Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha meleg ital és étel után...

Ha meleg ital és étel után hirtelen nagyon mocorogni kezd odabent, mit jelent? Szereti vagy inkább nem tetszik neki?

Figyelt kérdés

20 hetes vagyok, kb. egy hete kezdtem érezni a mozgolódását. Észrevettem, ha valami meleget iszom/eszem (forró leves, meleg tea, stb.) akkor hirtelen nagyon felélénkül, percekig ficereg. Van ennek jelentősége? Szereti a meleget, vagy inkább nem tetszik neki? Nyilván olyan melegek ezek a dolgok ami már jól esik, nem égetem le a gyomromat :)

Lehet, hogy buta kérdés, de első baba, még nincs tapasztalatom ilyenekben.

Köszönöm a válaszokat!


2018. dec. 16. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezt nem lehet eldönteni, de előforduhat hogy szereti
2018. dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
A baba nem érzékeli az általad elfogyasztott étel/ital hőmérsékletét.
2018. dec. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Csak energiát kapott az ételtől. Ő nem érzi a hőfokokat, csak azt, hogy megy neki az energia.
2018. dec. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az üres, ízesítetlen gyümölcsteából nem kap energiát. És nem percek múltán kezdi, hanem amint lenyeltem, azonnal. Ha az energiát érezné, akkor először fel kellene szívódnia a tápláléknak, ez pedig a leves esetén is több perc-akár egy óra.
2018. dec. 16. 19:01
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Akkor sem érzi a hőfokot, nem a gyomrodban fejlődik. De ha szerinted van összefüggés, megtennéd, hogy elmagyarázod, hogy ez miként történik? Hogyan érzékel hőfokot, mikor el van szigetelve a gyomrodtól, a táplálék pedig a köldökzsinóron keresztül jut el hozzá, vér formájában, ami jó eséllyel mindig ugyanolyan hőfokú. Nem értem, miből gondolod ezt? Valószínűleg csak azt érzékeli, hogy te jobban érzed magad, mert jólesett, amit ettél/ittál.

3 gyereket szültem, biztos vagyok benne, hogy nincs összefüggés, mert nekem meg van tapasztalatom ilyenekben.

2018. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
A bélmozgás felébreszti.
2018. dec. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Könyörgöm, kapjál már elő egy biológia könyvet! Ennyire nem lehetsz sötét. Tudod amit megiszol vagy megeszel, a gyomrodba megy, a gyereked pedig a méhedben ben fejlődik, a kettő nincs összeköttetésben egymással. Általános iskola, alsó tagozat.
2018. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egész szervezetünk reagál az elfogyasztott étel és ital hőfokára. Nem hiába melegszünk ki télen, amikor forró teát iszunk.

Szóval ez nem csak szűken a gyomrot érinti, hanem az egész szervezetet, így a baba is érezheti a hatását.

Sógornőm például akkor tapasztalt hasonlót, amikor csípőset evett. :)

2018. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!