Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bennetek meg maradt a szülésse...

Bennetek meg maradt a szüléssel járó fájdalom?

Figyelt kérdés

Sziasztook! Február 23-ikán szültem meg az első gyermeket. A vajúdás bennem nagyon meg maradt, bele sem merek gondolni abba, hogy újra természetes úton szüljek. Azt mondják, hogy a szülés után kitörlődik a rossz élmény, hát bennem nagyon is meg van. Ezért párommal megbeszéltük, hogy a második babánál császár lesz. Tudom, sokan mondják, hogy az sem jobb. De inkább az, mint hogy átéljem megint azt a borzasztó fájdalmat. Persze életem legszebb napja volt, hogy megszületett a kisfiam.

Ti hogy vagytok ezzel?


2018. nov. 29. 12:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Első babámnál ugyan igy voltam mint te. Én is azt mondtam hogy legközelebb császár lesz, vagy a férjem szül, vagy mittomén, de én nem szülök még egyszer. Kb másfél év kellett hogy fakuljanak bennem a vajudás élményei, és kb 2 éves volt a lånyom mikor újra terhes lettem. A terhesség utolsó hónapjában már rettegtem a szüléstől, az orvosomnak is mondtam hogy mi lenne ha megcsászározna. Áldom az eget hogy lebeszélt róla! Császárból a gyógyulás sokkal hosszabb és fájdalmasabb lehet, ellenben a vajudás "csak" néhány óra. Illetve azt is mondta hogy második gyereknél sokkal gyorsabb a tágulás, és igaza lett. Összesen 3 órát vajudtam,és nem volt olyan fájdalmas mint az első. Nagyon hamar rendbejöttem, sokkal gyorsabban regenerálódtam mint az első szülés után. Szóval ne izgulj! :)
2018. nov. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azt a kitörlődiket csak úgy értik, hogy onnantól nem foglalkoznak vele, legalábbis el nem tudom képzelni, hogy valaki azt a fájdalmat pillanatok alatt elfelejti!
2018. nov. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan voltam, mint te. csakhogy baromi fájdalmas kitolási szak után még végül a császárt is át kellett élnem. Tudod mit? soha többet nem akarok császárt. Következő babánál mindent elkövetek, hogy azt elkerüljem, mert borzalmas volt. Arról nem is beszélve, hogy a következő baba valószínűleg a császár szövődményei miatt nem érkezik.
2018. nov. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
38%
Nekem nagyon jó volt a császár, nem túl fájdalmas, sok országban simán lehet azt választani, itthon viszont nem.
2018. nov. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
1-es. Köszi a biztatást. Azt énis hallottam, hogy a második szülés könnyebb lesz. Mikor szülőszobán voltam, és már azt mondtam nem birom, azt mondta a szülésznőm, hogy a második nem lesz ennyire fájdalmas. Meg látjuk. ,:(
2018. nov. 29. 12:44
 6/31 A kérdező kommentje:
Pl. Nekem szülés után baromira fájt a gátseb, ülni sem tudtam. De a vajúdáshoz képest, semmi nem volt a gátseb fájdalom. De mikor már annyira rossz a vajúdás, és már itt kínlódsz egy napja, szerintem elgondolkodik rajta az ember, hogy talán jobb lett volna ha... A császár után a seb fáj?
2018. nov. 29. 12:49
 7/31 A kérdező kommentje:
3-as. Neharagudj, ha tolakodó vagyok, de milyen szövődményed lett? 😲
2018. nov. 29. 12:50
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, nekem is 1 órával rövidebb volt a 2., viszont jobban fájt!

Én bárkit kérdeztem, mindenki azt mondta, hogy így volt nekik is

2018. nov. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
ugyan így vagyok, mint te, kivéve hogy mi részben emiatt nem is vállalunk második babát.
2018. nov. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Császár után természetesen fáj a seb, de nekem nem volt vészes, másnak meg napokig nagyon fáj, ez teljesen egyéni.
2018. nov. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!