Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bárányhimlő terhesen?

Bárányhimlő terhesen?

Figyelt kérdés

17 hetes terhes vagyok. A kisebbik lányomon kijött a bárányhimlő. Én már átestem rajta kicsiként.

Valaki volt ilyen helyzetben? A babának lett valami baja?

Köszönöm a válaszokat :)


2018. dec. 8. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg átestél rajta, nem lesz baj.

Én beadattam a vèdőoltást terhessèg előtt, nehogy a kisfiam összeszedje, ès elkapjam. Mert én nem voltam himlős.

2018. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ha egyszer már átestél rajta, akkor nem lehet gond. Akkor lenne veszélyes ha még nem lettél volna és most kapnád el.
2018. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyukám velem volt terhes, mikor apukámon 25 évesen kijött😅. Anya rohant a szülészorvoshoz, kb. félidős terhesen, aki megnyugtatta, hogy mivel ő már átesett rajta, így nem lesz baja sem neki, sem nekem, így is lett.
2018. dec. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtató kommenteket! :)
2018. dec. 8. 17:35
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Az nem jelent semmit, hogy már átestél rajta, attól is függ, hogy emlékszik-e rá a szervezet. Nekem konkrétan a vérvizsgálatból sem volt egyértelműen kimutatható. De nálunk vaklárma volt szerencsére.

Úgy tudom, hogy az első 3 és az utolsó 3 hónapban veszélyes, de én a helyedben azért konzultálnék az orvosommal. Amúgy ilyen helyzetben nem értem miért nem oltattad be a gyerekeidet?

2018. dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Édesapám akkor kapta el életében először a bárányhimlőt, amikor édesanyám velem volt várandós (ő már gyerekként túl volt rajta). Semmi baj nem lett, viszont én nem kaptam el soha :) Volt, hogy az oviban mindenki kidőlt, egyedül voltam a csoportban. Idősebbként ölben ringattam két báranyhimlős kislányt, vigyáztam rájuk egész nap és akkor sem kaptam el. Nem vizsgáltattuk ki soha, de valószínűleg valahogy ellenálló lettem emiatt.

Biztosan nem mindenképpen van ez így, csak leírtam, hogy ilyen is létezik. Mindenesetre ne aggódj, ha te már túlestél rajta, nem lesz baj.

2018. dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!