Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak hogy behozza a...

Mit csináljak hogy behozza a baba a lemaradást, nőjön? Mit egyek? Vagy egyatalán tudok ezzel bármit kezdeni?

Figyelt kérdés

31 hetes vagyok és a babám kisebb 2 héttel. Már ijeszgetek mindenfélével és kétségbe vagyok esve.

A lepény 1-2fokba érett de az áramlás jó. Minden egyéb teljesen rendben.


Mégis akkor miért van a lemaradás?


2018. dec. 6. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Egyel sok hust es kenyerfeleket! Emellett szedd a terhesvitamint. Tobbet nem tehetsz. Ha az aramlas jo, akkor ne aggodj! Nekem 25hetesen 2es erettsegu volt a mehlepenyem, azota eltelt 3het es en erzem hogy nott a baba. A 12.hetig nagyjabol egyforman nonek a babak, utana lehetnek nagyobb elteresek (tobb hetnyi is akár).
2018. dec. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Mihez képest kisebb 2 héttel? Az utolsó menzesz első napjától számított terminus alapján? Mert akkor pont normális méretű, mivel nyilván nem az utolsó mensi első napján fogant, hanem kb. 2 héttel később. Ez miért nem egyértelmű?

Ha a fogantatástól számított idő szerint, akkor sem lehet az átlaghoz hasonlítani. Az átlag pont attól átlag, hogy van aki attól eltér felfelé vagy lefelé. Ha mindketten az átlag alatti méretekkel rendelkeztek, valószínűleg a baba sem lesz óriásbébi (hacsak vissza nem üt valami korábbi generációra), illetve, ha "nagydarabok" vagytok, akkor lehet, hogy pont az aprócska üknagyira üt vissza. Ne parázz már!

Tök mindegy, mit eszel, a baba "elveszi", ami neki kell, ha túlzabálod magad, max. elhízol, ami gondolom nem hiányzik.

Egyél normálisan, változatosan, egészségesen, ne kettő helyett.

2018. dec. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


Egyébként a menszesz alapján számolt terminus alapján.

Egyértelmű lenne, ha az orvos ez miatt nem ijesztett volna azzal rám hogy lehet hogy méhen belüli retardációról van szó.

Ráadasul első babám lesz, nem vagyok mindennel teljesen tisztába még. Orvostól,barátoktól,netről informálodok.


Én alapba véve kis termetű vagyok 156cm/53kg. A párom magas viszont 182cm.

Remélhetőleg csak arról van szó hogy az én genetikámat örökli.


Csak azt nem értem miért ijesztik meg egyből így az embert.


Szedek terhes vitamint, és igyekszem változatosan étkezni. Nem fogok ezen túl sem zabálni mert alapból nem is férne belém meg ugye értem én hogy attól nem lesz feltétlen nagyobb a baba, csak az érdekelt hogy pl milyen ételeket javasolnak.


17dikén megyek ismét, nagyon remélem hogy szépen növekszik mégha a saját kis tempojában is.

Ja és kislány, azt olvastam hogy ők általában kisebbek is szoktak lenni.

2018. dec. 6. 21:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Tudtommal a fehérje fogyasztást szokták javasolni ikres mamáknak, hogy a lehető legnagyobbra nőjenek, szóval hús, hal, tojás, tej, magok. Na meg sok folyadék és könnyű mozgás a jó vérkeringésért.

Retardációról akkor beszélnek, ha kb. a 20-dik hétig megfelelt a kor/méret és utána kezdett lemaradni a mérete. 2 hét azért még nem annyira vészes, és a 30-dik hét után a már a genetika is közrejátszik. Nézd át az eddigi leleteid, olvass utána a retardációnak és nézz meg pár magzati méreteket író táblázatot, ahol a határértékek is szerepelnek.

2018. dec. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad ijesztgetni, az orvosod egy idióta, ha ilyet csinál. Nem értem, miért jó ez neki.
2018. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kb pont a 20dik hétig voltak korának megfelelőek az adatok. (Itt még pár nappal volt kisebb)


25dik héten voltam legközelebb azóta van 2 hét lemaradás.

Viszont ezt tartja.

Sok helyen megnéztem a mért adatokat, tenyleg kisebbek az adatok mint az átlag viszont csak 4-5mm-es különbségek vannak.

Megnéztem az eltelt hetek között mekkora növekedés látható és szerintem teljesen jó ütembe nöbekszik magához képest.


De nem értem akkor miért mondanak mindig valami aggasztó dolgot.


Na mindegy, oda figyelek ezekre a dolgokra. És hogyha 17dikén is azt látom hogy szepen növekszik csak kisebb mint az átlag akkor nem fog érdekelni. Nem lehet minden baba 4kilos.


Köszönöm a válaszokat!

2018. dec. 7. 13:44
 7/8 Aznna89 ***** válasza:
2 hèt mèg belefèr
2018. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hasonló cipőben járok sajnos. Megosztanád, hogyan fejlődött végül a babád és hány kg-mal született? :) Feltételezem nem volt semmi gond csak jól ránk ijesztenek :)
ápr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!