Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Te mit tennél a helyemben,...

Te mit tennél a helyemben, hazamennél a kórházból?

Figyelt kérdés

Be kellett feküdnöm a kórházba, mivel lassabban nő a babám... 35.hetes vagyok, és 3-4 héttel le van maradva... Elvileg.. Mindenki szerint ez már genetika... Párom is kis növésű, kis súllyal született..

2000 a méhszáj értékem.

Kaptam 2x 500 ml magnézium infúziót..

Meg tüdőérlelőt szuriba.


Reggelenként nst, meg most vért fognak venni reggel. És ennyi, utána már semmi, csak fekszek, kínlódok itt bezárva...

Ennek mi értelme van?

Ha minden nap bejönnék reggel nstre, annyi lenne. 1 héten 1x ultrahangoznak majd...

Semmi problémám nincsen, azt leszamítva, hogy ők szerint pici a gyerek. A lepény 2fokon érett. A magzatvíz átlagos, keringés jó.. Minden jó csak kisebb...

Ezért minek kell befeküdni de komolyan?

Olyan szobatársaim vannak, akiket befektettek, mert 1 hét múlva programozott császár lesz nekik, ők sem értik mire jó ez, vizsgálatot nem is végeznek rajtuk napi 1 nstn kívül.

Nincs egyikünknek sem fogadott orvosa. Lehet emiatt van?

Orvos persze épp hogy ránk pillant, de nem foglalkoznak semmivel.

Egy nővérrel tudtam beszélni aki szerint is genetika lehet, nem fognak császármetszést csinálni meg semmi, csak benn kell feküdni lehet januárig. Minek akkor?????

Úgy érzem feleslegesen tartanak bent... Ha pl fogadok egy orvost és megmondom neki ezeket a dolgokat, adok pénzt, vajon hazaenged legalább délután - éjszakára?

Aludni se tudok itt

Lassan 72 órája fenn vagyok, tiszta ideg vagyok, ettől nem fog jobban nőni az a baba..


2018. dec. 7. 02:39
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ja és max 5 percre lakok a kórhaztól kocsival...
2018. dec. 7. 02:42
 2/29 anonim ***** válasza:
91%

Én maradnék.oka van,hogy bent vagy


Tüdőérlelöt a koraszülés veszélye miatt kaptál, a baba pedig valoszinü picike mindegy mi miatt ,de picike.


Így ott vagy jó helyen.


Én jo nagyokat aludnék, rápihennék amig lehet :)


2000 értékkel nem leszel bent januárig..

2018. dec. 7. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%
Szia. Oka van, hogy bent tartanak. Én örülnék, hogy fogadott orvos nélkül is így foglalkoznak velem.
2018. dec. 7. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
Igy van. A baba erdekeben bird ki, a lenyeg hogy egeszsegesen jojjon vilagra. Ne idegeskedj te se es pihenj amig csak tudsz mert utana ez hianyozni fog
2018. dec. 7. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
75%

Dehogy genetika :(

Nagyon sok oka lehet a lassú fejlődésnek. Ebből a húszból egy az öröklés. A többi mind baj

2018. dec. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
32%

Én sajnos tapasztalatból beszélek, voltam bent 1 hót. Első gyerek, mindennel halálra rémítettek. Tiszta depresszió lettem aztán sima szülés, semmi gond.

Második gyereknél ugyan ezt a befektetőst játszották el. Ez egy 30 ezres város kórháza. Nem feküdtem be hanem elmentem a megyeszékhelyi kórházba. Ott kirohogték a kisvárosi orvosokat hogy 50 évvel ezelőtti baromságokat követnek. Megyeszékhelyen nagyon részletes vizsgálat volt, mondtak majd menjek szülni oda, nincs semmi bajom, csak az osztályt akarják amott feltölteni azokkal, akiknek nincs dokija.

Második babát a mszekhelyen szültem. Mindenki tok egészséges! A kisvarosból azóta el is költöztünk! Így van ahogy mondod, bemész nst re és annyi, minek bent feküdni. Borzalom, nem lehet pihenni, minden csupa retek. Menjel haza inkább.

2018. dec. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ne ugrálj! És örülj, hogy nem küldték haza, mert akkor még az lenne a bajod!

Hozass be magadnak könyvet, olvass stb.

3-4 hét már rég nem a genetika része főleg ha folyamatosan nő a lemaradás.


Ha nincs otthon másik gyereked, akkor nem értem miért ne lehetnél kórházban erre a ki időre? Elvileg fontos a baba vagy nem?

2018. dec. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
93%

Marhaság, hogy genetika, az nem okoz egy hónapnyi lemaradást. Mi sem vagyunk nagy termetűek (én 158 cm, férjem 172 cm), a kisfiam 40+0-ra született 2970 grammal és 49 centivel, azaz relatíve kicsi volt, de ettől még mindig hozta a terhesség szerint elvárható értékeket, azaz ultrahangokon belefért a tól-ig értékekbe. A lemaradás az azt jelenti, hogy nem éri el a határértékeket.


Másodjára ikreket szültem, így protokoll szerint bent feküdtem öt hetet a kórházban + egy hét szülés után. Volt pár szobatársam ezalatt. Volt olyan is, mint te, magzati retardációval. Állandóan rinyált, hogy minek kell itt lennie, meg kiszökdösött, nem jött vissza vizitekre, ki is voltak rá akadva az orvosok, már el is akarták már küldeni, hogy ez nem börtön, nem kell itt lennie, de ezt így nem lehet. Minden nap volt ugye mindenkinek vizsgálat, aztán egy nap az NST-ről nem jött vissza, mert azonnal tolták a műtőbe, olyan állapotba került a baba. Ha otthon rendezgeti a babaszobát, vagy sétafikál a plázában, mert ugye "nincs semmi baj, csak kicsi", akkor ma valószínűleg nincs egy egy éves gyereke. Te azt nem fogod észlelni, hogy baj van a babával, vagy csak már ha késő. Senki nem az orvos hobbijából fekszik a terhespatológián!

2018. dec. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
Ha az miatt lenne baja a gyerekednek hogy felelőtlenül hazamentél, tudnál utána tükörbe nézni? Ok nélkül nem tartanak bent senkit.
2018. dec. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%
Ha jól sejtem ez nem az első kérdésed. Eddig úgy tűnt aggódsz, de gondolom meggyőztek a szobatársaid, hogy “felesleges” benn feküdnöd. Ők értenek hozzá, de az orvos nem, nem igazán értem a gondolkodásodat. 3-4 hét tényleg sok. A lemaradás, ahogyan írták mások is nem azt jelenti, hogy genetikailag kicsi, mert Ti is azok vagytok, hanem lehet, hogy valami nem stimmel. Mi értelme van kockáztatni, hogy hazamész és valami baja mesz a babádnak?! Pihenj sokat, aludj, olvass, beszélgess a szobatársaiddal. Nem viccből fektettek be! Én is feküdtem benn úgy, hogy otthon volt a 1,5 éves kislányom, de tudtam, hogy átmeneti a dolog, ott voltam jó kezekben. Ha bármi baj van azonnal ki tudják kapni a babát, hiába laksz 5 percre a kórházhoz kocsival, minimum 20-25 perc mire ténylegesen beérnél.
2018. dec. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!