Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetente lehet az elején...

Hány hetente lehet az elején uh-ra menni? Elmúltak a hasgörcsök, nyilallások már ha nem szedek magnéziumot az sem baj. Elhalt?

Figyelt kérdés
Szerdán voltam 6hét 5 napos. Akkor látszott a pulzáció és az embrió. De úgy félek 2 vetélés van a hátam mögött. AZ orvos csak január 3ra hívott vissza, elmenjek jövő héten az ambulanciára megnézetni?Vagy ha elmegyek az sok uh is árthat, ha mégis él? Mit tegyek?
2018. dec. 14. 08:13
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Hogyha téged megnyugtat akkor menj nyugodtan. Viszont ne aggódj, hosszú ledz még ez a 9 hónap és azért hetek telnek el a vizsgálatok között. De bízz a babádba!😊

Viszont érthető a helyzeted hogy kicsit jobban aggódtsz, igy az ünnepek előtt menj el hogyha az nyugtat meg.😊 ja és nem baj ha nincs görcs és hasonló nekem is kb 7hetes múltak el.


33hkm😊

2018. dec. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem árt, bár nem szeretik a babák, mert kb. olyan nekik, mint a hangos dobolás. Igazából, ha megnyugtat, persze elmehetsz, de amíg nem érzed mozogni, ez egy ilyen időszak lesz, és sajnos, ha elhalt, azon logikusan nem fognak tudni segíteni, szóval tényleg "csak" a te nyugtatód lenne látni... valameddig. A görcs elmúlása azért nem egy negatív jel :) és az egy tipikusan olyan tünet, ami jön-megy a terhesség során.
2018. dec. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Ha nincs panaszod, mégis minek mennél?

Ennyi erővel minden egyes terhest UH-ozhatnánk naponta addig, míg nem érzi a magzatmozgást, ugyanis bármely nap bármely percében lehetne missed ab. Az, hogy 25-ször megnéznek UH-val, nem fog megakadályozni egy vetélést.

Az segített volna inkább (ha nem történt), ha teherbeesés előtt kivizsgálnak, hogy van-e vmi különösebb oka a 2 vetélésnek.

Nyugodj meg és ha nincs panaszod, akkor ráérsz januárban menni. Addig meg agyalás helyett inkább élvezd a terhességet meg az ünnepeket.

2018. dec. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó, te mennyire tapintatlan vagy! Volt neked vetélésed? Tudod milyen èrzés, hogy ott volt egy kicsike ember, de soha nem születhet meg? Természetes, hogy aggódik a kérdező.

Ünnepek előtt menj el szerintem, csak rákukkantasz, hogy dobog a szíve és megnyugszol :) Többet ér, mint végig aggódni!

2018. dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
81%

"Természetes, hogy aggódik a kérdező."


Természetes. Ettől függetlenül a válaszolónak igaza van. Az UH nem akadályozza meg a vetélést.

2018. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

#3-asnak igaza van! Nekem volt félidőn túli vetélésem, utána két csodálatos terhességem. Nem voltam hajlandó rettegéssel tölteni az új terhességeket. Aggódtam, izgultam, sokszor megijedtem, nyilván, de nem aggódtam jobban, mint egy átlag kismama. Nem engedtem meg magamnak, úgy fogalmaznék. Hittem a babákban, hogy mindennek rendben kell lennie.


Semmi értelme táplálni a kérdező irracionális félelmeit. Ennyi erővel UH-ra is lehete mindenkit kötni 0-24-ben. Nekem az volt az elvem, hogy amíg nincs vérzés + görcs, akkor minden oké és pont. Így tudtam nagyvetélés után két terhességet boldogan megélni.

2018. dec. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Ne akarok tapintatlan lenni, de attól még bizony igazam van.

Missed ab. BÁRMIKOR lehet. Semmit nem akadályozunk meg azzal, ha pluszban nézegetjük az embriót. Lehet, hogy UH után 2 órával hal el a terhesség. Ennyi erővel minden nap nézzük, vagy mégis mi lenne az ideális?

Az UH nem TERÁPIÁS, hanem DIAGNOSZTIKUS eszköz. Arról nem is beszélve, hogy bár marhára divat a babamozi, igazából még a radiológusok se biztosak benne, hogy tuti nincs káros hatása, ha koraterhességben 2 naponta UH-zgatjuk a terheseket.


