Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nálatok mennyi idő után...

Nálatok mennyi idő után merült fel először a gyerektéma? 20L

Figyelt kérdés

Lehet akár poén szintjén is.

Én nem szeretem a gyerekeket és nem vagyok anyának való (nincs anyai ösztönöm, utálok másokról gondoskodni), de most pál fordulása történt. Párommal 1 hónapja vagyok együtt és már elkotyogta, hogy tőlem szeretne gyereket. Gondolkodott azon, milyen lenne, ami így, 1 hónap után meglepő volt hallani. Azóta minden nap felmerül bennem a gyerektéma. Mi lenne a neve, miket vennék neki.. Nem irtózom annyira a baba-mama dolgoktól, már nincs hányingerem a terhesség gondolatától. Kicsit irigykedem azon ismerőseimre, akiknek most lett babája, valamint a volt osztálytársnőim közül szívesen lennék az első, aki anya lesz és magam se tudom, miért. Párom és én is tanulunk még, soha nem dolgoztam, de az se zavarna, ha az egyetemet gyerek miatt nem tudnám befejezni.

1 hónapnyi járás után ez nagyon korai? Vagy csak betudható annak, hogy a párom elültette a bogarat a fülembe? Ti hogy vagytok/voltatok ezzel?



2018. nov. 29. 15:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
4 ev utan. Ekkor voltam 21 eves.
2018. nov. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%
Pál fordulása, az... meg egy hónap után gyerek. Két kis hülye vagytok még a mamahotelben. Kár, hogy megint túltoltad a trollkodást, kislány.
2018. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Mi beszéltünk az elején is már a baba témárol de csak annyit hogy szeretnénk.

Én 22 voltam ekkor a párom 31.


Viszont kb 1ev után jött az hogy közösen babát terveztünk mármint Ekkor már tudtuk hogy egymastól szeretnénk majd.


Végül 2 év után jött azaz jön, mert most vagyok 31 hetes terhes.

2018. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Poénkodva már az első hónapokban, komolyabban kb 1 év elteltével beszéltünk róla. Most kezdtem az egyetemet (3 év), utána dolgozni kéne 2-3 évet, szóval nincs még itt az ideje, de így, hogy már közel 4 éve együtt vagyunk, szinte minden héten beszélgetünk róla, és együtt tervezzük.


N/20

2018. nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Én már tinikoromban tudtam, mi lesz a fiam neve...


21 éves voltam, amikor összejöttünk a férjemmel. 1 hónappal később összeköltöztünk, majd 2 hónap múlva megkérte a kezem (már 3 éve ismertük egymást).

A gyerektéma is megvolt, de azt megbeszéltük, hogy albérletbe nem vállalunk.

Majd 4 év jegyesség után megvolt az esküvő, és szinte rögtön vettünk is házat.

2 év múlva mondtuk azt, hogy jöhet a gyerek.

Tehát 7 éve voltunk együtt, amikor tervezetten lett gyerekünk.

Előtte is téma volt, csak voltak fontosabb célok (ház, rendes munkahely...)


Ja, és az lett a fiam neve, amit mindig is szerettem volna... (most 5,5 éves)

2018. nov. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Vicc téren fogalmam sincs mikor merült fel. Tervezetten 6 év után. Végül 7,5 éve voltunk együtt mikor belevágtunk. Végül 1 hónappal a 9 évforduló előtt született. Most 8 hetes 🙂

28 vagyok, férjem 31

2018. nov. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

mi is kezdetektől beszéltünk róla, hogy hányat szeretnénk..stb. (16 éves korunk óta vagyunk együtt)

lassan egy évtizede vagyunk egy pár, bár az első nem volt tervezve, de kistesót terveztük

így van egy 2 és fél évesünk és egy 22 hetes pocaklakónk :)

szerintem jobb az elején letisztázni, én pl. nagyon családcentrikus vagyok...én nem maradtam volna a párommal, ha nem egyeztek volna a jövőbelo terveink

2018. nov. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%

Poén szinten pár hónap után már szóba került, de én még bőven tanultam akkor. 4 év után költöztünk össze, rá két évre volt az esküvőnk. Az esküvő után kezdtünk komolyabban beszélgetni róla, de az anyagiak miatt úgy döntöttünk várunk még vele.

Nem olyan régen döntöttünk úgy, hogy élesben is nekivágunk. Vicces módon pár nappal a 10. évfordulónk után derült ki, hogy babát várok. Most vagyok 9 hetes.

Gyakorlatilag minden terv szerint ment.

Én nem mertem volna munka nélkül tervezetten belevágni a gyerekprojektbe, szóval szerintem ezt még erősen gondoljátok át. Elég nagy még az a rózsaszín köd, de ha körbenézel mennyibe kerül ma egy felnőttnek akár csak saját magát fenntartani, nemhogy egy gyereket, szerintem nagy felelőtlenség a semmire szülni.

2018. nov. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Poén szinten nem tudom, két év múlva már tudtuk, hogy össze szeretnénk költözni, összeköltözés után meg szinte egyből tudtuk, hogy szeretnénk gyereket. Ezen aktívan 3,5 év után kezdtünk ügyködni
2018. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
29%

Mi nagyon korán. Mivel online ismerkedtünk meg, még nem is találkoztunk, már akkor volt róla szó. Persze vicc szintjén, de mindketten tudtuk, hogy komolyan gondoljuk. 1 hónap után összerámoltunk, majd 7 hónappal később neki is láttunk. :D 12 hetes vagyok most, és a legboldogabb a világon.

Azt hozzá tenném, hogy ha valaki más mesélné ezt el, tuti hülyének nézném, de mi tudtuk, hogy mit akarunk. Annyi eredménytelen próbálkozás után, csalódás utan, egyszerűen csak tudtuk, hogy mi egymásnak élünk.

2018. nov. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!