Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhes vagyok első...

10 hetes terhes vagyok első babával. Tudom, hogy nem lenne szabad de szinte csak a jéghideg kóla esik jól már hetek óta. Más is van/ volt így terhesen?

Figyelt kérdés
Próbálok mást is inni de a sima víztől is hányingerem van :( majdem napi szinten émelygek, illetve hányás is előfordul. Remélem nem ártok a babának ezzel.tippeket szívesen fogadok tapasztaltabbaktól

2018. dec. 2. 23:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettővel sok kólát ittam én is, semmi bajuk. 😊
2018. dec. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A hányingered miatt kívánod a kólát, velem is előfordult, nem terhesség alatt, de nagyon rosszul éreztem magam és valahogy megkívántam a kólát. Ittam pár kortyot, utána el is múlt a hányingerem.

Nem mondom, hogy literszám küldj le belőle, egy-két korty is segít már, de ha van más alternatíva hányinger leküzdésére, azt is választhatod. A lényeg, hogy valami hányáscsillapító hatású legyen.

2018. dec. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ohh hála égnek 😊

Megnyugtattál akkor.

És menynyire sokat? 😃

2018. dec. 3. 00:21
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen 2.válaszoló az miatt kezdtem el inni de mára már azt vettem észre hogy csak az esik jól. Azon gondolkodom h szensavas citromos vizet fogok behűteni hátha az is használ.
2018. dec. 3. 00:23
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Esetleg próbáld ki a gyömbért, itt azt írják, használ. De gondolom, nem a szénsavas gyömbérízű üdítőt javasolják.

2018. dec. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi kólát iszol 1 nap? Ha megnyugtat, én egész terhesség alatt hánytam, semmir se tudtam se inni, se enni, a kislányom pedig teljesen egészségesen, jól fejletten született, nem hiszem, hogy a kóla komolyabb gondot tudna okozni.
2018. dec. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Rendben lehet adok egy esélyt a gyömbéres víznek is de nemtudom fog e tetszeni.
2018. dec. 3. 01:15
 8/15 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm a megnyugtató választ és sajnálom hogy nem volt könnyű terhességed.

Amúgy a mai nap csak kólát ittam kb 1.5 litert. De azért célom holnaptól ezt csökkenteni.

2018. dec. 3. 01:17
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező!

Én is elég rosszul voltam és sokat hánytam a 16. hétig.

Én azt vettem észre hogy a szénsavas hideg (!!) italok csillapítják a hányingert! Én nem szeretem a kólát, viszont nagyon sokszor ittam gyömbéres mézes ásványvizet, nagyon jól esett!

Kb 3 dl ásványvízbe reszeltem friss gyömbért és 2 tk mézet tettem bele! Egy próbát lehet megér szerintem! De vigyázz nehogy túl sok gyömbért reszelj bele egyszerre ha eddig nem nagyon ettél/ittál friss gyömbéres dolgokat nagyon erős és keserű tud lenni! ;)

2018. dec. 3. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Mindkét gyereknél így voltam. A lányom már 3,5 éves, semmi baja, a fiammal a 34. hétben járok, úgy tűnik, neki sem :) ha nem küldesz be 3 litert egy nap, nincs gond. Én amúgy hígítottam kis vízzel, illetve egy idő után a Fanta még jobban is esett, esetleg próbáld ki, az egy fokkal jobb.
2018. dec. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!