Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik terhesség alatt sokat...

Akik terhesség alatt sokat híztak, nehezen ment le a szülés után? Lement egyátalán?

Figyelt kérdés

32 hetes vagyok és már 8-9kilonál járok, pedig nem eszem sokat. (Napi 3x és nasiként gyümölcsöt,joghurtot) na de a kilok azért jönnek. Nem mondom hogy ez olyan brutális de az én 156cm-hez már most sok, és még tuti hogy a végéig jönni fog fel.

Egyébként normál testsulyú voltam mindig. A terhességet is 53kg-val kezdtem.


Szülés után mire számíthatok? Egy 12-14kf plusznál sok marad makd rajtam? Legalábbis kinél hogy volt?


2018. dec. 5. 19:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tapasztalatból írom, hogy előre megmondani, hogy hány kg marad nem nagyon lehet. Első babámnál kb. 55 kg-ról indultam és 20-22 kg-ot szedtem fel.(rengeteg, tudom) Akkor -én kis butus- azt hittem, hogy megszülök, pár hét és én újra nádszálkirálykisasszony leszek. :D Szüléssel 7 kg ment le. Végül is tényleg "pár" hét volt...2×52 hét, mire lement. Így a második terhességemet 59 kg-al kezdtem kb 76-77 kg-al mentem szülni(ez sem kevés), de mikor kijöttem a kórházból egyből mérlegre álltam és 61 kg voltam. Tehát szüléssel 15-16 kg le is ment.

Visszaemlékezve ez látszott is. Az elsőnél egyértelműen én híztam mindenhova, a másodiknál csak egy nagy pocak voltam két virgácson. :D

Most várom a 3. babámat 36 hetesek vagyunk 12-13 kgnál járok, remélem nem lesz sokkal több a vége. Most az előző kettő hízás között lehetek valahol. Tehát érzem, hogy jött fel rám is pár kg, de nem 10-15 kg. Majd lemegy....

2018. dec. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked MAX 5 kiló lesz ami rajtad marad. Az semmi. Az első hónapban le is megy majd a kialvatlanságtól és a szoptatástól. Nekem is 5 ment le az első évben.


163 centi vagyok, 64 kilóval kezdtem. Ebből a terhesség végére összesen 84 kiló lett, amiből szülés után egyből lement 10. Tehát 74 kilóval kezdtem az "új" életem, 10 kiló plusszal.

A szülés utáni 1-2 hónapban ugyan lement 4, de utána fix 70 kiló voltam 2 évig. Egészen addig nem ment le rólam, amíg munkába nem álltam. Próbáltam előtte mozogni, futni esténként (ez például fizikailag végül lehetetlen lett),tornázni otthon, de egyszerűen semmit sem tudtam a gyerek mellett és a párom sem úgy dolgozott, hogy tudjon rá vigyázni közben. És bárhogy is nézzük, sokat voltunk otthon.. Nem túl diéta barát dolog.


2 évesen bölcsibe került a fiam, visszamentem dolgozni és azzal, hogy napi 5 km-t sétálok munkába be-bölcsibe-majd haza, a munkahelyen is megyek jobbra balra (pedig ülős munkám van),az első hónap után már 2 kiló minuszt adott az új életvitel. Szóval számít, azaz nálam számított, hogy mennyire vagyok aktív egy nap.

2018. dec. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 62 kg-ról indultam. Szülni 77kg-mal szültem...Pedig nem ettem többet, mint szoktam. És mozogni is sokat mozogtam.

12 kg a szülést követő 6 hétben lement. Nem fogyóztam, és a doki utasítàsàra kímélő módban voltam..A maradék 3 kg-mal megszenvedtem...😕

2018. dec. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességemet 57 kilóval kezdtem, 82-vel mentem szülni. 2 hónapos volt a babám mikor 60 kg voltam.

A második terhességem 59-ről indult, 85 lettem a végére. Itt 4 hónap kellett, hogy lemenjen a plusz.

2018. dec. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én már azzal is megelégszek ha csak 5kg rajtam marad. Azt majd leadom, csak azért plusz 8-9kg nem szeretnék. De tény hogy nem lehet tudni előre.

Egyénként nekem a hízás pocakra jön és a combomra ahogy észre vettem.

2018. dec. 5. 20:56
 6/15 anonim ***** válasza:

Alkati dolog ez.

Én 162 cm vagyok. A gyerekeim előtt 53-55 kg voltam.

Négy gyerekem van, az első kettővel 20 kg fölött híztam, a harmadik-negyedikkel olyan 13 kg körül, mert terhességi cukor miatt keményen diétáztam (a negyedikkel végig a kilenc hónapot).

De minden gyerek után igen gyorsan visszafogytam, és kevesebb is lettem, mint előtte. 48 kg volt a negatív rekord, de akkor már mindenki szörnyülködött hogy azonnal hízzak.

Most két éves a kicsi, 50-51 kg vagyok.

Sose sportoltam, nem koplaltam, sőt inkább ettem és ettem.

Engem az éjszakázás és a szoptatás fogyaszt.

2018. dec. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52kg voltam, 70kg-val mentem szülni. 2 honapja szultem, most 57kg vagyok. A szoptatás, éjszakázás fogyaszt + nincs időm enni sem sokszor.
2018. dec. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez hol sok? Szerintem nem az.

En vekonyabb testalkattal kezdtem ugyan es magas vagyok (178), 12 kilot hiztam, en is ennyinel jartam kb 32 hetesen.

8 kilo egybol lement, 4 maradt, 5 hetes a fiam. Gyakorlatilag tobbet eszek, mint terhesen, mert mar nem vagyok ilyan finnyas, igaz, nekem celom megtartani ezt a par kilot. De ez akkor sem sok...

2. babaval 10 kilot hiztam, abbol semmi nem maradt meg.

Az elsovel pedig 25 kilot, nah az volt a sok, de megis lement 3 honap alatt es azutan meg tovabb figytam, pedig nagyon nem akartam...

Ne aggodj ezen, ez tenyleg nem sok es ha akarod lemegy minden, meg ha joval tobb lenne, az is lemenne. Ha nincs nagy gond anoajzsmiriggyel, akkor siman ke lehet fogyni szules utan epp ugy, mint barmikor maskor.

2018. dec. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! 178 cm vagyok. 74 kg-mal kezdtem a terhességet. 103 kg-mal szültem. Szóval 30 kg-t felszedtem😕 Ma 9 hetes a lányom,eddig 20 kg lement. A maradék 10 gondolom lassabban fog.
2018. dec. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem olyan 8 kg jött fel összesen és 1 hét után mikor hazajöttünk a kórházból újra az eredeti súlyban voltam. Ettől függetlenül a hasam még mindig nem a régi, 9 hetes a kisfiam. De pl a pólóm kisebb lett.
2018. dec. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!