Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség közepén meghalhat a...

Terhesség közepén meghalhat a magzat?

Figyelt kérdés

Nyilván igen, nincs kizárva.

A kérdésem az lenne, mennyire jellemző, hogy a 2. trimeszterben megy el a baba? Én eddig nem hallottam rá példát ismerősi körben.

22 hetes terhes vagyok, és szinte rettegek, főleg most, hogy 1-2 napja alig érzem, mikor már eddig úgy ficánkolt. Első babám.


2018. dec. 4. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ritkábban fordul elő, mint az első trimeszterben, de simán megtörténhet a másodikban is. Ismerősöm 2 gyereket is a 20. hét után veszített el. Ettől még neked nem kell mindenen aggódni, így hosszú időszak áll előtted.
2018. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos bármikor.
2018. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár tény, hogy az első trimeszterben történik a legtöbb vetélés, de onnantól kezdve, hogy van szívhang, az elhalás esélye 2%-ra csökken. Ez a 2% kockázat a terhesség végéig megmarad.
2018. dec. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ismerösöm szülés előtt 1 héttel halt meg a baba..nem derült ki miért, bár előtte neki már volt 2 fiatal vetélése

azóta én is rettegek kb., második gyerenkünket várjuk, de most jobban parázok mint az első terhességemnél

2018. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy meghalhat, de meghalhat születés után is , bárki meghalhat bármikor , nem is értem ezt a kérdést.

Nekem elég sokszor előfordult az ismerőseim között, az egyik barátnőmmel egyidőben voltunk terhesek, neki a 27. héten meghalt a baba. Én is 27 hetes voltam akkor , gondolhatod mennyire elkezdtem félni , de ennek semmi alapja , hisz ennyi erővel a szomszédom ha megnyeri a lottót akkor én is megnyerem?

Egy volt osztálytársam a 38. héten vesztette el a babát, a keresztfiam anyukája a keresztfiam előtti terhességet a 30. héten, és most a legutóbbi szintén egy ismerős 34. héten.

Ha tovább gondolkoznék még tudnék mondani sajnos.

Ez nem azt jelenti hogy ha más babája meghalt a tied is megfog. Nem erre kell gondolni.

2018. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy mennyire jellemző, minden terhességnél paráztam rajta. Minél többedik terhesség annál jobbat ment a pára, az előző gondtalan terhesség(ek) miatt. Ha pont beleesik valaki abba a kevés %ba, nem fogja vígasztalni, hogy egyébként nem gyakori a 2. 3.trimeszteres vetélés/probléma
2018. dec. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyermek, ahogy előttem írták, sajnos bármikor meghalhat , akár minden előjel nélkül.

Én nemrég veszítettem el az ikreimet (ez nyilván fokozottan veszélyes helyzet de azért több ezren szülnek egészséges ikreket ) , egyik nap nem éreztem a mozgást, másnapra nem volt szívhang.

A magzati szívhanghallgató szerintem nem rossz, arra, hogy legalább megnyugodj.

2018. dec. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bátor vagy, hogy fel merted tenni ezt a kérdést, mert 90%-ban azok fognak írni akikkel/akiknek az ismeretségi körükben megtörtént, és nem hiszem, hogy ettől nyugodtabb leszel. Nekem is sokszor eszembe jut, de ilyenkor arra gondolok, hogy basszus, hány ismerősöm van, hány "sztárt" látunk, akik viszonylag korán megosztották a várandósság hírét, és kivétel nélkül mindegyiknél megszületett a baba. Minden esetre hátha ez kicsit megnyugtat, bár még addig van néhány heted, de szépen le vannak vezetve a dolgok: [link]
2018. dec. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha nem nagyon érzed mozogni, vagy lényegesen kevesebbet, akkor próbálj bevetni néhány dolgot, amiktől felpörög (csoki, egy kis kóla, próbálj kicsit sétálni, legyél fizikailag aktívabb, hátha mikor megpihensz akkor jobban mocorog, nálam így szokott lenni). Nekem a dokim azt javasolta, hogy ha ennek ellenére kevesebbet mocorog pár napig, mint addig, akkor inkább nézessek rá vele, vagy a védőnővel, ebből nem lesz baj.

Azoknak pedig őszinte részvétem, akikkel ilyen történt, hogy félidőben, vagy utána veszítették el a babájukat, belegondolni is szívszorító, senki sem érdemelné meg, hogy ilyet átéljen. Előtte is szörnyű, de amikor az ember már azt hiszi túlvan a dolgok nehezén, nem tudom hogy lehet feldolgozni.

2018. dec. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Ez a bajom van most nekem is h eddig mikor pihentem mindig nagyon aktív volt a pici most vagyok 23 hetes és kb egy hete alig mocorog egyszer kétszer megmozdul talán inkább este de egész nap semmi... ez nagy baj lehet?
2018. dec. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!