Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gond lehet ha nem hízok a...

Gond lehet ha nem hízok a terhesség ideje alatt? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
31 hetes terhes vagyok, kezdősúlyom 63kg volt, a 31 hét alatt 1-1,5kg-ot híztam, a védőnőmnek sem tetszik, pedig mindenevő vagyok. Vérnyomásom 85/50 körül mozog, fáradékony, sokszor ingerült vagyok már ez végett. Amúgy ez a masodik terhességem, fiammal 4 éve kb 18kg szedtem fel amiből 30 hétre már 10kg rajtam volt. Nagyon félek nem elehet ez végett valami komplikáció.

2018. dec. 12. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Hízni nem kell a terhesség alatt, amíg a gyerek normálisan feljödik. (A védönö szava nem jelenet semmit, az orvos aki érdekes)

Viszont a vérnyomásod rettentö alacsony, ehhez mit szól az orvosod? Ugyanis ez sokkal problémásabb lehet a babára nézve is.

2018. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az orvosom annyit mondott, hogy huzam ki 38. hétig aztán már szülhetek. Ettől a hozzáállástól kicsit kiütődtem. Nem szeretném ha kislányunknak bármi baja esne. Ténleg elég furán érzem magam, első terhességem probléma nélküli volt. Tegyük hozzá, hogy kb 3 hete újra megjelentek a reggeli rosszullétek. :(
2018. dec. 12. 16:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Én orvost váltanék...
2018. dec. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hat nezd, ha a vernyomasod nem szokik fel nagyon magasra es a vizeletedben nincs feherje, akkor nem baj. A keves hizas sokszor a toxemia jele, ilyenkor erdemes vizeletet es vernyomast surun ellenoriztetni. De van egy baratnom aki az egesz terhesseg alatt ossz vissz 5 kgt hizott es semmi probalema nem volt se vele se a babaval. Szoval suru kontrollvizsgalat es nyugalom:)
2018. dec. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem keress meg egy másik orvost.
2018. dec. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A toxemia jele nem a kevés hízás hanem a hirtelen hízás vizesedés !

Egyèbkent szerintem se túl jo ha eszel es mégsem hizol , illetve a vérnyomásod is alacsony , ha rossz a közérzeted akkor pláne ! Énis beszélnek egy másik orvossal , nekem voltak problémáim nemrég (23hetes vagyok) es en elmentem Pestre magán klinikára , másodvelemenyt kéri mert nem voltam nyugodt .

2018. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Dede, toxemia jele is lehet.

Magas vernyomas

Feherje a vizeletben

Vizesedes

Hirtelen sok hizas, vagy keves felszedett kilo

Szedules latasromlas sulyos esetben

Ezek a toxemia jele

2018. dec. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem toxémia gyanulval fogtak bent a kórházban , 21hetesen , kérdezték mennyit hiztam mondtam 2kilot ami nem sok, es azt mondtak az renden van akkor kell aggódni ha hirtelen sok megy fel , ami nyilván a vizesedes miatt van , mert a víz is plusz kiló ugye !

Hidd el az elmúlt hetekben mindent at olvastam , több orvossal is konzultaltam , sose esett szó olyanról hogy a kevés hízás a toxémia jele , de szívesen venném ha elmondanád hogy te ezt honnan tudod !

2018. dec. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is azon gondolkodtam,hogy megkérdezem más nőgyógyász véleményét. Köszönöm csajok a válaszokat :)
2018. dec. 13. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!