Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha ikrekkel vagyok várandós...

Ha ikrekkel vagyok várandós akkor azt az orvos már látja a 6 hetes ultrahangon vagy csak később?

Figyelt kérdés

Lassan 8 hetes várandós vagyok és az első perctől kezdve olyan érzésem van hogy ikreket várok. Első terhességemhez képest sokkal fáradtabb vagyok és rettenetesen gyötörnek a rosszullétek. No meg ahhoz képest, hogy csak 8 hetes leszek már kerekedik a pocakom. Édesanyám is megjegyezte, hogy olyan vagyok mint aki 3-4 hónapos.20án voltam orvosnál de nem tudom hogy ennyire korán már látszik hogy többen vannak vagy csak később. És anyósom is most közölte, hogy egyébként náluk gyakoriak az ikrek :-D

Köszönöm előre a válaszokat!


2018. dec. 26. 22:06
 1/7 Nosco ***** válasza:

Második terhességnél vagyunk mi is. A feleségem is sokkal rosszabbul viseli mint az elsőt. Korábban kezdett neki is kerekedni a pocija, fáradékonyabb és többször van rosszul.

18.-án voltunk ultrahangon doki szerint 9 hetes körüli a magzat.

Ultrahang vizsgálat megmutatja majd, hogy mennyien vannak oda bent.

Gratulálok!

2018. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is gratulálok:-) Igazából az érdekelne, hogy attól még, hogy most még nem látta az orvos még lehet hogy ikrek. Örülnék neki:-)
2018. dec. 26. 22:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, de általában a 6. héten már látják az osszes babát. Nálam pl 4 es 5 hetesen egy babát láttak, 6 hetesen viszont már mind a hármat. De ismerek pár olyan ikres kismamát, akinél 6. hét után vették észre, hogy 2 vagy 3 baba van. De nem attól nagyobb a hasad, hogy esetleg ikrek. Ez még a puffadás. 8 hetesen még a szemérem csont mögött van a méh. Es a tudomány jelen állása szerint anyai ágon örökölődik csak az ikrekre való hajlam. Bar érdekesen ellentmondanak ennek a debreceni negyesikrek, ahol apuka maga is negyesikerből egy.
2018. dec. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Akkor azért még reménykedhetek:-) örülnék neki, persze nem keseredem el ha nem egészséges legyen:-)
2018. dec. 26. 22:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! En 5 hetesen voltam eloszor uh-n a pozitiv teszt utan, hogy mehen belul van e. Akkor mar latszodott a petezsak es benne 1 embrio. Par nappal kesobb verzes miatt megint volt uj, ott is igyanennyi latszodott. Aztan 6+2 napon mar latszdott mindket baba es volt szivhang is.
2018. dec. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, veletlenul elkuldtem az elozo pedig akartam meg irni:D szoval most vagyunk 12 hetesek de soha egy rosszulletem v hanyingerem nem volt. Faradt voltam az igaz de ezen kivul semmi es a hasam se nott meg, tok lapos. Szoval nem feltetlenul erosebbek a tunetek ikerterhesseg eseten. Amit te latsz magadon poci az sztem a terhessegi puffadas. 8.heten mar lattak volna a ket babat, felteve ha egy jol felszerelt uh geppel vizsgalat egy profi nogyogyasz. Egy allami korhazban levo szaz eves uh gep es figyelmetlen es kokler dokival lehet h nem szurja ki a ket embrio.
2018. dec. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ha 7 hetesen nem látja az orvos, hogy kettő, akkor elég béna szerencsétlen.

7 hetesen látni kell, ha ikrek. Szóval szerintem nyugodtan lemondhatsz a témáról.

2018. dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!