Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Te mit tennél a helyemben,...

Te mit tennél a helyemben, hazamennél a kórházból?

Figyelt kérdés

Be kellett feküdnöm a kórházba, mivel lassabban nő a babám... 35.hetes vagyok, és 3-4 héttel le van maradva... Elvileg.. Mindenki szerint ez már genetika... Párom is kis növésű, kis súllyal született..

2000 a méhszáj értékem.

Kaptam 2x 500 ml magnézium infúziót..

Meg tüdőérlelőt szuriba.


Reggelenként nst, meg most vért fognak venni reggel. És ennyi, utána már semmi, csak fekszek, kínlódok itt bezárva...

Ennek mi értelme van?

Ha minden nap bejönnék reggel nstre, annyi lenne. 1 héten 1x ultrahangoznak majd...

Semmi problémám nincsen, azt leszamítva, hogy ők szerint pici a gyerek. A lepény 2fokon érett. A magzatvíz átlagos, keringés jó.. Minden jó csak kisebb...

Ezért minek kell befeküdni de komolyan?

Olyan szobatársaim vannak, akiket befektettek, mert 1 hét múlva programozott császár lesz nekik, ők sem értik mire jó ez, vizsgálatot nem is végeznek rajtuk napi 1 nstn kívül.

Nincs egyikünknek sem fogadott orvosa. Lehet emiatt van?

Orvos persze épp hogy ránk pillant, de nem foglalkoznak semmivel.

Egy nővérrel tudtam beszélni aki szerint is genetika lehet, nem fognak császármetszést csinálni meg semmi, csak benn kell feküdni lehet januárig. Minek akkor?????

Úgy érzem feleslegesen tartanak bent... Ha pl fogadok egy orvost és megmondom neki ezeket a dolgokat, adok pénzt, vajon hazaenged legalább délután - éjszakára?

Aludni se tudok itt

Lassan 72 órája fenn vagyok, tiszta ideg vagyok, ettől nem fog jobban nőni az a baba..


2018. dec. 7. 02:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%

Velem 4! hónapig feküdt bent anyukám a kórházban, mert március helyett november elején majdnem koraszülés lett. Nem tudom meddig fektették megemelt lábakkal, végig kapta az infúziót, ráadásul kórház fóbiás, de értem kibirta és nem picsogott, hogy mennyivel kényelmesebb otthon. Így is a határon voltam a 2500 grammommal.

De ha neked ez akkora áldozat a gyerekedért, akkor menj haza. Aztán okold majd a kórházat, orvosokat , mindenkit csak magadat ne, ha baj lesz.

2018. dec. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
91%
Én is voltam bent 3 hétig (35-38), plusz nem volt külön terhespatológia, hanem mindenki jött, szült, babázott, hazament... szóval aludni szinte semmit nem tudtam egyrészt az állapotom (epepangás miatt mindenhol viszkettem), másrészt az szobánkban lévő cserélődő, néha még vajúdva pakolászó szobatársak, hol meg az újszülöttek és összes látogatóik miatt. De nem mertem volna hazamenni. Kétnaponta vérvétel és ultrahang, naponta nst, és minden nap sokszor meghallgattam, milyen naaagyon életveszélyben vagyunk, amitől jó selejtesnek érezhettem magam és ezen aztán nagyokat bőgtem is a boldog megszültek és látogatóik elől elbújva a vécében. Szóval minden percben volt valami dráma. Aztán egyik esti vizitnél (bár ezt a takarítónő már reggel mondta:)) közölték, hogy romlottak az értékeink, másnap reggel császár. Viszont mire kikerültünk nagyon profi voltam szoptatásból, köldökcsonk-ápolásból, ügyintézésből és ilyesmik, na meg megváltás volt már az is, hogy 2-3 órát is tudok egyhuzamban aludni :) Nővérekre és rokonokra ne hallgass, össze-vissza pletykálják tapasztalatom szerint az infókat, (a kötéscserélő műtősnéni pl. jól leszidott, hogy majdnem elvéreztem műtét közben, mire megijedtem, de kiderült, hogy összekevert valakivel, mikor folytatta, hogy hogyan merhettem negyedikre is császárt:)), hanem szépen kerítsd elő mindig az ügyeletes orvost, ha kérdésed van, kötelesek tájékoztatni, és ha kiállsz magatokért, nem csak vársz, fognak is rendesen. Nézz filmeket, olvass, hívd fel a szeretteid, ha van rá lehetőség, menj ki néha pár percet sétálni a kertbe/udvarra, és hozass jó kajákat a látogatókkal.
2018. dec. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
93%

Hobbiból senkit nem fektetnek be, csak mert van üres ágyuk. Hahó! Mindjárt itt a karácsony! mindenkinek az a legjobb, ha minél kevesebb kismama van bent. 35 hetes vagy. A babád meg 30 hetesnek felel meg. Ez nem genetika, hanem súlyos lemaradás. Ha hasonló ütemben (nem) fejlődik, szinte biztos, hogy karácsonyra már anyuka leszel.


