Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy érezhet valaki 10-12...

Hogy érezhet valaki 10-12 hetes a magzat mozgását?

Figyelt kérdés

Benne vagyok több kismamás csoportban is Facebookon, és vannak kismamák, akik 10-11-12 hetes terhesen váltig állítják, hogy érzik a babájuk mozgását.

Ez tényleg lehetséges? Mert amit én tudok arról, hogy mekkora egy magzat ezekben a hetekben, elég hihetetlen, hogy azt valaki érezze.

De első babás vagyok, nem tudom...


2018. dec. 3. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

A tested rengeteg dologra képes, és amit jól tud az érzéseidet úgy vezérelni ahogy te akarod.


A tested tud fájdalmat és más érzéseket úgy generálni, hogy nincs külsö oka annak, de neked még is fáj, még is érzed. Ez az emlékezetböl jön.

Gyerekeknél nagyon gyakori pl fejfájás hasfájás...

Ez azért alakul ki, mert egyszer fáj a gyerek hasa az idegeskedéstöl a dolgozat elött, majd minden egyes olyan helyzetben ahol kicsit idegeskedik a gyerek a fájdalom elöjön, mert az idegeskedés emléke a fájdalmat is elöhozza.


Ugyan így van a terhességnél is. Ök igazán érzik azt, mert többedig terhességnél tudják mit várjanak el.

2018. dec. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem terhesen is éreztem szülés után hónapokig. Olyan volt mint az elején a mocorgás. Van olyan bélmozgás ami totál olyan...
2018. dec. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Én sem gondoltam, hogy ez lehetséges, de a második baba mozgását 12 hetesen már éreztem.
2018. dec. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet, de azért az nem ugyanaz, mint amikor határozottan rúg, ficánkol meg csuklik. Inkább amolyan féloldalas nyomást vagy enyhe bugyborékolást lehet érezni, ami utóbbi tényleg könnyen keverhető a bélmozgással akár, de többedik terhességnél "gyanús".
2018. dec. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én se hittem, hogy van ilyen, amíg a második babámat egyszer nem éreztem a 11. héten. Ahogy írják, nem ugyanolyan, mint később, amikor már erős. Hason feküdtem, és ilyeb bubizás volt. Csak azért tudom biztosra, hogy ő volt, mert ez az érzés erősödött később, akkor még hihetetlennek tűnt előszörre.
2018. dec. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmi bubizást nem éreztem sose, egyik terhességnél sem. Határozott bökés volt.


3#

2018. dec. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Épp 12 hetes vizsgálaton voltunk a nőgyóhyászomnál. Ultrahang közben próbalta kicsit aktivizálni a babát azzal az ultrahangos eszközzel /nem tudom mi a neve annak a fejnek/ aki nemtetszését kifejezve rúgott egy nagyot, gondolom,.hogy hagyják őt békén..én pedig tisztán éreztem a rúgását közben pedig láttam a képernyőn. Úgyhogy igen, 12 hetesen éreztem őt!
2018. dec. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!