Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy nem érzékelek...

Normális, hogy nem érzékelek mozgást?

Figyelt kérdés

18 hetes vagyok, már jó ideje érezgettem a mozgást (azt hiszem) néha, az utóbbi napokban meg már nagyon sokszor. Voltak időszakok, amikor szinte 5-10 percenként, vagy sűrűbben is éreztem mozgást (aztán persze órákig nem, de órák múlva megint).

Két napja nem érzek semmit, na jó, talán valami minimálisat, ha nagyon koncentrálok, de kb. semmit... Ez normális még a 18.héten vagy nézessem meg? Három nap múlva megyek a genetikai uh-ra.


2018. dec. 11. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen időszakok, de ha nagyon aggódsz, inkább menj be a kórházba és nézzenek rá. Én lassan 20 hetes vagyok, és nekem is szokott kimaradni egy-két nap. Vagy inkább ami gyakoribb, nem annyira erős még a mocorgás, hogy ha valamit csinálok közben, én magam is mozgok, pakolok, viszek valamit, akkor feltűnjön mellette - így gyakran azt hiszem, hogy nem is mozog. Egyébként meg de. Egyél egy csokit, igyál egy gyenge kávét és dőlj le egy kicsit. Nekem ez mindig bejön, ha már nagyon rég éreztem és aggódni kezdek. Dokim is ezt mondta. Sokkal kevesebbet árt neki ha felébresztjük egy kis kávéval és csokival, mint ha szétaggódjuk magukat napokig.
2018. dec. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor még nagy a hely el tudnak bújni, lehet most máskép fordult.
2018. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként csokievés után mindig beindult eddig...de most leálltam a csokival kicsit, cukormenteset ettem gdm miatt, és úgy gondoltam annyira nem biztos hogy jót tesz még ha cukormentes is ,ezért hanyagoltam az utóbbi napokban... De lehet hogy majd kipróbálok egy kicsit...

2018. dec. 11. 12:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Én 37 hetes vagyok és vasárnap be kellett mennem a kórházba, mert már 12 órája nem érzékeltem magzatmozgást még evés után sem és úgy sem, hogy megsimiztem ott, ahol a lába van (pedig arra mindig rúg, akármi van). Aztán a kórházban dopplerrel megkeresték a szívhangját, rátettek CTG-re, etettek velem szőlőcukrot és megittam kb. fél liter vizet, akkor picikét mintha mocorgott volna, de a szívhangja szerint ébren volt (160 felett). Amikor levettek a CTG-ről akkor kiderült, hogy aznap én már a sokadik kismama voltam, aki azért ment be, mert nem érzékelt magzatmozgást. Most ilyen az idő, az enyém már nagy, kevés a helye, a tiéd még pici, tud úgy mocorogni, hogy nem érzed. Én a 15. héttől érzem, de mindennapos mozgások csak a 24. hét után jelentkeztek, pedig nem az első és nem is a második baba.
2018. dec. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kórház helyett nyugodtan a védőnőt is felhívhatod, biztos fogad egy gyors szívhang nézésig
2018. dec. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én ilyenkor mindig megiszok egy deci colát, mint ma is(tudom nem szabadna) de attól mindig elkezd mozogni rövid időn belül. Egyébként meg az idő is közre játszik az én babám nagyon front érzékeny és most jönnek mennek a frontok. 38 hetes kismama
2018. dec. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!