Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, hogy elmúljon ez...

Mit tegyek, hogy elmúljon ez az érzés? Aggódók a baba miatt, ma még nem volt egy pozitív gondolatom. Este is minden hülyeségen járt az eszem. Szèdülök és tompának érzem magam.16hetes kismama vagyok.12hetes uh óta nem voltam orvosnál.

Figyelt kérdés
2018. nov. 29. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szedd össze magad: sétálj egyet, foglald el magad valamivel (süss valamit, nézz meg egy filmet)

Van okod az aggódásra vagy csak túl sokat unatkozol? Mikor mész újra dokihoz?

2018. nov. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még másfél hét múlva megyek orvoshoz. Ma olyan fura keményebb a hasam alja.Meg nekem ez a gondolkodás módom nem tetszik. Az tény hogy van időm unatkozni.
2018. nov. 29. 12:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez sem a legjobb, de nekem megnyugvás hozott az életembe a szivhanghallgató. Bár nekem tényleg voltak gondok, párszor elöntött a vér, ha nem, akkor a sima barna folyas szinte alap dolog volt, tehát folyton volt okom aggódni. Már lekopogom, hetek óta nem volt semmi baj, de abban az időszakban csak a kisbabám szívhangja nyugtatott meg és tudtam magam újra összeszedni, befejezni a negativ gondolkodást. Tehát egyszóval, én ajánlom, hogy beszerezz egyet. :)
2018. nov. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 17 hetes vagyok, rám is időnként rámtörnek ilyen gondolatok, nem vagy egyedül. Nekem két dolog volt, ami tényleg nagyon sokat segített: az egyik a kismamatorna, a másik a közös programok, játék a családdal. Én kismamajógázni járok. Soha ezelőtt nem próbáltam ki a jógát, nem vagyok ilyen ezoterikus szemléletű, nem hiszek semmilyen hókuszpókuszban, de ez teljesen megváltoztatta a hangulatomat. Sokat foglalkozunk a pozitív hozzáállással, rengeteget gondolunk a babára, sokat beszélgetünk a többi kismamával. Úgy jövök ki minden alkalommal, mintha kicseréltek volna, vidáman, energikusan! Ha eddig még nem jártál, mindenképpen ajánlom hogy valami ilyesmit próbálj ki.

A másik az a társasjáték. Felnőttekkel leginkább, ahová beleférnek erősebb poénok, a harsány nevetés, egymás "szekálása". Egy pörgős activity vagy egy jó kártyaparti csodákat tud művelni. Előtte is sokat játszottunk a barátokkal, családdal, de mióta rajtam is ül ez a negatív köd, kifejezeten igénylem. Jól összehozza a családot és teljesen kikapcsol.

Nem kell aggódni, ha nincsen tüneted, nem görcsölsz, nincs vérzés akkor nyugodj meg! Én tegnap voltam dokinál, de nem csinált UH-t, csak a múltkori találkozás óta elkészült leleteimet írta be a kiskönyvbe, semmi egyéb. Majd csak két hét múlva lesz a következő UH, nekem is nagyon hosszú ez az idő.

2018. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Szivhang figyelőt mindenképp beszerzek. Akkor ezek szerint feleslegesen aggódok, minden rendben a babámmal.Utána nézek van e kismama jóga a városban. De az is normális, hogy nem érzem magam terhesnek.Bízom benne hamar èszhez térek és elfelejtem ezt a sok hülyeséget.
2018. nov. 29. 12:57
 6/7 anonim ***** válasza:
24. héten járok, még mindig vannak hülye gondolataim, pedig a nap nagy részében érzem mocorogni. Szerintem ez valahol természetes, hogy aggódik az ember. Tényleg vegyél szívhang hallgatót, ha az megnyugtatna kicsit. Ne aggódj, pár hét és elkezded érezni a mozgását, sokkal kevesebbszer jönnek majd elő a negatív gondolatok.:)
2018. nov. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a segítseget. :)))Kezdek megnyugodni,tegnap görcs szerű dolgot éreztem, megijedtem mivel nem tudtam mi ez. Bementünk a kórházba az ügyeletes doki megvizsgált. Minden rendben a babával, méhszáj zárt.:) Orvos szerint pihenés kell 2napig, és magnézium több mennyiségbe. Szombaton veszünk szivhang hallgatót, utána néztem sajnos nincs most jogatanfolyam.Megnyugtató ,hogy nem csak én vagyok akinek elő jönnek a hülyeségei. Csak arra kellene figyelnünk,hogy ne vigyük túlzásba az aggódást.Mindenkèpp keresek vmi hobbit, kikapcsolódást.:)
2018. nov. 30. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!