Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12+4 napon erezhetem a babakat?

12+4 napon erezhetem a babakat?

Figyelt kérdés

El se hiszem, hogy ilyen koran ez lehetseges, de egyszeruen annyira azt erzem, hogy a babak voltak... bugyborgolast ereztem par percig a pocakomban, a koldokom alatt. Mintha buborekok pukkantak volna el belul. Ez lehetseges, hogy oket ereztem?

Ja, ikrekrol van szo, a tobbesszambol ez gondolom kiderult:)



2019. jan. 3. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Én a 11. héttől éreztem. Nem folyamatosan és csak nagyon enyhén, de azért vagyok biztos benne, mert ugyanaz az érzés erősödött folyamatosan amíg nem vált egyértelművé, hogy a babám az. Szóval igen, lehetséges, hogy őket érzed.
2019. jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Én is 11 hetes kora ota érzem. Pont az előbb éreztem megint a mozgását 😊 most vagyok 13+6 napos 😊😊
2019. jan. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
2# vagyok.. le maradt, hogy nekem a 2. Terhesség és onnan tudom, hogy az, hogy a császár hegnél érzem:)
2019. jan. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
A harmadik gyerekemet én is a 11. héten éreztem először, bár csak egy darab volt belőle. :D
2019. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Nyugodtan le lehet pontozni, de ilyen korán nem lehet érezni. Lehet azt mondani, hogy igen, tuti a babát érzi mindenki, de én a mai napig szoktam olyan érzéseket érezni a hasamban olykor, legyen szó bélmozgásról, vagy bármi más folyamatról a hasamban, ami természeténél fogva odabent zajlik, mint amikor az első magzatmozgásokat éreztem, vagy már a későbbi mozgásokkal összefüggésben éreztem. Pedig nem vagyok terhes.

Egy átlagos 12 hetes magzat méretei: 80 mm és 15 gramm. Nos, szerintetek ebből mégis mit lehet érezni? Semmit.

2019. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én lepontoztalak, mert szerintem én jobban tudom, hogy mit érzek. A beleim nem akkor kezdtek el mozogni mikor terhes lettem, pár éves tapasztalatom van már bélmozgások terén és én nem ugyanazt éreztem. Lehet, hogy te igen, de akármennyire erősködsz, én akkor sem.
2019. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem csak a bélmozgásokat írtam, hanem más folyamatokat, amik természetesen zajlanak odabent. Legyen szó bármiről.

De nem fogok erősködni.

Egyébként itt már olvastam, hogy persze, már a 11. héten. Akkor idéznék egy cikkből:


"A magzat már sokat mozog, az izmai és az idegek már ösztönösen és spontánul dolgoznak. A baba kihasználja a magzatvíz előnyeit, forgolódik, ugrál és mozog benne, próbálgatva kialakult izomzatát. A 11 hetes terhesség alatt az anya ezeket a mozgásokat még nem érzékeli."

2019. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Olyan vagy mint az oltásellenesek: "Találtam egy random cikket ami az igazamat bizonyítja, ezért idetolom az orrod alá".

Húúú, de meggyőztél :D

2019. jan. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bármilyen oldalon elolvashatod, mindenhol ezt írják, hogy a baba mozgását a kismama a 16 és 20. hét között kezdi el érezni, mivel akkor van már olyan mérete a babának, illetve olyan az elhelyezkedése, mozgása, amikor is "érzékelhetővé válik". Aki már szült, ő tudja, hogy miről van szó, így ők már előbb felismerik ezeket a mozgásokat. De ha gondolod, keresek még másik 20 cikket is.
2019. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mar bocs de a belmozgas nem a mehemben tortenik :D en ilyet meg soha ezelott nem ereztem, pedig eleg sokat figyelgettem azon a tajon a torteneseket mivel eleg nehezen jottek ossze a kicsik, ezert folyton figyeltem magam.
2019. jan. 4. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!