Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhszájelégtelenségnek van...

Méhszájelégtelenségnek van bármi tünete? Milyen tünetekkel kell dokihoz menni?

Figyelt kérdés

19 hetes terhes vagyok. 12. héten váltottam dokit. Eddig az ultrahangokon kívül egyszer hívott vissza, de akkor sem vizsgált meg, csak kérdezte, nincs-e panasz. (Pedig elvileg osztályvezető főorvos). ) Első baba, így nem tudom, ilyenkor nem kellene azért gyakrabban a méhszájat megvizsgálni? Egész pontosan nekem soha senki nem vizsgálta meg, vagy az ultrahangon is látszik? Volt a környezetemben több ilyen idejű vetélés, és nagyon aggódom! Van valami tünete annak, ha valami baj van, ha nyílik a méhszáj? Soha semmi komplikáció nem volt, sem vérzés, se görcs, semmi. Mikor, milyen tünetekkel érdemes dokihoz menni?


Köszönöm mindenki segítségét!


2018. dec. 17. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem feltétlen kell lennie tünetnek, ha van, az menzeszszerű görcs, derékfájás, és látszik a méhszáj az ultrahangon a google szerint is.

Egyébként bizonyos esetekben nem is ajánlott a kézzel történő vizsgálat (nekem lent volt a méhlepény, orvos mondta is, hogy ne engedjem vizsgálgatni a méhszájam, ha másik dokihoz kerülnék se), szóval még biztonságosabb is, ha csak UH-val nézik - de rajta kellene lennie leleteden. Tudom, hogy van mindig min aggódni, de hál'Istennek egy vetélés azért nem fertőző, és orvoshoz fordulni nem érdemes azért, mert nincs tüneted, inkább örülj neki :) amikor érdemes az a görcs, vérzés, fájdalom, szokatlan folyás és ilyesmik.

2018. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem is szerettem volna orvoshoz menni, mert szerencsére tényleg nincs semmi tünet. :) Nekem a Czeizel intézetben csinálták az ultrahangokat, de sajnos csak az van rajta a leleteken, hogy a lepény a mellső falon, magasan fent helyezkedik el. A derekam szinte a legelejétől kezdve fáj, szóval azt nem tudom beleszámítani a figyelendő tünetekbe... :( Köszönöm a segítségedet!
2018. dec. 17. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!