Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap megyek az első ultrahan...

Holnap megyek az első ultrahangra. Melyik időpontot mondjam hogy ne kabátjának össze-vissza mindent?

Figyelt kérdés

Az utolsó menstruaciom időpontja szeptember 27. Ovu viszont csak október 24-25. Nem szeretném ha megijesztenenek feleslegesen. Ti a valós menzi időpontot mondanatok vagy az ovuhoz szamoltat? (Hőgörbét vezettem ezért tudom ennyire pontosan)

Illetve meg azt kérdeznem meg hogy ugyebár hasi uh lesz és akkor most üres hólyaggal menjek vagy inkább ne pisilek előtte?

Köszönöm a válaszokat!



2018. dec. 2. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó meneszeszedet fogják kérdezni azt mond meg, majd hozzá teheted mikor volt ovu vagy mikor fogant a baba ha tudom biztosra ezeket is. De szerintem a valós adatokat mond meg mindenkepp.
2018. dec. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hüvelyi ultrahang volt a 12. hétig, és az utolsó menstruációm első napját kérdezték! Persze ha majd meglesznek a baba méretei, az alapján még fogják tudni mondani hogy hány hetes lehet pontosan! Esetleg megemlítheted az orvosnak hogy figyelted a ciklusodat!
2018. dec. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen korán még nem szoktak hasi uh-t csinálni. Hüvelyire készülj, és ahhoz üres hólyag kell.
2018. dec. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Én a saját káromon tanulva lehet az ovuhoz viszonyított mensit mondanam. Folyamatosan mondták, hogy kisebb a baba, ez így nem lesz jó, majd be akartál indítani. Nem akarták meghallani, hogy pontosan tudom mikor fogant....
2018. dec. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó vagyok. Természetesen nem írták át a szülés dátumát. Hüvelyi UH-d lesz, szinte biztosan!
2018. dec. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sajnos tudom hogy csak a kínlódás lesz azzal ha az eredetit mondom. Bar a szulesznom is azt mondta hogy azt mondjam majd illetve jegyezzem meg az ovu időpontját. Csak a francnak hiányzik az ijesztgetés.

A sogornom és en köztem mármint a terhessegunk között pont egy hónap van. O pont egy hónapja volt uh-on és hasi volt neki is. Ok is azt gondoltál h hüvelyi lesz és en is azt gondolnám de ebből kifolyólag feltételezem h hasít csinálnak majd.

2018. dec. 2. 16:06
 7/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat az ékezetek miatt. Illetve ha kijavít a telefon. 🙃
2018. dec. 2. 16:07
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt nem fognak ijesztegetni, mond nyugodtan az utolsó menstruáció időpontját, ne hazudj. Tőlem megkérdezték, hogy milyen hosszú a ciklusom, mert kisebbnek látták a babát. Mondtam, hogy 33-35 napos. Ebbe gyakorlatilag 1 hét differencia simán belefér, mondták is, hogy így teljesen normális. Azóta követik és szépen fejlődik, pont ezzel az egy héttel "kisebb", amennyivel a ciklusom hosszabb.

Értik a dolgukat, nem neked kell okosnak lenned.

2018. dec. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk ilyenkor is csak akkor van hüvelyi UH, ha hasin nem látszik semmi, ráadásul flegmán mondja a csaj, hogy "teli hólyaggal kellett volna jönni.." szóval inkább ne pisilj előtte, ha tényleg hasi nálatok is a szokás.

Nálunk lesz*rják te mit gondolsz ovu idejének, csak az utolsó menzesz első napja számít. Amikor az szerint 40 hetesen minden egyes nap be kellett mennem a szülészetre én NAGYON bántam, hogy 33-35 napos ciklus mellett az igazat mondtam és nem kalkuláltam úgy, hogy az szerint 14. napon lenne ovum.

Nyíregyháza amúgy

2018. dec. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Erről a kérdésről anyum jut eszembe:D Mesélte, hogy elég nehezen esett teherbe, a ciklusa is elég gázos volt. Hol volt ovuja, hol nem. De mivel görbét vezetett, tudta, hogy mikor esett teherbe. Ha a rendes menzeszét mondta volna, akkor már vagy 12 hetesnek kellett volna lennie, de ő szimplán visszaszámolt 2 hetet az ovutól, és azt mondta be utolsó vérzésnek:D

Egy nappal jöttem korábban, mint a kiírt:)


De azért manapság már jobbak az UH-k, kis terhességnél gyakorlatilag pontos kort tudnak meghatározni. Ha valakinek rendszertelen a ciklusa, akkor a 12. heti mérethez viszonyítanak, a 12. heti időpontot meg az első UH alapján mért mérethez képest adják.

Szóval elvileg - ha kicsit is értelmes az, aki az UH-t csinálja, meg fogja érteni, ha simán elmondod neki, hogy ekkor meg akkor volt az utolsó menzesz, de később fogant és kész.

2018. dec. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!