Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudják a 36. hét után...

Honnan tudják a 36. hét után hogy mennyi a magzatvíz mennyisége, ha már akkor nincs kötelező ultrahang csak ctg?

Figyelt kérdés
Nekem semmit sem mondtak a magzatvízre, de már régen volt ultrahang, Mi van ha kevés? Vann annak jele? A baba oxigénellátása is rossz lehet, nem?

2018. dec. 1. 11:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg a placenta állapotát hogyan mérik fel ilyenkor?
2018. dec. 1. 11:21
 2/9 VeDi84 ***** válasza:
57%

Nekem minden egyes CTG után volt UH is, amin a doki nézte a flow áramlást, magzatvizet, lepény érettségi fokát. Sőt, még manuális vizsgálat is volt, hogy mennyire van nyitva a méhszáj.

Azt nem tudom, hogy másnál is így van-e, vagy ez hely és orvos függő-e (nekem fogadott doki volt).

2018. dec. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Kötelező uh nincs, de kórházi protokoll van, és sok helyen probléma nélkül is csinálnak UH-t. Nekem még 40+1 hetes korra is kiírtak egyet (csak már nem jutottam el), pedig előtte 38 hetesen is volt.
2018. dec. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Meg a placenta állapotát hogyan mérik fel ilyenkor?"


Miért, szerinted a CTG mire való?



A CTG az egy magzati állapotdiagnosztika. Ha a CTG rendben van, akkor lehet feltételezni, hogy nincs gond.

Ha azon látnak eltérést, akkor csinálnak UH-t, terheléses vizsgálatot.

2018. dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Miért, szerinted a CTG mire való?"


Hát már elnézést, hogy egy kérdések és válaszok oldalon teszek fel kérdést. A ctg szívultrahangot jelent (gondolom a Doppler-effektus alapján működik), de az nem ugyanaz mint a rendes uh.


Nincs fogadott orvosom, valószínűleg ezért sem csináltak ennyi vizsgálatot mint az első hozzászólónak.

2018. dec. 1. 19:04
 6/9 anonim ***** válasza:

"A ctg szívultrahangot jelent (gondolom a Doppler-effektus alapján működik), de az nem ugyanaz mint a rendes uh."


A CTG egy olyan dolog, ami a magzat méhen belüli állapotának vizsgálatára szolgál. Pont azért csinálnak CTG-t, hogy lássák, jól van-e a magzat vagy sem.

(Amúgy a magzati szívultrahang full más, de ezt most hagyjuk).


Ha a CTG rendben van, akkor nem kell mellette még pluszban más vizsgálatot csinálni, ha nincs arra valami speciális indok (pl. terminustúllépés, diabetes, hypertonia stb.)

Tehát ha jó CTG, és amúgy normális terhességről van szó, felesleges mellette hetente magzatvíz mennyiségét nézegetni, mert totál irreleváns, ha a magzat amúgy jól van.

2018. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És a magzat jólléte közvetetten utal arra, hogy normálisan működik a lepény. Tehát a CTG-vel tulajdonképpen nézik azt is, hogy a lepény megfelelően ellátja-e a funkcióját.
2018. dec. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nincs fogadott orvosom, valószínűleg ezért sem csináltak ennyi vizsgálatot mint az első hozzászólónak."


A terhesgondozásra megvan a protokoll. Amiben egyébként már a 36. heti UH sem szerepel, ennek ellenére szinte minden helyen megcsinálják. Tehát gyakorlatilag így is többet vizsgálnak, mint ami az ajánlás lenne.


És nyilván többet fogják vizsgálgatni azt, akinek fogadott orvosa van, ugyanis valamiért csak el kell kérni a pénzt. Az orvosnak egy plusz UH plusz 10-15 ezer forint. De ha még a kórházba is hív be, és nem kér érte pénzt, a látszatgondoskodás rendkívül fontos a páciens elégedettségéhez.

Magyarországon ez marhára jellemző: hiába nem indokolt valami orvosilag, ha a páciens kéri, akkor megcsináljuk, különben jobb esetben csak másik orvoshoz pártol, rosszabb esetben meg még a gyakorit is telenyomja azzal, hogy vele nem foglalkozik az orvosa.

Holott erről szó sincs, csak maga a vizsgálat totál indokolatlan, amit a páciens szeretne.

2018. dec. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. dec. 2. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!