Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliában élek terhes vagyok...

Angliában élek terhes vagyok az első babámmal Esetleg tapasztaltabbak, szintén itt élők tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Számításaim alapján a 11. Hétben vagyok. Eddig sehol sem vizsgáltak meg.

Időpontom 6.-ára (csüt) van midwife-hoz

Tehát szerintetek ha ő is igy ítéli meg a terhességem korát akkor jövőhéten megyek ultrahangra? Ha jól tudom a 12. Héten kéne legyen egy genetikai uh. Furcsállom h a 3.trimeszterig rám sem néznek 🙄



2018. dec. 3. 20:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat 2. Trimesztert akartam írni
2018. dec. 3. 20:59
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nàlunk a midwife intézte az időpontot az ultrahagra, de hallottam olyat, hogy a kórházba kellett telefonàlni érte. Problémamentes terhességnél 2 ultrahang van, 12 és 20 héten. Hüvelyi vizsgálat nincs és cukorterhelés sem, ha nincs rà ok. Lesz vérvétel és a midwife fogja hallgatni a szívhangot, vizelet tesztet csinàl, vérnyomást és haskörfogatot mér .
2018. dec. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

TapasztLatból mondon problémás terhességnél is kettő van...

De a lényeg 12héten csinálják az elsőt genetikával összekötve.

2018. dec. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát ez elkeserítő hogy ennyire hanyagul foglalkoznak a kismamákkal 😔

2. Neked mi volt a baj?

Akkor tuti h 12. Héten azaz szerintem jövőhéten megyek is ultrahangra?

Ha hazautazok mondjuk jan. Közepén ott tudok intézni vérvételt, cukor vizsgálatot?

2018. dec. 3. 21:33
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Nem hanyagul foglalkoznak a kismamákkal, csak a legtöbb(fejlett) országban a terhességet nem tekintik betegségnek és nem is keltenek a kismamákban betegségtudatot.

Ezért sokkal kevesebbet idegeskednek (fölöslegesen), szebb, nyugodtabb a terhességük és sokkal pozitívabb élmény marad, mint amilyen a mo-i rettegéssel töltött idöszak.

És emellett nem több, hanem jóval kevesebb probléma van a szüléssel és a babákkal, szóval a mo-i túlkezelés, stresszcsinálás teljesen fölösleges.

2018. dec. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jó lehet ebben is van valami amúgy. De számomra ez a megszokott magyarként, hogy kizárják a lehetséges kockázatokat illetve megelőzik őket nem akkor kapkodnak ha már baj van. Első terhességnél főképp nemtudja az ember mi számit normálisnak mi nem. Persze tudom h a sok ultrahang sem tesz jót.
2018. dec. 3. 22:18
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
ismerek pár angliában szült nőt, ők egyáltalán nem így vélekednek...mint az 5 válaszolö
2018. dec. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Én a pozitív teszt utan egy héttel mentem a gp hez, beregisztralni a terhességet. Ott mondta a no, hogy legkésőbb a 10.hetig talalkoznom kell a midwife-al, aki beutal scan re. Utána a mensi szerinti pont 12 hetesen voltam scan en, meg vervetelen.
2018. dec. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
hiába pontoztak le, ők nagyon szidják az ottani egészségügyet :) nem csak a kismama gondozást
2018. dec. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

ÁÁ nem hanyagul dehogy, csak 4 terhességem végződött miattuk szarul, pedig egészségügyben dolgoztam kint.

Progeszteron hiányt nem kezelték mondván természetes szelekció (3x), majd egy fejlődési rendellenességet nem sikerült kiszűrni. 1órát élt a fiam. A következő pozi tesztnél rohantam haza, szerencsére. Igaz így is toxémiás voltam de olyan odafigyelést kaptam amit kint soha.

2018. dec. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!