"2000 értékkel nem leszel bent januárig.." ehhez annyiban szólnék hozzá, hogy nekem 6 hetesen ez volt az induló érték. Szóval semmit nem jelent.

2018. dec. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már sokan írták, próbáld elfogadni a helyzetet, hogy ez a baba érdeke. Ha bármi probléma adódna, azonnal tudnak segíteni. Ha hazamennél, és baj történne a babával, sose tudnád megbocsájtani magadnak. Jó kezekben vagy! Próbáld a figyelmedet elterelni, olvass, fejts rejtvényt, vagy akármit, és pihenj amennyit tudsz. Ha megnyugszol, és elfogadod a helyzetet, biztos fogsz tudni aludni is.
2018. dec. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
9%

Olvastam elözö kérdésedet ahol írtad, hogy kicsi a magzat.


Amit tudnod kell, hogy a baba nem 3-4 héttel le van maradva. Attól, hogy a súlya kicsi még a többi dolog fejlett neki, az agya, a tüdeje, a szeme, a körmei, a haja... A súlya meg simán lehet azért mert ti is kicsik vagytok.

DE itt számítana nagyon sokat, hogy a méretei még benne van a 35-ik hétnek megfelelö minimum-maximum értékbe, vagy sem? A kérdés, hogy az elözö hetekben (mondjuk 5-10 héttel ezelött), is kisebb volt mint az átlag ennyi idös babák?

Pont ezért kell, hogy a doki ezt mindig leírja mekkora a magzat a terhesség alatt.

A kiskönyvben benne vannak az eredmények, ma vizitkor kérd meg a dokit, hogy mondja el neked, hogy a mért adatok benne vannak-e még a 35-ik hétnek megfelelö méretekbe.


Pl egy gyerek 1 évesen 8-11kg között kell lenni.


Nekem a kisebbik lányom volt kicsi magzatként. A doki az Uh gépbe beírta az utolsó mensim elsö napját, a gép rögtön ráírta hogy melyik terhességi hétben vagyok. A doki lemérte a magzatot és egy diagrammon megmutastta, hogy benne van-e a gyerek a max-min méretekben. Mivel minden mérésnél az also részen, de még a megengedett méretben volt, igy nem csinált a doki nagy ügyet belöle, mert végig kicsit kisebb volt.

Aztán 39-ik héten egy CTG-re nem reagált a baba jól,igy mivel elég pici volt beküldött a korházba fájás tesztre. Itt adtak cseppekket amivel fájásokat csináltak, és folyamatosan ctg-n nézték, hogy a baba hogy reagál rá. A baba szívhangja jó volt, így haza küldtek, és 2 nap múlva rendesen megszültem.

2018. dec. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
11 hetet feküdtem bent. Volt egy ilyen szobatársam mint te. Nem akart bejönni pedig vizesedett. Befeküdt délután. Elkezdték vizsgálni vér vizeletgyűjtés. Másnap reggel uh. Onnan már a műtőbe vitték. Csak azt várták meg hogy a szteroidprofilaxis elkezdjen hatni ez kb két óra majd emelték is ki a gyereket. 1 kg alatti volt. Él. Hidd már el hogy ott kell lenned. A dolgok nem véletlenül történnek meg velünk. Vegyél füldugót vagy hallhass zenét elalváshoz. Még most van lehetőséged arra hogy bent növekedjen a baba. Ha most megszületik és 2500 alatt van jó eséllyel a korára mentek. Onnan meg még nehezebb hazajönni. Betöltött 37.héttől már legalább nem koraszülés. Hanem kis súlyú érett szülés. Hidd el hatalmas a különbség. Várd ki ezt a pár hetet. Nagyon nehéz ám egy kis súlyú babával. Nem eszik besárgul aluszékony stb. Próbáld kihasználni ezeket a heteket és egyél rengeteg fehérjét.
2018. dec. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Korábbi kérdéseid is olvastam. Nagyon kicsi a baba feje is pl, ami már számomra aggasztó. Nem arról van szo, hogy ez a baba kicsit kisebb. A bpd-je akkora mint az en ikreimnek 29 hetesen volt! Torch tesztet végeztek pl? Magzati sziv uh volt? Sok oka lehet ennek, es ebbol egy a genetika, de itt az értékek nekem rémisztőek. Az egyik gyermekem sajnos súlyosan sérült, ennek következtében mikrokefalias is (kisfejű), és nekem már a múltkori kérdésnél is ez ugrott be, annyira pici a bpd-je a babádnak.

