Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülési pénzt ilyen esetben...

Szülési pénzt ilyen esetben hogy adtok/adnátok?

Figyelt kérdés

Még csak 33dik hétben járok, de felmerült egy kérdés bennem.


Ugyebár van fogadott dokim, akinek fix ára van (100ezer)

Abban az esetben hogyha nem lennék vele megelégedve, vagy nem ér be csak az utolsó 10percre akkor ilyen esetben ti hogyan adnátok neki pénzt? ( Megvagyok vele elégedve egyebként de sosem lehet tudni ugye)

Ha meg nem ér be pl akkor egyértelmű hogy nem jár neki a szülési pénz nem?

Mert ugy gondolom hogy akkor annak adjuk aki ott lesz. (Szülésznő,ügyeletes orvos)


2018. dec. 12. 23:22
 1/2 anonim ***** válasza:

ha nem ér be az alap h nem kap lévén nem dolgozott meg érte

ha késik vagy nem vagyok elégedet akkor annak mértékében adnám neki


viszont az alap h csak is számla ellenében kapna bármit is ... mivel én elszámolhatom :)

2018. dec. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez egy megállapodás, amit szerintem mind a két félnek illene tiszteletben tartani.

Ha be sem menne szülésre, akkor azzal elég rendesen megszegi a megállapodást, tehát nem fizetnék. (Ha mondjuk terhesgondozás alatt nem fizettem neki semmit, akkor azért magáért a terhesgondozásért adnék, de a szülésért nem).

Ha bejön, csak lekési, akkor valamennyit adnék, hisz a szándék megvolt, arról nem feltétlen tehet, hogy mondjuk eltűnt méhszájjal mész be, és akármennyire rohan, kiesik a gyerek, mire odaér. Ilyen esetben kevesebbet, de valamennyit adnék, már csak azért, hogy legalább a benzinköltsége ne mínuszba menjen.


Az, hogy mennyire vagyok elégedett, nem befolyásolná az összeget. Egy étteremben sem mondhatom azt, hogy csak 1000 ft-ot fizetek a 4000 ft-os kajáért, mert nem ízlett. A fodrásznak se mondhatom, hogy nem tetszik igazán, jobb frizurára számítottam, így csak a felét fizetem.

Persze az is igaz, hogy többet abba az étterembe és ahhoz a fodrászhoz nem megyek...

2018. dec. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!