Ha meg valaki mindenáron babamozizini akar PANASZ NÉLKÜL, akkor legyen kedves elmenni egy magánrendelésre. Ugyanis alapvetően az ambuláns rendelés nem arra szolgál, hogy full panaszmentes embereket nézegessenek azért, mert aggódik. A terhesgondozásnak megvan a maga protokollja, ami ráadásul Magyarországon kifejezetten jó és alapos (máshol a két genetikai UH-n kívül rá se néznek a gyerekre...). Ha valakinek ez nem elég, akkor legyen kedves ne a TB-s ellátást terhelje.


Lehet lepontozni, meg bunkónak nevezni, nekem ez a véleményem.

2018. dec. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Ki mondta, hogy megakadályoz bármit? Állítottam én ilyet valaha is? Nem kell nagybetűkkel írnod semmit, minden bizonnyal többet használtam ultrahangot életemben mint te, ugyanis állatorvos vagyok, így tökéletesen tisztában vagyok az eszköz diagnosztikai voltával. Nem kell 0-24-ben rákötni a kismamát nyilván, de tapasztalt egy tünetet, azt, hogy teljesen elmúltak a görcsei, amik egy korai terhességben normálisnak számítanak. Hozzájön, hogy az ünnepek felé közeledünk, ami azt jelenti, hogy napokig csak indokolt esetben lesz orvosi ügyelet, meg az ünnepek alatt senki nem szívesen rohangál orvoshoz a családja mellől. Innentől kezdve szerintem bőven jobban megéri az, ha ránéznek, anyuka megnyugszik, hogy az elmúlt görcsök ellenére él a baba, mellesleg tisztában van azzal, hogy bármikor vége szakadhat a terhességnek - és két vetélés után nyilván tisztában van.
2018. dec. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

"Nem kell nagybetűkkel írnod semmit, minden bizonnyal többet használtam ultrahangot életemben mint te, ugyanis állatorvos vagyok, így tökéletesen tisztában vagyok az eszköz diagnosztikai voltával."


Ebben kételkedem. Napi szinten UH-ozok, többek között koraterheseket is.


Az, hogy nem görcsöl, miért lenne probléma?

Pont az lenne az aggasztó, ha nagyon görcsölne (a kis, menstruációs szerű görcs normális, de nem kötelező terhességi tünet), vagy vérezne.

Neki nincs panasza, tehát nem indokolt a vizsgálat.


Igen is fárasztó egy kissé, mikor konkrétan alig van már orvos, sokszor nehézségbe ütközik az, hogy egyáltalán valaki ott tudjon lenni az ultrahangban, erre az UH kérések fele totálisan indokolatlan.

Sorba jönnek a kérdezőhöz hasonló terhesek, akik közlik, hogy "nincs semmi panaszom, csak gondoltam ránézhetnénk a babára, mert elutaznék".

Akiknek meg tényleg bajuk van, azok várhatnak kint 3 órát, mire sorra kerülnek, mert tele a váró azokkal, akik "épp csak rá szeretnének nézni a babára".

Már bocsáss meg, de ez nem egy közért.


Ha valakinek nincs baja, csak megnyugtatást akar, akkor legyen kedves elmenni egy magén UH rendelésre, ahol 10 ezer forintért annyiszor fogják nézegetni a terhességét, ahányszor csak akarja.


És igen, lehet, hogy ez durván hangzik. De egyszer talán menj el egy állami egészségügyi rendelésre, és nézd meg mi folyik. Talán azért nincs idő a valóban problémás betegek normális ellátására, mert az esetek 70%-ának semmi baja nincs.

Gondolom te állatorvosként magánintézményben dolgozol, de tudod az állami egészségügy egy kicsit más.

2018. dec. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm , igazából a vérzésben, görcsökben úgymond nem hiszek. Mindkét vetélésem, elhalásom vérzés és görcs nélkül zajlott. AZ az igazság nem szeretném az ünnepeket egy halott magzattal a hasamban, fölösleges rosszul létekkel végig csinálni,(legutóbb is a műtét napján még hánytam) és tudom, ilyen időben ha menni akar menthetetlen, de ha nem él akkor még előtte legyünk túl a missed ab műtéten, ne ez határozzon meg mindent újévig.
2018. dec. 15. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!