg kisebb lett, mint a tobbiek.

A lepeny miatt se izgulj, amig az aramlas jo, addig nem gond, ha meszesedik. A 30. het korul teljesen normalis, hogy elkezd oregedni a lepeny, van, akinek mar hamarabb es ettol meg siman tul is hordhatod.

2018. nov. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tartalmas válaszodat. Hasznos volt számomra.

Teljesen igazad van abban hogy az a biztos hogyha figyelnek, mert inkabb igy minthogy ne vegyék észre ha gond van. De 2 hetente van keringés vizsgálat. Epp tegnap voltam és teljesen jó szerencsére az áramlás.

A baba egeszseges,valószinű a genetika miatt kisebb, de nem meglepő az én 156 cm-hez. Biztos nem lesz 4 kilos babám, de nem is kell, a lényeg hogy egészséges legyen és hogy a maga kis ütemében szepen fejlődjön.😊

2018. nov. 28. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!