Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Halvány pozitívat teszteltem....

Halvány pozitívat teszteltem. Ilyenkor mikor menjek orvoshoz? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tudom hogy kb 7-8.héten lenne csak érdemes menni,mert addig nem lát szinte semmit,szívhang se biztos hogy lesz...de az előző terhességemnél napi 2x szúrnom kellett magam clexannal,meg még utána is.Ilyen esetben indokolt hamarabb mennem?Vagy most is elég a 7.8.héten mennem,lehet valami baja a babának?
2018. dec. 7. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a gyógyszeredet de beszélj telefonon az orvosoddal (egy orvossal ha nincs saját).

Gratulálok a babához!

2018. dec. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Na, most tisztázzuk,mert itt sokan fogalomzavarban vannak. A halvány pozitív azt jelenti, hogy csak te látod és rajtad kívül senki, vagy valóban egy két árnyalattal világosabb lett a kontrollcsíknál?
2018. dec. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Véralvadásgátló.Felhívom akkor majd mindenképp.
2018. dec. 7. 07:43
 4/8 A kérdező kommentje:
más is látja,nem csak én
2018. dec. 7. 07:43
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért írtam hogy halvány pozi,mert nem erős még,csak 2nap múlva kellene megjönni.De már 2nappal ezelőttitől valamivel erősebb.
2018. dec. 7. 07:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellett szúrnod magad? Most szedsz tablettában véralvadásgátlót? Ha igen, akkor minél hamarabb át kell állnod szurira, mert a tabletta veszélyes, kb. minden nap számít. Ha nem, akkor is az 5. héten azért is elmehetsz a dokihoz, már látni fogja a petezsákot és hogy jó helyen tapadt-e meg, és ad további infókat. Ha pénzt sajnálod azért, hogy kétszer menj, hát elmehetsz sztk is nőgyógyászhoz vagy aki megállapította múltkor, hogy kell a szuri (angiológia, haematológia).

Nekem trombózisom lett az első szülés után, tablettát nem szedtem, mert hajlamom nincs. Másodszorra a pozitív teszt után simán felhívtam az (egyébként nagyon rendes és rám emlékező) sztk angiológust rendelési időben, azt javasolta, hogy a 6. héttől szúrjam magam és még szülés után 12 hétig és következő héten adott is ki hozzá receptet és javaslatot az asszisztense csak úgy az ajtón időpont nélkül. A nőgyógyászom meg csak örült, hogy nem ő neki kellett ebben dönteni.

2018. dec. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Dehogy,nem sajnálom rá a pénzt,nem arról van szó.Csak kíváncsi voltam hogy ilyen esetben azért inkább hamarabb kell e menni mint a 8.hét.Tablettába sose szedtem,meg nem is kell,csak szülés után kellett még kb 2hónapig,de ennek már 3,5éve.Azóta ez a része rendben van,voltam vérvételen kb 2hónappal ezelőtt.A D-dimer értékem ha jól emlékszem,az volt a 9-szerese a megengedettnek,akkor be is fektettek a kórházba,onnantól kellett szúrni magam.
2018. dec. 7. 08:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nekem is kellett terhesen véralvadásgátlót kapnom, csak a nevére nem emlékszem...

Annyiban tudok reagálni, hogy engem 18 hetesen műtöttek epével, és a nőgyógyász meg a sebész azon vitatkoztak, hogy hány napig kell szúrnom magam utána.

A nőgyógyász aggódott a baba miatt, és csak három napot akart (szerinte alacsony rizikócsoportba tartoztam), de a sebész meg ragaszkodott a 10 naphoz, úgyhogy végül annyi lett.

Remélem nálatok se lesz semmi gond!

2018. dec. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!