Nem ok nélkül fogtak bent. Valószínűleg nem tájékoztatnak, mert őket nem érdekli, hogy te mit tudsz vagy mit nem, de a háttérben valószínűleg gondolkodnak az okokon ezerrel. 3 hónapot feküdtem bent (2-t terhesen, 1-et a koraszülöttön). Az a tapasztalatom, hogy az orvosok nagy része cseszik rá tájékoztatni a kismamát, később anyukát. Készül ezer meg egy vizsgálat, de a szülővel csesznek rá közölni, hogy mi a helyzet. Volt szobatarsam, aki a zárójelentésből tudta meg, hogy a gyerekét újraélesztették. Nekem szerencsém volt, mert a nőgyógyászom mindig mindent elmondott, de pl a szobatarsamat soha semmiről nem tájékoztatták, volt hogy megkértem a dokimat, hogy mondjon már neki vmit miért kell ez vagy az a viszsgalat, így tudta meg a csaj, hogy rettentő alacsony trombocita szám miatt van a hajcihő.

2018. dec. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják a többiek, 3-4 hét lemaradás azért már sok. Nagyon max 2 hét, ami belefér a normálisba, de azt se szeretik már.

Másrészről, az én lányom 38 hetesen született kb 34-35 hetes méretekkel (2200 gramm 44 centi), mindig azt mondták, hogy korának megfelelő méretű, csak pici, de én is pici és vékony vagyok, apuka se egy kétajtós szekrény, belefér. Hát, azért volt meglepi, mikor kivették (faros volt, ezért császárral született). Viszont tényleg az égvilágon semmi baja nem volt, érett volt teljesen, minden értéke jó, nem volt aluszékony, nem sárgult be, tudott szopizni stb. Már 3,5 éves, most 12,5 kg, 95 centi, teljesen egészséges. Szóval ja, ez genetika volt, nem lett nagydarab kint se. Ezek után mondjuk nem lepődik meg senki, hogy most 34 hetesen a pocakban lévő fiam 2 kg, az orvos szerint 2,5-3 kg között várható. Nem kapott frászt senki, mondta is, hogy ahogy ránk néz, ez tök rendben van. Viszont neki minden egyéb mérete 33-34 hetes, tehát nincs kóros mértékű lemaradása semmiben. Ez a nem mindegy. Ahogy írják többen, a te babádról sajnos ez nem mondható el, úgyhogy szerintem is indokolt a kórház. Ha nem fognak változást látni, tuti hamarabb kiveszik, mert valami nem stimmel :(

Én elhiszem, hogy rossz bent lenni, én is szabályosan rettegek attól, hogy be kell feküdni esetleg valamiért, főleg így, hogy itt a lányom is már. De tényleg a babát kockáztatod, ha hazamész.

2018. dec. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Én maradnék


Ha saját feleősségre hazamész és vaj van akkor nem úgx kezelnek utána


Sajnos az ismerősömnek ígx halt meg az ikrei közül az egyiksemmi baja nem volt, javasolták a kórházat

Mert a végén vollt már

Nst minden ok volt

Nem volt kisebb a baba

Stb


Hazament


Beindult 2 napra rá a szülés


És a mentôben meghalt az első baba


Nem kockáztatnék

2018. dec. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 hetet voltam bent! Sokkal nyugodtabb voltam mert tudtam hogy jó helyen vagyok! Az elötte lévő babámmal ha bent fognak és nem engednek haza most is élne!! Ezekkel az értékekkel en nem ugrálnék hanem azon lennék hogy fejlődjön a baba!! Ne magad miatt a baba miatt maradj.
2018. dec. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!